Як не набрати зайву вагу з віком: 6 порад

15 Березня, 2019
Коли ми думаємо про те, як сформувати м'язову масу та позбутися зайвих кілограмів, у голові зринають картини напружених тренувань і чітко визначений раціон. Утім насправді також важливо добре спати, адже це сприяє відновленню м'язових волокон, які пошкоджуються під час тренування. 

Здебільшого люди бояться, що з віком вони втратять гарні форми та наберуть зайві кілограми. Утім, за допомогою кількох ефективних рекомендацій цю проблему можна уникнути. Якщо ви не хочете набрати зайву вагу з віком, уважно прочитайте цю статтю та візьміть на озброєння наші корисні поради.

Як не набрати зайву вагу з віком: ефективні рекомендації

1. Додайте до раціону продукти з високим вмістом флавоноїдів

флавоноїди допоможуть не набрати зайву вагу

Результати нещодавніх досліджень довели, що за умови наявності в раціоні збагачених флавоноїдами продуктів можна не тільки підтримувати здорову вагу, але й скинути кілька зайвих кілограмів.

Ось чому ми рекомендуємо регулярно вживати такі продукти: чорниці, полуницю, вишню, виноград та усі інші ягоди, яблука, ріпчасту цибулю, броколі та цибулю-порей.

Для того, щоб отримати добову норму флавоноїдів, вам необхідно щодня споживати всього по жмені або шматочку цих корисних ягід, фруктів та овочів.

2. Щоб не набрати зайву вагу, ведіть активний спосіб життя

Усім відомо, що сидячий спосіб життя негативно впливає на роботу всіх внутрішніх органів та систем людини. Оскільки метаболізм з віком і так сповільнюється, за умови пасивного сидячого способу життя ризик набрати зайву вагу збільшується у кілька разів.

Дуже важливо завжди залишатися активними та багато рухатися впродовж дня, якщо ви хочете гарно почуватися. Не забувайте про регулярне фізичне навантаження. Не потрібно виснажувати організм, головне – це дотримуватися стабільного ритму.

Фізична активність допоможе вам завжди залишатися у гарній формі, а м’язи та суглоби після вправ функціонуватимуть значно краще. За допомогою звичайних нескладних тренувань ви зможете сповільнити хід часу.

Згідно з результатами нещодавніх досліджень, якщо людина тричі на день виділяє 10 хвилин за заняття спортом, це дозволяє їй досягнути таких самих позитивних результатів, як і після 30-хвилинного безперервного тренування.

Не зволікайте – почніть більше рухатися від сьогодні. І не забувайте про одне просте правило: навіть якщо у вашому будинку є ліфт, завжди краще користуватися сходами!

3. Не забувайте про мозкову активність

мозкова активність має вплив на вагу людини

З віком не лише зовнішній вигляд людини зазнає сильних змін, але й її пам’ять. Для того, щоб мозок завжди функціонував добре, необхідно регулярно виконувати прості вправи для підвищення мозкової активності. Це може бути щоденне читання друкованих видань, розв’язування кросвордів або головоломок судоку, гра в шахи тощо.

Такі прості заняття позитивно впливають на пам’ять та здатність людини зосереджувати увагу на певних предметах та об’єктах довкола.

Зверніть увагу, що читання та інші інтелектуальні вправи не тільки допомагають зберігати здоровий глузд та гарну пам’ять, але й запобігають розвитку депресії та роблять людину менш вразливою до різних стресових ситуацій. Повірте, високий інтелектуальний розвиток допоможе суттєво покращити якість життя у цілому.

4. Забудьте про дієти

Більшість дієт, які передбачають вживання виключно низькокалорійних продуктів, не тільки не допомагає підтримувати здорову вагу, але й завдають шкоди здоров’ю. Зокрема, таке незбалансоване харчування може призвести до сповільнення обміну речовин.

Причиною цього є те, що коли організм не отримує належну кількість калорій, він намагається заощадити енергію на їхнє спалення. Саме тому після виснажливої дієти більшість людей знову набирають зайву вагу, адже організм боїться наступного голодування та запасає поживні речовини у вигляді жирових відкладень.

Якщо ви зловживаєте дієтами, то ризикуєте порушити швидкість метаболізму. У жодному разі не сідайте на дієту, де добова кількість калорій не перевищує 1200. Такий стиль харчування не допоможе спалити жирові відкладення, а призведе до розпаду м’язових тканин.

Зверніть увагу, що для набору м’язової маси необхідно вживати більше калорій, ніж зазвичай. Якщо ви стрімко втрачатимете м’язову масу, підтримувати здорову вагу стане ще важче.

5. Не забувайте піклуватися про своє здоров’я

контроль здоров'я допоможе не набрати зайву вагу
Піклуватися про власне здоров’я та регулярно проходити повне обстеження організму неймовірно важливо для підтримання всіх функцій організму. З віком люди стають більш вразливими до таких захворювань, як гіпертонія, остеопороз та інші серйозні розлади внутрішніх органів.

Ці хвороби викликають обмеження, які можуть завадити займатися спортом. Не забувайте регулярно відвідувати лікаря та здавати всі необхідні аналізи.

6. Не відкладайте виконання цих рекомендацій на завтрашній день

Жодну справу не варто відкладати на потім, тим паче турботу про власне здоров’я та самопочуття. Не можна недооцінювати важливість регулярного догляду за собою та чекати, доки проблеми з’являться. Завжди краще запобігти появі будь-яких розладів, аніж потім займатися їхнім лікуванням.

Неодмінно візьміть на озброєння наші корисні рекомендації та почніть їх застосовувати на практиці якомога швидше. Повірте, роки минатимуть, а ви залишатиметеся здоровими та назавжди забудете про страх набрати зайву вагу з віком.

  • Anesto, J. B. (2002). Consumir azúcar con moderación. Revista Cubana Aliment Nutr16(2), 142–145. https://doi.org/10.1021/np50063a023
  • Silva O, P., & Durán A, S. (2014). Bebidas azucaradas, más que un simple refresco. Revista Chilena de Nutrición41(1), 90–97. https://doi.org/10.4067/S0717-75182014000100013
  • López, C. C., Raimann, T. X., & Gaete P., M. V. (2015). Prevención de los trastornos de conducta alimentaria en la era de la obesidad: rol del clínico. Revista Médica Clínica Las Condes26(1), 24–33. https://doi.org/10.1016/j.rmclc.2014.12.003