Щоденний сон, який повинні отримувати дошкільнята

Навіть якщо дошкільнята кажуть, що не хочуть спати, дітям у віці від 3 до 5 років потрібно близько 12 годин сну. Дізнайтеся про це далі!
Щоденний сон, який повинні отримувати дошкільнята

Останнє оновлення: 27 жовтня, 2018

Як і дорослі, дошкільнята повинні мати хороші звички. Тому їм важливо отримувати достатньо сну, щоб відновлювати енергію.

Якщо дитина не спить добре у дошкільному віці, вона може мати різні проблеми з поведінкою в майбутньому. Також це може вказувати на інші проблеми зі здоров’ям.

Якщо маленькі діти погано сплять, у них можуть виникати труднощі з обробкою інформації. Крім того, вони можуть мати емоційні проблеми, які будуть погіршуватися, включаючи стан дефіциту уваги.

Ці висновки були зроблені з різних досліджень групою вчених у лікарні штату Массачусетс.

Результати були нещодавно опубліковані науковим журналом “Академічна педіатрія”.

Скільки мають спати дошкільнята?

Дошкільнята у віці від 3 до 5 років мають добре спати від 10 до 13 годин, включаючи денний сон.

Це було досліджено в доповіді Американської медичної асоціації про сон.

Денний сон та його наслідки для дітей

Дошкільнята дуже активні. Через це їм потрібно дрімати щодня принаймні одну годину.

Навіть якщо вони не засинають, вони можуть використати час дрімоти, щоб пограти в тиші. Це час, щоб відпочити від активної діяльності з ранку.

Поради щодо сну

Крім того, також рекомендується встановити визначений час для сну. Ви повинні сказати дитині за пів години, що скоро вона буде йти спати, щоб вона почала готуватися. Крім того, за 10 хвилин до цього, також гарною ідеєю є сказати дитині, що пора лягати.

Вам не потрібно давати дитині багато їсти чи пити перед сном.

Ліжко має чітке призначення. Дитина не повинна мати звичку дивитися телевізор або грати в ліжку. Ліжко – для відпочинку та сну.

Дозволити дитині вдягнути її улюблену піжаму і вибрати м’яку іграшку, щоб взяти в ліжко, допоможе. Особливо тоді, коли дитина не хоче йти спати.

Тим часом ви можете підготувати кімнату для сну, виконавши певні речі. Гарними ідеями є використання спокійного голосу, м’якої музики, затемнення світла та уникнення електронних пристроїв та відеоігор.

Переваги здорового сну для дітей

здоровий сон

Відпочивати необхідну кількість часу і добре спати є фундаментальним для фізичного і психічного здоров’я дітей, особливо в маленькому віці, і коли вони починають ходити в школу.

Поки діти сплять, їхній мозок і тіло відпочивають так, щоб наступного дня вони мали енергію, були свіжими та активними.

Діти, які сплять більше, мають підвищений рівень пильності та рефлексів. Крім того, вони в стані контролювати свої емоції краще і все встигати в школі.

Також вони менш дратівливі і менш сонні протягом дня.

Проблема електронних приладів у дошкільнят

дитина з іграшкою

Одна з основних причин того, чому діти не сплять або не отримують достатню кількість відпочинку, це час, коли вони лягають спати. Часто вони лягають спати кожен день в різний час.

Є багато різних приладів (телевізори, мобільні телефони, комп’ютери тощо), які є джерелом відволікання. Деякі діти навіть мають ці прилади у своїх спальних кімнатах.

Тому вони використовують години сну для перегляду телевізійних передач, грають у відеоігри або спілкуються зі своїми друзями в соціальних мережах.

Попри те, що поганий сон може завдати серйозних наслідків дітям, ця проблема може бути легко вирішена.

Переконайтеся, що ваші діти перестають користуватися електронними приладами принаймні за годину до сну. Це допоможе їм розумово розслабитися і краще підготуватися до сну.

Дефіцит уваги

Нестача сну може мати наслідки, які призводять до низької продуктивності у школі та до проблем з поведінкою.

Дошкільнята можуть розвинути СДУГ (синдром дефіциту уваги і гіперактивності). На жаль, це може спричинити занадто високу активність або дуже високий темп діяльності протягом дня.

Проте фахівці зі сну знають, що всі види проблем зі сном мають вирішення. Їх можна запобігти, якщо ви будете дбати про звички сну своїх дітей.  • Vera, A. (2010). Dormir Bien. Consejo Editorial de Educación Pública Del Royal College of Psychiatrists. https://doi.org/10.1517/13543784.7.5.803
  • Parga, N. (2010). Dormir Bien. Consejo Editorial de Educación Pública Del Royal College of Psychiatrists. https://doi.org/10.1517/13543784.7.5.803
  • Estivill, E. (2000). Insomnio infantil por habitos incorrectos. Revista de Neurologia.
  • Orgilé, M., & Espada, I. F. J. P. (2013). Hábitos y problemas de sueño en niños con sintomatología depresiva. Revista de Psicopatologia y Psicologia Clinica.
  • Taveras, E. M., Rifas-Shiman, S. L., Bub, K. L., Gillman, M. W., & Oken, E. (2017). Prospective study of insufficient sleep and neurobehavioral functioning among school-age children. Academic pediatrics, 17(6), 625-632.
  • Consensus Conference Panel, Watson, N. F., Badr, M. S., Belenky, G., Bliwise, D. L., Buxton, O. M., … & Tasali, E. (2015). Recommended amount of sleep for a healthy adult: a joint consensus statement of the American Academy of Sleep Medicine and Sleep Research Society. Journal of Clinical Sleep Medicine, 11(6), 591-592.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.