Причини болю в спині: 6 проблем зі здоров’ям

19 Січня, 2019
Причини болю в спині можуть бути різні. Він може бути симптомом певних розладів та хвороб, які не мають нічого спільного з цією частиною вашого тіла, але потребують лікування, щоб його позбутися.

У вас постійний біль у спині? Є люди, які настільки регулярно стикаються з цією проблемою, що вважають це нормальним. Однак це не нормально, і ви не повинні звикати до цього. Дізнайтеся про поширені причини болю в спині.

Ваша спина містить найбільшу систему підтримки у вашому тілі – хребет. Якщо ви не дбаєте про своє здоров’я, у вас може виникнути ця проблема.

Серед чинників, які можуть спричинити біль у спині, може бути підняття надмірної ваги без належних запобіжних заходів та більш серйозні проблеми. Ми поговоримо про деякі з них сьогодні.

Читайте цю статтю, щоб дізнатися, як біль у спині може попереджати вас, що у вас є більш серйозні розлади. Зверніть увагу і дійте відповідно, щоб не постраждало ваше здоров’я.

1. Зношення міжхребцевих дисків

поширені причини болю в спині
Як ви знаєте, хребет складається з хребців, які розділені невеликими кістками, які називаються дисками. Функція цих дисків – полегшувати рух і підстраховувати хребет, щоб ваші кості продовжували працювати належним чином.

З часом через поставу та рухи, ці диски стають тоншими. Цей розлад є поширеним серед людей похилого віку. Однак він також може проявитися у молодших жінок, які отримали епідуральну терапію під час пологів.

Якщо ви виявите цю проблему, важливо звернутися до лікаря, який може призначати ліки, щоб впоратися з болем. Ви також можете скористатися спеціальною підтримкою для спини, щоб зберегти свій хребет.

Крім того, масаж є чудовим лікуванням, і ви повинні приймати добавки з кальцієм, щоб ця проблема не погіршилася.

Відвідайте цю статтю: Біль у спині та шиї? Ми розповімо, що робити

2. Біль внизу спини

Біль у спині може відчувати від грудної клітини до сідниць. Це розлад, з яким будь-яка людина може зіткнутися протягом життя.

Оскільки це поширена проблема, що багато людей думають, що вона не має реальної причини. Однак це неправда. У більшості випадків може знадобитися кілька аналізів, але завжди є причини болю в спині.

Якщо ви відчуваєте його спорадично, зверніть увагу на те, чим ви займалися. Можливо, у вас погана постава, коли ви сидите за столом або ваша робота викликає цей біль.

В ідеалі, ви повинні звернутися до лікаря, щоб виключити ризик більш серйозної проблеми.

3. Остеопороз

ймовірні причини болю в спині
Остеопороз – це захворювання кісток. Він виникає, коли ви втрачаєте щільність кісткової маси, а кістки стають більш пористими.

Через це захворювання кістки стають крихкими та схильними до серйозних травм, навіть при мінімальному впливі. У більшості випадків відсутні чіткі симптоми, але можуть виникати біль у спині.

Якщо вам більше ніж 40 років, і ваш раціон не дуже багатий на кальцій, рекомендуємо регулярно відвідувати лікаря, щоб виключити цю проблему.

Ви також повинні звернутися до лікаря, якщо помітите, що болить спина у середині хребта, і коли ви чуєте хруст під час руху. Це ненормально.

4. Фіброміалгія

Фіброміалгія – це хронічне захворювання. Довгостроковий біль – це одна з найбільш характерних рис. Це означає, що у вас може виникнути не тільки біль у спині, але й суглобовий і м’язовий біль.

Ці симптоми дуже часто пов’язані з фіброміалгією:

 • розлади сну
 • втома
 • відчуття здуття
 • скутість
 • кишкові розлади
 • оніміння в суглобах
 • печія

Якщо у вас виникла ця проблема, ваш лікар може призначати кілька ліків для лікування кожного захворювання. Потрібно лише виявити причини болю в спині.

Хоча фіброміалгія не може бути вилікована повністю, є варіанти контролю над болем, але вам доведеться з’ясувати, який саме найкращий для вас.

Читайте також: Ось найважливіша інформація про фіброміалгію

5. Причини болю в спині: сколіоз

сколіоз викликає біль у спині
Інша проблема зі здоров’ям, яка може викликати біль у спині, – сколіоз. Це бічне відхилення хребта за межами його нормального діапазону.

Це деформація, яка може виникнути внаслідок вроджених або нервово-м’язових причин або без жодних очевидних причин.

Коли сколіоз знаходиться на запущених стадіях, він зазвичай викликає стиснення або судоми в хребті, що призводить до болю.

Щоб зменшити біль від сколіозу, потрібне медикаментозне лікування. Воно зазвичай включає:

 • фізіотерапевтичні процедури
 • носіння корсету
 • регулярні перевірки, щоб побачити, чи проблема погіршилася

6. Ендометріоз

Ендометріоз є одним із найпоширеніших захворювань у жінок. У цьому випадку біль у спині зумовлені незвичайними клітинами, які з’являються в ендометрію.

Біль, як правило, гострий і виникає частіше протягом менструації. Хоча аптечні ліки впораються з болем, варто звернутися до гінеколога, щоб отримати правильне лікування.

Загальні рекомендації щодо вирішення цих проблем

Проконсультуйтеся у фахівця, щоб отримати відповідне лікування, виходячи з того, який у вас тип захворювання.

Практикуйте йогу. Це ідеальний спосіб розслабити тіло і побороти біль та запалення.

 • Fontecha, C. García, M. Aguirre, and F. Soldado. “Dolor de espalda.” Pediatr Integral 10.7 (2006): 485-494.
 • Guevara-López, Uría, et al. “Parámetros de práctica para el manejo del dolor de espalda baja.” Cirugía y Cirujanos 79.3 (2011): 286-302.
 • Rull, M. “Abordaje multidisciplinar del dolor de espalda.” Revista de la Sociedad Española del Dolor 11.3 (2004): 119-121.