Симптоми раку яєчників, які не варто ігнорувати

Рак яєчників важко діагностувати, адже зазвичай симптоми не проявляються на початкових стадіях.
Симптоми раку яєчників, які не варто ігнорувати

Останнє оновлення: 24 січня, 2019

Незважаючи на те, що цей вид раку має найвищі показники смертності, при ранньому його виявленні шанси продовжити або врятувати життя зростають на 95%, тому дуже важливо знати та правильно розпізнати симптоми раку яєчників для раннього діагностування.

Рак яєчників часто називають “безмовним вбивцею”. Причина в тому, що як і при інших видах раку симптоми можуть проявитися лише тоді, коли у вас серйозна стадія, яку досить важко вилікувати. Цей вид раку другий найбільш поширений гінекологічний тип раку серед жінок. Втім, рівень смертності при цьому захворюванні дуже високий, адже переважно його діагностують на пізніх стадіях.

Згідно зі звітами останніх років, лише близько 50% жінок, яким діагностували рак яєчників, живуть до 5 років з таким діагнозом. Причина в тому, що переважно діагноз ставлять на пізніх стадіях. Втім, спеціалісти стверджують, що при ранньому виявленні хвороби, шанси на лікування збільшуються аж до 95%.

Рак яєчників може виникнути у жінки будь-якого віку. Проте після 50 ризик значно більший, а в жінок за 65 ризик почути такий діагноз навіть ще більший. Саме тому важливо знати симптоми, які можуть попереджати вас про можливий рак яєчників.

Втім, перш за все, запам’ятайте, що помітивши ці попереджувальні “знаки”, обов’язково потрібно звернутися до спеціаліста, адже вони можуть свідчити і про інші проблеми зі здоров’ям.

Попереджувальні симптоми раку яєчників

болі в животі це перші симптоми раку яєчників

Симптоми, про які далі піде мова, можуть бути ознакою раку яєчників, але також вони пов’язані і з іншими захворюваннями. Втім, про них варто пам’ятати. А дже виявлення їх може стати ключовим моментом у діагностуванні захворювання на ранній стадії та отримання своєчасного лікування.

 • Здуття або набряк живота: Хоча цей симптом і може свідчити про багато різних захворювань, відчуття набряклості у животі або збільшення його у розмірі може бути ознакою раку яєчників. Якщо ви помітите, що у вас часто виникає така проблема, краще звернутися до лікаря.
 • Проблеми з травною системою: На додачу до набряку живота, такі симптоми як диспепсія, запор, біль у животі і відчуття дискомфорту, або будь-які зміни в діяльності кишечника також можуть бути попередженням про рак.
 • Біль в області тазу: біль в області тазу може бути дуже суттєвим симптомом цього захворювання. Якщо біль виникає часто і без вагомої на те причини, краще звернутися до лікаря, а не маскувати його за допомогою обезболювальних.
 • Біль у спині: якщо ви страждаєте від безпричинного болю знизу спини, це також може бути сигналом про небезпеку раку яєчників.

Інші симптоми раку яєчників

 • Часте та неконтрольоване сечовиділення: якщо раптом у вас з’являється потреба незвично часто ходити до туалету, і ви майже не можете цього контролювати, існує вірогідність, що у вас щось не так зі здоров’ям. Зазвичай така проблема супроводжується болем або відчуттям печіння під час сечовиділення. Ці симптоми можуть бути ознакою слабкості м’язів тазового дна або симптомами інфекції сечовивідних шляхів. Втім, важливо звернути за консультацією до лікаря, адже ці симптоми також можуть свідчити і про рак яєчників.
 • Безпричинні різкі зміни у вазі: Досить часто багато жінок почуваються дуже щасливими, коли раптово і без жодних на те причин втрачають багато ваги, втім їм варто знати, що це не нормально і може бути ознакою того, що з організмом щось негаразд. Те саме стосується і появи надмірної ваги. Також у вас може пропасти апетит або ви постійно почуватимете себе ситим.
 • Втома: люди можуть почуватися втомленими через безліч проблем зі здоров’ям та навіть через стрес. Втім, цей симптом дуже часто виникає і при раку яєчників. Ви можете почуватися втомленим, страждати від браку енергії, слабкості. Досить часто такі симптоми можуть свідчити про розлади в організмі.
 • Біль під час статевого акту: Якщо замість отримання насолоди від статевого акту, ви досить часто відчуваєте біль, зверніться до лікаря, адже це один із поширених симптомів раку яєчників.
 • Вагінальні кровотечі у жінок в період постменопаузи.
 • Нудота або блювота.
 • Анемія.
 • Часті болі в шлунку.

Діагностування раку яєчників

Рак
Якщо ви помітите у себе деякі із вище згаданих симптомів та вчасно звернетеся до лікаря, ви зможете діагностувати захворювання і на ранній стадії за допомогою ультразвуку, томографії (КТ), магнітно-резонансної томографії (МРТ) та аналізу крові СА-125.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.