Що відбувається у вашому мозку, коли ви в депресії?

Переживати депресію завжди важко. Важко організму та навіть мозку. Читайте далі, що відбувається у нашому мозку при стані депресії.
Що відбувається у вашому мозку, коли ви в депресії?

Останнє оновлення: 05 грудня, 2018

Мозок – це дивовижний орган про який ми ще й досі багато чого не знаємо. Наприклад, як він реагує не певні емоції, такі, як-от депресія. Правда в тому, що досить часто в житті вам доведеться переживати сум чи перебувати у стані депресії, а також в ситуаціях, які випробовують вас на витримку.

Що таке сум?

Сум – це одна із основних емоцій людини, так само, як і щастя, страх чи злість. Коли ви відчуваєте цю емоцію, ваш мозок починає діяти по-іншому, таким чином ваш організм піддається впливу зміни діяльності мозку про яку ви навіть не завжди здогадуєтесь.

Ви можете відчувати сильніший голод чи втому, ніж зазвичай, намагатися усамітнитися або плакати. Вас може зацікавити причина того, чому ваш організм так реагує і як ви можете побороти сум та швидко вибратися з неприємної ситуації. Завдяки цьому ви зможете запобігти виникненню значно серйозніших захворювань, які можуть перевернути ваше життя з ніг на голову, як-от, наприклад, депресія.

сум

Коли мозок впадає у стан депресії?

Сум – це одна з емоцій, які мають найбільший вплив на метаболізм. Але що це означає? Це означає, що наш організм та розум зазнають впливу зовнішніх чинників, проблем, втрат, розчарувань, або складних життєвих рішень, які іноді необхідно прийняти. Ми розглянемо вплив кожного з цих  чинників на ваш мозок.

Важливість співчуття

Мозок має різні захисні механізми, які допомагають справлятися з однією з найчастіших емоцій всіх людей, з сумом. По людині одразу видно, сумно їй чи ні. Іншими словами, у вас виникає відчуття співчуття. Співчуття допомагає вам підтримувати людей, коли вони засмучені. Усі ми добре знаємо, як важливо мати когось, хто зможе підтримати у скрутну хвилину. Також співчуття властиве жінкам.

Вашому мозку потрібно більше енергії: глюкоза.

шоколад

Коли ви переживаєте депресію, ваш мозок працює дуже активно. Це може видатись дивним, але згідно з науковими дослідженнями, при депресії мозок активізує діяльність понад 70 зов сім різних частин тіла. Чому? Насправді, це легко пояснити. Коли ви в депресії, ви пригадуєте, думаєте, страждаєте і мучитеся від пошуку вирішення проблем. Ви майже не спите через думки про безліч питань. Тому активізується діяльність гіпокампу – передньої частини мозку (префронтальної кори), а також передньої поясної кори головного мозку,  скроневої долі мозку та ін.

Також вам варто пам’ятати, що мозок використовує майже 20% вашої енергії. Але коли ви в стані депресії, йому потрібно навіть більше, особливо, глюкози.

Це призводить до того, що ви:

  • гостріше відчуваєте голод,
  • частіше хочете їсти
  • не можете жити без солодощів.

Іноді, через це під час депресії ви можете набирати вагу.

Природна потреба поплакати

сльози

Сльози

Плакати – це природно і необхідно, щоб зменшити стрес та дати вихід емоціям.

Під час періодів суму в вашому організмі збільшується відчуття напруження. Хоча сльози і мають біологічну функцію зволоження очей, їх неодмінно потрібно відрізняти від сліз емоцій чи плачу, які також необхідні для вашого здоров’я. У мозку накопичується занадто багато напруги і він мусить давати їй вихід. Саме тому, сльози – чудовий спосіб боротьби з сумом і нервовими переживаннями. Після того ви переживете викид ендорфінів і почуватиметеся набагато краще і розслаблено.  Саме тому ми не рекомендуємо стримувати сльози, коли ви справді хочете поплакати.

Не думайте про погане, живіть та вчіться з власних помилок.

Періоди суму повинні допомагати вам навчитися чогось нового, змінити щось у житті, і, врешті-решт, стати сильнішими.

У стані суму мозок виробляє більше серотоніну – нейромедіатору, який впливає на мотивацію. Якщо ви не можете жити так далі, залишити сум позаду, за допомогою прийняття нових рішень та переосмислення того, що сталося. То дефіцит серотонину призведе до таких захворювань, як депресія, обсесивно-компульсивний розлад та / або приступи жорстокості. Але ви мусите не здаватися та віднайти в собі сили, щоб вийти переможцем з цього періоду самокритики та аналізу.

Те, що депресія точно робить для вас – вона дає вам змогу жити і вчитися. Всі знають, що життя прожити – не поле перейти.  Потрібно минати перепони, шукати нових шляхів та вміти вчитися від самого життя.

Ви неодмінно станете сильнішим та відкриєте у собі нові здібності.  • Guadarrama, L., Escobar, A., & Zhang, L. (2006). Bases neuroquímicas y neuroanatómicas de la depresión. Rev Fac Med UNAM, 49(2), 66-72.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.