Причини та способи лікування дзвону у вухах

Вже пізня ніч, ви лежите у теплому та затишному ліжку, аж раптом чуєте дзижчання або пронизливий писк в одному чи обох вухах. З вами колись таке траплялося? А ще, чи помічали ви коли-небудь якийсь надокучливий шум під час спілкування зі співрозмовником?
Причини та способи лікування дзвону у вухах

Останнє оновлення: 18 грудня, 2018

Важливо знати, що ті звуки, які чуєте тільки ви і не помічають інші люди, насправді викликані зовнішніми чинниками і мають назву дзвін у вухах. Із цим явищем хоча б раз у житті стикалися майже 90% світового населення.

Для деяких людей цей специфічний феномен може стати реальною проблемою, особливо якщо він набуває хронічного характеру та починає негативно впливати на їхнє повсякденне життя. На думку експертів, близько 3% всього населення світу страждає від хронічного дзвону у вухах.

Чому це трапляється? Що є основною причиною появи дзвону у вухах? А найважливіше, чи існують способи боротьби з цією проблемою?

Які причини появи дзвону у вухах?

дзвін у вухах та способи його позбутися


Перш за все, ми повинні зважати на один важливий аспект: шум у вухах є не хворобою, а симптомом певного захворювання, яке ми досі не виявили у своєму організмі. Хоч ми й казали, що дзвін у вухах час від часу відчувають майже всі люди, варто розібратись, що саме його спричиняє, як запобігти його появі і уникнути його переростання у щоденну проблему. Розгляньмо ситуацію детальніше.

1. Не зловживайте гучним прослуховуванням музики у навушниках

Безсумнівно, це є дуже важливим застереженням для всіх, хто має звичку слухати музику на різноманітних електронних приладах, часто при цьому вмикаючи звук занадто гучно. Ми певні, що ви також знайомі з такою ситуацією, і, напевно, неодноразово вмикали музику у навушниках гучніше під час занять спортом або на прогулянці.

Можливо, ви помітили, що у момент витягання навушників ви чуєте свого роду дзвін у вухах – короткий, але досить неприємний. Що є причиною цього? Зазвичай це явище виникає внаслідок надмірної стимуляції слухового нерва. Зверніть увагу, що дзвін у вухах може стати серйозною проблемою, якщо зловживати гучним прослуховуванням музики.

2. Судинні аномалії на ділянці голови та шиї

біль у шиї


Це явище є дещо незвичним, проте цілком реальним. Дзвін у вухах виникає внаслідок вібрації тканин, які розташовані навколо вух або патологічних змін у нашій слуховій системі, де нервові закінчення є надзвичайно вразливими.

Деякі люди потерпають через незначні судинні аномалії у м’язах навколо вуха і щелепи, які часто виникають внаслідок травми спини або розтягнення м’язів шиї. Саме у таких випадках людину може турбувати дзвін у вухах.

Зазвичай це явище є тимчасовим, проте іноді через певні анатомічні особливості людини, зокрема через специфіку розташування лицьових м’язів і нервів, деякі люди відчувають дзвін у вухах частіше за інших.

3. Синдром Меньєра

Синдром Меньєра – це захворювання, яке вражає внутрішнє вухо людини. Основними симптомами цієї хвороби є запальний процес у організмі, запаморочення, порушення координації та втрата слуху. Люди, що потерпають від цієї недуги, можуть відчувати дзвін у вухах частіше за інших. Оскільки синдром Меньєра є серйозним захворюванням, лікування потрібно проводити винятково під наглядом спеціаліста. За умов правильної терапії стан хворого обов’язково покращиться.

Як правило, синдром Меньєра спричинює прогресуючу втрату слуху, проте завдяки різноманітним сучасним методам лікування можна досягти позитивних результатів при лікуванні цієї хвороби.

4. Гіпертонія

Багато людей відчувають неприємний дзвін у вухах за певних обставин. Наприклад, вночі, у абсолютній тиші, вони можуть чути невпинний ритмічний звук. Часто такі хворі чують дзижчання чи шум, схожий на течію ріки. Причиною цього явища є високий кров’яний тиск.

Якщо ви часто потерпаєте через такі симптоми, радимо вам відвідати лікаря, адже такі серйозні прояви захворювання не варто ігнорувати.

