Поширені ознаки проблем зі здоров'ям

Поширені ознаки проблем зі здоров'ям
Поширені ознаки проблем зі здоров'ям

Останнє оновлення: 07 лютого, 2019

Просто подивіться в дзеркало і зверніть уваги на ознаки проблем зі здоров’ям, про які ми розповімо нижче. Як кажуть, “обличчя є дзеркалом душі”. Можливо, саме воно і є дзеркалом нашого здоров’я. Ваше обличчя є одним з найкращих показників вашого здоров’я.

1. Темні мішки та кола під очима

Загалом мішки під очима мають генетичні причини. Однак якщо вони виникають вночі, через що ви виглядаєте втомленими або хворими, то це може бути щось інше. Серед можливих причин:

 • нестача сну
 • зловживання алкоголем
 • куріння
 • гормональний дисбаланс
 • погане харчування

2. Плями або вугрі на лобі

плями та вугрі на обличчі - ознаки проблем зі здоров'ям

Спочатку виникають маленькі вугрі, і це може бути пов’язано з певними розладами травлення в результаті споживання жирної їжі. Якщо це так, ми рекомендуємо внести деякі зміни до раціону.

Ми рекомендуємо вам прочитати: 8 можливих ознак проблем з травленням

3. Червоний ніс: ознаки проблем зі здоров’ям

Якщо ви помітили, що ваш ніс червоний більше, ніж зазвичай, пам’ятайте, що він з’єднується з різними судинами, а якщо деякі з них не працюють, колір автоматично змінюється.

Якнайшвидше зверніться до лікаря, щоб перевірити. Це може стосуватися проблеми зі здоров’ям, яка потребує значної медичної допомоги, або просто алергії або чи застуди.

4. Жовта шкіра та очі

Цього разу причиною є те, що ваша печінка не працює належним чином. Ваша печінка страждає від накопичення відходів в організмі, і це може спричинити подразнення та інші ускладнення.

Якнайшвидше зверніться до лікаря для перевірки підшлункової залози, печінки або жовчного міхура на гепатит, мононуклеоз тощо.

5. Нові родимки

родимки

Через довгий вплив сонця на шкірі можуть виникнути плями. Якщо це трапляється, вам варто обмежити вплив сонця та регулярно використовувати сонцезахисний крем. Якщо ви помітите нерегулярні зміни родимок під впливом сонячного проміння, найкраще звернутися до лікаря.

6. Висип на обличчі

Як правило, проявляється як велика червона пляма на обличчі. Це може бути пов’язано з кількома чинниками:

 • споживання великої кількості солодкого
 • алергія
 • раптова зміна температури повітря

Зазвичай висип зникає сама по собі, але він також буде залежати від інших симптомів, оскільки він зазвичай пов’язаний із лихоманкою або болем у суглобах.

7. Потовщення шкіри навколо рота та носа

Ці ознаки проблем зі здоров’ям застерігають про брак вітамінів, таких як A, B, C або E. Ви також можете помітити значну втрату волосся, ламкість нігтів та загальну слабкість. Єдине, що ви можете зробити, це налаштувати дієту, додавши до раціону продукти з відсутніми вітамінами.

8. Висип на носо-губній ділянці

герпес на губі

Якщо ви помітили висип на губах або носі, це означає, що у вас, можливо, є герпес. Тут нема чого турбуватися, адже він зазвичай проходить сам по собі. Проте застосування лікарської мазі – досить хороша ідея.

9. Тріснуті губи

Якщо у вас потріскані, надмірно сухі губи, дуже важливо пити багато води. Крім того, бальзами для губ також можуть стати в пригоді. Взагалі, це може бути пов’язано зі зневодненням, сонцем або алергією.

10. Надмірне волосся на обличчі

Це ще одна ознака, яка зазвичай є генетичною. Проте це не виключає можливість гормональної зміни, викликаної синдромом полікістозних яєчників (ПКСЯ). Якщо це так, зверніться до свого гінеколога.

11. Гіперпігментація обличчя

гіперпігментація обличчя

Ця ознака, як правило, проявляється під час вагітності у багатьох жінок. Це схоже на плями на щоках та носі. Цей тип гіперпігментації називається темними плямами або мелазмою.

12. Тонкі брови та вії

Без жодної очевидної причини – наприклад, хірургії чи хіміотерапії – ви раптом помічаєте, що ваші брови або вії потоншали. Не ігноруйте це, тому що у вас можуть виникнути проблеми з щитоподібною залозою. Ми пропонуємо провести аналізи крові та записатися до лікаря.

13. Вугрі, висипи або зміна кольору на підборідді

Ваше підборіддя напряму пов’язане з рівнем гормонів. Чинники, які викликають вугри або висипи на цій області:

 • гормональний дисбаланс
 • нестача сну
 • стрес

Спробуйте харчуватися здоровіше, додаючи овочі до щоденних обідів, і перегляньте свої звички. • Tan, J. K. L., & Bhate, K. (2015). A global perspective on the epidemiology of acne. British Journal of Dermatology. https://doi.org/10.1111/bjd.13462
 • Arduino, P. G., & Porter, S. R. (2008). Herpes Simplex Virus Type 1 infection: Overview on relevant clinico-pathological features. Journal of Oral Pathology and Medicine. https://doi.org/10.1111/j.1600-0714.2007.00586.x
 • Nygaard, B. (2015). Primary hypothyroidism. American Family Physician. https://doi.org/10.1016/S0015-1882(09)70095-3
 • Liu, A., Al-Lami, A., & Kapoor, K. (2019). Rhinophyma: when Red Nose Day is no laughing matter. The British journal of general practice : the journal of the Royal College of General Practitioners, 69(680), 137. https://doi.org/10.3399/bjgp19X701585
 • Sarkar, R., Ranjan, R., Garg, S., Garg, V. K., Sonthalia, S., & Bansal, S. (2016). Periorbital Hyperpigmentation: A Comprehensive Review. The Journal of clinical and aesthetic dermatology, 9(1), 49–55
 • Bowe, W. P., & Logan, A. C. (2011). Acne vulgaris, probiotics and the gut-brain-skin axis – back to the future?. Gut pathogens, 3(1), 1. https://doi.org/10.1186/1757-4749-3-1
 • Gondal B, Aronsohn A. A Systematic Approach to Patients with Jaundice. Semin Intervent Radiol. 2016;33(4):253-258. doi:10.1055/s-0036-1592331
  • Jović A, Marinović B, Kostović K, Čeović R, Basta-Juzbašić A, Bukvić Mokos Z. The Impact of Pyschological Stress on Acne. Acta Dermatovenerol Croat. 2017;25(2):1133-1141.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.