5 причин, чому у вас немає друзів

У вас немає друзів, проте вам досі не вдалося з'ясувати причини власної самотності? Навіть якщо ви полюбляєте бувати наодинці з собою, життя без друзів може стати нудним та просто нестерпним. Зверніть увагу: дуже важливо не тільки мати друзів, але й вміти брати відповідальність за свої стосунки з іншими людьми.
5 причин, чому у вас немає друзів

Останнє оновлення: 06 січня, 2019

Чи часто ви скаржитеся на те, що у вас зовсім немає друзів? Чи доводилось вам почуватися самотніми? Саме тому ми рекомендуємо уважно прочитати цю статтю, щоб отримати змогу зрозуміти основні причини відсутності друзів. Можливо, ви самотужки робите все для того, щоб відштовхнути від себе близьких?

Іноді дуже важливо вміти критично оцінювати власні вчинки та вчасно визнавати помилки. Якщо ви хочете мати довкола себе багато відданих та щирих друзів, радимо засвоїти ці корисні навички.

Розгляньмо детальніше причини, чому у вашому житті не вистачає вірних товаришів.

Чому поряд з вами немає друзів?

1. Ви постійно на все скаржитеся

немає друзів через постійні скарги

Постійні скарги та скигління можуть стати причиною відсутності друзів. На жаль, деякі люди скаржаться неймовірно часто, самі того не помічаючи.

Якщо ви постійно висловлюватимете своє невдоволення з будь-якого приводу, в очах інших людей ви матимете вигляд запеклого песиміста або постійної жертви обставин.

До того ж скигління є досить егоїстичною поведінкою. Коли ми скаржимось, то мимоволі підсилюємо свою значущість в очах оточення. За своїм невдоволенням ми часто не помічаємо відчуттів інших людей, адже вважаємо, що нам зараз найгірше за всіх, а тому саме ми цієї миті потребуємо розуміння, уваги та підтримки.

Будьте реалістами: з часом друзі та близькі втомляться від вашого скигління. Не дивуйтеся, якщо після такої поведінки одного дня ви залишитеся зовсім самотніми.

2. Ви забуваєте про друзів, коли заводите стосунки

немає друзів через стосунки

На жаль, дуже багато людей забувають про своїх друзів, коли у них з’являється кохана людина.

Звісно, закохуючись, кожен із нас прагне проводити якомога більше часу зі своїм партнером, і це природно. Утім, не забувайте приділяти увагу й друзям, якщо ви не хочете їх втратити.

  • Друзі вважатимуть, що ви їх використовуєте, якщо ви будете підтримувати стосунки з ними тільки за відсутності партнера в інтимному житті. Погодьтеся, мало кому сподобається, якщо з ними будуть зустрічатися тільки через те, що більше ні з ким провести час. Друзів потрібно цінувати та поважати, якщо ви не хочете, щоб вони пішли з вашого життя назавжди.
  • Спробуйте дати відповідь на прості запитання: чи справді ваш партнер потребує спілкування з вами кожної хвилини? Чи дійсно ви не можете знайти часу на зустріч із друзями?

Дуже часто стан закоханості засліплює людей до такої міри, що вони викреслюють зі свого життя близьких та друзів. Погодьтеся, дуже сумно, що через новий етап у стосунках ви готові відмовитися від людей, які завжди знаходили час на те, щоб вислухати вас у скрутну хвилину та втішити у проблемний період.

Не відмовляйтеся від друзів навіть коли у вас з’являється кохана людина. Цінуйте людей, які готові розділяти з вами не тільки щасливі, але й складні моменти у житті.

3. У вас надто високі очікування

немає друзів через високі очікування

Якщо у вас немає друзів, причиною цього можуть бути надто високі очікування. Можливо, поведінка друзів відрізняється від того, на що ви сподіваєтеся. У результаті ви відчуваєте розчарування та віддаляєтеся від товаришів.

Зверніть увагу, що те саме іноді відбувається й між партнерами. Невиправдані очікування роблять стосунки нещирими та виснажливими, що з часом може призвести до їхнього завершення.

У жодному разі не ставте жодних вимог до своїх друзів та партнерів та не очікуйте того, що вони будуть поводитися так, як вам цього заманеться. Повірте, близьким людям не завжди вдаватиметься відповідати вашим очікуванням, і це безсумнівно поступово зіпсує стосунки між вами.

Запам’ятайте, що жодна людина не зобов’язана виконувати ваші забаганки чи танцювати під вашу дудку. Якщо ви не хочете позбутися вірних друзів, радимо не ставити до них жодних вимог чи високих очікувань.

4. У вас низька самооцінка

немає друзів через низьку самооцінку

Якщо поруч з вами немає вірних друзів, однією з причин цього може бути ваша низька самооцінка. Насправді через проблеми із самооцінкою часто страждають не тільки дружні, але й інтимні стосунки.

  • Основні проблеми полягають у тому, що дуже часто ми дуже ставимо надто багато вимог до своїх близьких, а якщо їхня поведінка не виправдовує наших очікувань, ми сприймаємо це як особисту образу або засмучуємося через те, що наші інтереси не взяли до уваги.
  • Ця ситуація призводить до того, що ми віддаляємося від близьких людей та уникаємо спілкування із друзями, часто відмовляючись від зустрічей з ними.

На жаль, стосунки рідко витримують таке ставлення, і з часом дружба себе вичерпує.

Якщо у вас низька самооцінка, радимо звернутися за допомогою до кваліфікованого психолога. Спеціаліст не тільки допоможе вам розібратися у собі, але й заохотить проводити більше часу з друзями.

Для підвищення самооцінки рекомендуємо придбати абонемент до спортзалу або записатися у гурток за інтересами. Завдяки цьому ви познайомитеся з новими людьми, які також у перспективі можуть стати вашими друзями. Не варто ховатися від усіх, будьте відкритими та намагайтеся легко йти на контакт з новими людьми.

5. У вас немає друзів, бо ви постійно про всіх пліткуєте

немає друзів через плітки

На жаль, чимало людей неймовірно люблять пліткувати. Утім, проблеми починаються саме тоді, коли людина пліткує про одного друга з іншими товаришами.

Рано чи пізно правда випливе назовні, і ваш друг дізнається, як ви себе поводили за його спиною.

До того ж, через плітки друг може втратити до вас довіру та перестати відверто з вами спілкуватися. Врешті-решт, товариш може вирішити назавжди викреслити вас зі свого життя.

Не забувайте, що довіра є невіддільною частиною будь-яких стосунків. Звісно, немає нічого поганого у тому, щоб при зустрічі з товаришами розповісти, як справи у вашого спільного знайомого. Утім, якщо ви постійно пліткуватимете про друга позаочі, це не лише підірве вашу репутацію, але й змусить товариша віддалитися та перестати довіряти вам свої таємниці.

Зізнайтеся, тепер ви розумієте, чому поруч з вами немає друзів? Не забувайте: навіть у тому разі, якщо ви любите проводити час на самоті, присутність близьких є просто необхідною. До того ж ніколи не бійтеся брати на себе відповідальність за власні вчинки та поважати своїх друзів.  • Azmitia, M., Ittel, A., & Radmacher, K. (2005). Narratives of friendship and self in adolescence. New directions for child and adolescent development, 2005(107), 23-39.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.