Рак порожнини рота: симптоми та методи запобігання

Важливо не лише знати, як запобігти лікувати рак порожнини рота, але й бути в курсі можливих ознак, за допомогою яких організм попереджає нас, наприклад, кровоточивість. Читайте про це далі!
Рак порожнини рота: симптоми та методи запобігання

Останнє оновлення: 04 грудня, 2018

Рак порожнини рота зв’язаний з раком голови та шиї. Пухлини, що виникають внаслідок цих видів раку, зазвичай такі:

 • Карциноми, які знаходяться на м’ясистих стінках рота.
 • Аденокарциноми, які розташовані в клітинах залоз.

Рак порожнини рота дуже схожий на інші види раку, які можуть розвинутись. Тож важливо знати симптоми цього раку. Таким чином ми також можемо зрозуміти, як уникнути його.

На щастя, є інші методи для боротьби з цим видом раку крім хірургічних втручань. Ось чому необхідний своєчасний діагноз та раннє виявлення.

Основні симптоми раку порожнини рота

симптоми раку порожнини рота

Рак порожнини рота дуже легко помітити. Врешті-решт, він може призвести до болю в роті, який не проходить багато тижнів.

Це найбільш значний симптом раку в ротовій порожнині. Однак він не єдиний. Ви також повинні звернути увагу на появу таких:

 • Білі плями у роті
 • Незрозумілі кровотечі
 • Важко жувати або рухати щелепою
 • Ваш голос стає грубим або значно змінюється
 • Втрата чутливості або помітний біль у будь-якій частині рота, обличчя або шиї
 • Невизначений біль у вухах

Ви також можете побачити багато різних симптомів, які можуть з’являтися з інших причин. Попри це, якщо ви помітили два або три з цих симптомів водночас, варто негайно звернутися до лікаря.

Фактори ризику для раку порожнини рота

Разом з іншими типами раку, рак порожнини рота розвивається за певних обставин.

Однак ця хвороба може виникнути у людей, які не належать до таких категоріях. А втім, вам все одно обов’язково слідкувати за своїм здоров’ям. Якщо ви підпадаєте під одну з цих категорій, зверніть особливу увагу:

1. Куріння

куріння і рак рота

Точні причини, які ініціюють ріст ракових клітин у роті, невідомі. Проте ми знаємо, що величезний фактор раку ротової порожнини – нездорова звичка курити.

Сигаретний дим відчутно впливає на цей процес. Врешті-решт, він дратує слизові оболонки у порожнині рота і безпосередньо пов’язаний з більш ніж 60% всіх випадків раку порожнини рота.

Жувальний тютюн викликає подразнення ротової порожнини, оскільки це пов’язано з прямим контактом з клітинами у роті.

Що стосується тих, хто курить, добре було б спробувати кинути поступово. Є безліч різних методів і практик, які вже спробували, і вони справді допомагають.

Довіртесь нам. Це допоможе уникнути цієї жахливої ​​хвороби.

2. Часте споживання алкоголю

Надмірне споживання алкоголю є ще однією причиною, яка в значною мірою пов’язана з цим видом раку. Чи часто ви вживаєте алкоголь? Чи курите ви також?

У цьому випадку ви повинні бути дуже пильними з ротом, щоб симптоми не з’явилися. На жаль, у вас підвищений ризик зараження цією хворобою.

Ідеально було б кинути цю шкідливу звичку якомога швидше. Ми розуміємо, що деякі види алкоголю можуть принести користь для здоров’я, але ви ніколи не повинні забувати про помірність.

3. Спадковість раку в сім’ї

Ті, хто має сімейний анамнез цього типу раку, також більш схильні до цієї хвороби. Якщо це ваш випадок, вам як нікому рекомендовано проходити медичну перевірку один раз на рік.

Крім того, дуже важливо повідомити свого стоматолога про стан раку порожнини рота у вашій сім’ї, щоб лікар знав про це та був уважний до цієї деталі під час регулярних оглядів.

У багатьох випадках лікарі можуть сприяти встановленню діагнозу заздалегідь. Це тому, що вони можуть перевіряти ділянки, які вам невідомі або важко побачити .

Також рекомендовано звертатися до лікаря з приводу цього виду раку, і, якщо необхідно, здавати аналізи, щоб переконатися, що ви здорові.

4. Захворювання, які передаються статевим шляхом

Більшість людей вважає, що єдиними хворобами, які передаються статевим шляхом (ІПСШ) та є справді проблематичними, це ВІЛ/СНІД.

Це правда, що ця хвороба смертельна і її слід сприймати серйозно. Однак інші ІПСШ також можуть викликати сильні проблеми зі здоров’ям.

Одна з таких хвороб – папіломавірус людини (ВПЛ). Цей вірус має безліч типів захворювань, і не всі з них серйозні.

Проблема в тому, що типи, які є більш серйозними за своїм характером, можуть спричинити розвиток раку в порожнині рота під час передачі за допомогою рота.

Крім того, важливо також регулярно відвідувати гінеколога, щоб перевірити стан свого сексуального здоров’я за допомогою звичайних аналізів.

Як правило, якщо ви отримуєте мазок з шийки матки кожного року, цього достатньо для того, щоб охопити основні моменти.

Як запобігти раку порожнини рота

як запобігти рак порожнини рота

З метою запобігання та боротьби з раком порожнини рота, ключовими моментами є:

 • Зверніть увагу на незвичайний вигляд симптомів, які ми розглянули в цій статті. Також шукайте менш відомі симптоми.
 • Коли ви чистите зуби, будьте уважні до свого рота та появи крові або виразки, які не виліковуються протягом десяти-п’ятнадцяти днів.
 • Зверніть увагу на стійкі болі в горлі, шорсткість або незручність при русі щелепи.
 • Підтримуйте збалансовану дієту.
 • Не куріть і не жуйте тютюн.
 • Помірно споживайте алкогольні напої.Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.