Психологічні техніки для втрати ваги

13 Січня, 2019
Дізнайтеся про спеціальні психологічні техніки для втрати ваги, за допомогою яких ви зможете відрегулювати свій раціон та зменшити кількість калорій, спожитих на добу.

У цій статті ми детальніше розповімо, які корисні звички та психологічні техніки для втрати ваги необхідно взяти на озброєння для того, щоб позбутися зайвих кілограмів швидко та ефективно.

Які психологічні техніки для втрати ваги є найбільш ефективними?

1. Використовуйте маленькі тарілки та великі склянки

Насправді використовуючи великі тарілки, ви підсвідомо кладете на неї більшу кількість їжі.

Людський мозок дуже легко обманути незначною зміною перспективи, зокрема подібною оптичною ілюзією. Якщо ви будете користуватися цією властивістю організму, ви зможете споживати менше їжі без відчуття голоду або позбавлення себе земних радощів.

Розмір справді має значення, коли мова йде про посуд для сервірування їжі. Втім, навіть після того, як ви знайдете потрібну тарілку, не поспішайте. Настав час поставити собі запитання: що саме я покладу на цю тарілку?

Ми часто думаємо про те, скільки м’яса, курятини, риби чи рагу подамо на тарілці, тобто найбільше зосереджуємо увагу саме на білкових складових страви.

страви для втрати ваги

Саме у таких випадках на допомогу й приходять спеціальні психологічні техніки для втрати ваги. Якщо ви змістите фокус з протеїнів на овочі, то ваші страви неодмінно стануть більш поживними та корисними.

Не варто забувати, що мозок дуже просто ввести в оману. Якщо ви з’їсте продукт, який має солодкий смак і при цьому зовсім не містить цукру (наприклад, штучний підсолоджувач), ваш мозок більше не буде просити перекусити чимось солоденьким. Таким чином вам вдасться зберегти фігуру та уникнути розвитку залежності від солодких смаколиків.

2. Рахуйте кількість пережовувань

Коли йдеться про ефективні психологічні техніки для втрати ваги, варто згадати про одну цікаву гру, яка допоможе вам навчитися смакувати їжу та звертати більше уваги на те, чим ви харчуєтесь щодня. Під час трапези неодмінно рахуйте, скільки разів ви пережовуєте продукти, і намагайтеся з кожною наступною ложкою збільшувати кількість пережовувань.

Таким чином ви уникните переїдання, а також зможете швидко вгамувати апетит та швидше відчути насичення. До того ж ретельне пережовування їжі – це чудовий спосіб контролювати кількість спожитих продуктів, щоб не відчувати сильну важкість у шлунку та здуття після трапези.

За допомогою цієї цікавої техніки для втрати ваги ви навчитеся ретельніше підбирати продукти до свого раціону, а споживаючи лише корисну їжу, зможете швидше позбутися зайвих кілограмів.

Привчіть себе їсти повільніше, щоб отримати змогу насолоджуватися тими продуктами, які лежать у вас на тарілці. Дуже важливо вміти бережно ставитися до щоденного раціону, і одним зі способів це зробити є смакування кожного продукту.

3. Вимірюйте вагу страви перед подачею

Коли людина споживає їжу просто з упаковки, то вона не має змоги контролювати розмір порції. На жаль, ця шкідлива звичка дуже часто призводить до переїдання. Саме тому ми рекомендуємо завжди вимірювати або зважувати всі продукти та ніколи не споживати їжу просто з пакування.

кількість продуктів у раціоні

Пам’ятаєте, про хитрість з використанням маленьких тарілок?

Те саме можна робити і при подачі їжі до столу. Радимо використовувати маленьку ложку під час накладання їжі на тарілку, таким чином ви підсвідомо покладете собі меншу за розміром порцію.

4. Розділіть велике пакування на декілька маленьких контейнерів

Зазвичай при переїданні люди споживають на 70% більше продуктів, аніж передбачає рекомендована добова норма. Звісно, калорій при цьому також потрапляє в організм значно більше, ніж потрібно. Цього допускати не варто, адже насправді маленькі порції забезпечують таке ж відчуття ситості, як і великі.

Четверта психологічна техніка з нашої підбірки передбачає зберігання продуктів у невеликих контейнерах, наприклад у пластикових пакетах або контейнерах марки “Tupperware”. Ця проста хитрість допоможе вам ввести в оману мозок та почуватися ситими, наче ви з’їли ціле пакування продукту.

порції та психологічні техніки для втрати ваги

Для прикладу, розподіліть пакування з асорті горішків на кілька маленьких пакетиків. Коли вам захочеться перекусити чимось смачненьким між основними прийомами їжі, просто з’їжте один невеликий пакетик горішків.

Не забувайте, що не варто споживати їжу просто з пакування! Всі продукти подавайте у невеликій тарілці або чаші.

5. Завжди кладіть корисніші продукти на видне місце

Насправді мозок людини влаштовано таким чином, що він завжди обирає ті продукти, які розташовані ближче до нього. Якщо ви розташуєте харчі на своїй кухні таким чином, що корисні продукти будуть завжди помітними для ока та легко досяжними, то значно збільшите шанси на те, що наступного разу ваша рука потягнеться саме до поживних перекусів.

Саме тому ми рекомендуємо розміщувати свіжі фрукти та овочі у зоні досяжності, щоб вони завжди були під рукою. Не варто далеко ховати продукти, адже так ви зможете про них забути або будете лінуватися їх діставати.

Якщо вам набридло вести боротьбу із власним організмом за гарну фігуру, рекомендуємо хоча б один раз перевірити свою силу волі під час покупок у супермаркеті. Спробуйте відмовитися від купівлі напівфабрикатів або готової кулінарії.

Взявши на озброєння ці корисні психологічні техніки для втрати ваги, ви не лише зможете змінити щоденний раціон на краще, але й не дасте шансу шкідливим перекусам сповільнити процес втрати зайвих кілограмів.

  • Healthline.com 10 Processed Foods to Avoid [Online] Available at: www.healthline.com/health/food-nutrition/processed-foods-to-avoid
  • Healthline.com The 21 Best Low-Carb Vegetables [Online] Available at: www.healthline.com/nutrition/21-best-low-carb-vegetables