5. Стрес і тривога

Здивовані? Саме так, підвищений рівень стресу та напруги, тривалістю у декілька тижнів або навіть місяців, може спричинити появу багатьох неприємних симптомів, в тому числі й шум у вухах. Слід пам’ятати, що стрес зазвичай призводить до потужного м’язового напруження, яке часто концентрується в районі м’язів обличчя та щелепи і спричиняє скрегіт зубами та заніміння ділянки навколо рота.

Звідси випливає, що усі, хто страждає на бруксизм (скреготання зубами), чують неприємний дзвін у вухах. Таким хворим слід обов’язково вживати заходів для усунення проблеми.

Лікування шуму у вухах

імбир

Для ефективного лікування шуму у вухах спочатку потрібно виявити причину його появи. Часом у таких випадках хворим призначають препарати для розширення судин, які покращують циркуляцію крові. Проте не забувайте, що будь-які ліки повинен призначати ваш лікар, особливо якщо неприємний звук у вухах пов’язаний з гіпертонією або серйозними проблемами зі слухом.

Якщо ви зауважили, що вночі скрегочете зубами, тобто страждаєте на бруксизм, або ж переживаєте стрес, радимо вам скористатись стоматологічною шиною. Цей простий засіб допоможе вам відновити контроль над своїми емоціями та усунути основні джерела стресу.

Нещодавно вчені почали тестувати так звану “музичну терапію”, яка спрямована на розслаблення м’язів, а також зменшення частоти та сили дзвону у вухах. До слова, багато людей відчувають позитивні зміни у своєму стані після прослуховування “білого шуму”.

Окрім цього, не варто забувати, що правильний раціон є одним з основних факторів, які потрібно враховувати при лікуванні дзвону у вухах. Чому? Тому що саме правильне харчування допоможе вам уникнути появи запальних процесів, покращити циркуляцію крові та відновити загальний баланс у організмі.

Якщо ви доповните правильний раціон спеціальними процедурами для розслаблення, то зробите процес лікування ефективнішим та без проблем покращите якість життя.

Зверніть увагу на те, що потрібно зробити для досягнення найкращого результату:

 • Виключіть зі свого раціону червоне м’ясо і продукти з консервантами.
 • Не їжте смаженої і гострої їжі.
 • Відмовтесь від солі та виробів з очищеного борошна.
 • Не вживайте алкогольні та газовані напої.
 • Споживайте більше свіжих фруктів і овочів, горіхів та цільнозернового хліба.
 • Пийте настоянки з імбиру.


 • Rubén Mühlberger. Tragos genéticos: 50 fórmulas para sanar tu cuerpo. Punto a Partes, 2018.
 • Jorge Pérez Calvo. Nutrición energética y salud: Bases para una alimentación con sentido. Penguin Random House Grupo Editorial España, 2016. 
 • Prevention Magazine Health Books. Prevention’s Healing with Vitamins: The Most Effective Vitamin and Mineral Treatments for Everyday Health Problems and Serious Disease. Rodale, 1999.
 • Curet, C., & Roitman, D. (2016). TINNITUS–EVALUACIÓN Y MANEJO. Revista Médica Clínica Las Condes, 27(6), 848-862. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0716864016301201
 • Sánchez, H. H. (2013). Reproductores de música personal y su influencia sobre la salud auditiva. Revista Cubana de Otorrinolaringología y Cirugía de Cabeza y Cuello, 1(2). http://revotorrino.sld.cu/index.php/otl/article/view/21
 • Huertas, M. D. M. C. (2013). Enfermedad de Meniere. Archivos de la Memoria. http://ciberindex.com/index.php/am/article/view/e10411
 • Saquicaray, A., & Del Pilar, M. (2012). Evaluación de la Actividad Antiinflamatoria de la Mezcla de Extractos Fluidos de Jengibre (Zingiber officinale), Tomillo (Thymus vulgaris L.), Romero(Bachelor’s thesis). http://dspace.espoch.edu.ec/handle/123456789/2003
 • Izquierdo Hernández, A., Armenteros Borrell, M., Lancés Cotilla, L., & Martín González, I. (2004). Alimentación saludable. Revista cubana de enfermería, 20(1), 1-1. http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-03192004000100012

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.