Що таке парафімоз?

Парафімоз - це медичний стан, при якому крайня плоть статевого члена затримується за головкою і не може повернутися у вихідне положення, що призводить до зупинки кровотоку.
Що таке парафімоз?

Останнє оновлення: 09 липня, 2019

Парафімоз – це стан, при якому крайня плоть статевого члена приймає аномальну анатомічну позицію. Крайня плоть – складка шкіри, яка поширюється по кінчику пеніса, також відому як головка, і покриває її.

У пацієнтів з парафімозом крайня плоть затримується за головкою і не може повернутися до вихідної позиції. Це невідкладна медична проблема, оскільки кров пеніса не може витікати в загальний кровотік.

Важливо не плутати парафімоз з фімозом. Останній позначає надлишок шкіри, що запобігає повному втягуванню. Фімоз фізіологічний у дітей. Проте він зазвичай проходить з часом і нормально втягується.

Парафімоз: чому так буває?

чому буває парафімоз
Парафімоз виникає, коли крайня плоть призводить до зниження кровотоку до статевого члена.

Це може викликати кілька чинників:

  • неповний розвиток (як у випадку з немовлятами)
  • примусове витягнення крайньої плоті, що утворює фіброзний рубчик
  • щільна крайня плоть
  • неповне обрізання
  • травма статевого члена
  • інфекція, викликана поганою гігієною або стороннім предметом (пірсинг)

Ця стаття може вас зацікавити: 6 звичок, щоб покращити сексуальне життя

Які ознаки та симптоми парафімозу?

Очевидно, що неможливість відтягнути крайню плоть є ключовою ознакою. Пацієнт відчуває біль і набряк, коли намагається це зробити. Якщо стан триває протягом декількох годин, збирається кров і шкіра стає блакитною через утруднення кровотоку.

Однак, оскільки це дуже помітний розлад, його часто лікують вчасно. Хворі рідко звертаються до відділення невідкладної допомоги з розвиненою гангреною, оскільки цей стан надзвичайно болісний.

Діагностика дуже проста, оскільки достатньо фізичного обстеження статевого члена. Оскільки лікарі не потребують жодних інших аналізів, вони можуть негайно розпочати лікування. Фізичне обстеження дає змогу отримати певний діагноз.

Лікування парафімозу

як лікувати парафімоз
Лікування залежить від тяжкості стану. Якщо це відбудеться на ранніх стадіях, можливо, буде достатньо ручного маніпулювання набряклою тканиною крайньої плоті.

Для полегшення процедури лікарі вводять знеболювальні засоби. Також можна прикласти лід до набряклої ділянки. Якщо набряк не зменшиться, фахівець може витягти кров тонкою голкою або створити градієнт тиску, який полегшує відтік крові.

Крім того, лікарі можуть зробити невелику щілину на крайній плоті, щоб звільнити її. Ця процедура відома як “дорзальна щілина”, оскільки вона вивільняє крайню плоть і дає їй повернутися у вихідне положення.

Однак якщо стан важчий, пацієнту може знадобитися операція. Обрізання – це хірургічна техніка, яка спрямована на видалення крайньої плоті.

Видалення шкіри, що покриває головку, запобігає повторній появі парафімозу. Проте потрібно переконатися, що крайня плоть повністю зникла, щоб запобігти утворенню рубців після операції.

Крім того, якщо пацієнт має інфекцію, можуть вводити антибіотики якомога швидше. У найгіршому випадку, якщо інфекція буде широко поширеною, потрібно буде злити гній і нанести мазь з антибіотиками.

Шанси на одужання дуже високі, якщо проблема виявлена вчасно. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, ми рекомендуємо вам звернутися до відділення невідкладної допомоги якомога швидше. Час має важливе значення, коли йдеться про цей розлад.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.