Симптоми інфекції печінки

Для детоксикації печінки слід збільшити споживання рідин, таких як натуральні соки та овочеві коктейлі, які надають нам вітаміни і мінерали. Крім того, варто збільшити споживання клітковини й уникати жирних продуктів.
Симптоми інфекції печінки

Останнє оновлення: 09 грудня, 2018

Запалення печінки або гепатомегалія є захворюванням, про яке слід пам’ятати. Воно виникає, коли цей незамінний орган страждає від інфекції і збільшується в розмірі, викликаючи симптоми, про які ви повинні знати. Сьогодні у цій статті ми хочемо розказати про нього заради вашого здоров’я і здоров’я вашої родини. Дізнайтеся більше.

Чому наша печінка запалюється?

Як ви знаєте, печінка виконує основні функції в нашому організмі. Вона синтезує вітаміни, виводить токсини, фільтрує, очищає шкідливі елементи, регулює рівень амінокислот і жирів

Усі ці завдання є дуже важливими для забезпечення належної роботи організму, щоб ми могли насолоджуватися високою якістю життя. Але іноді через виконання настільки великої кількості функцій щось може піти не так, в результаті чого постраждає певна складова і зміниться її ефективність.

Іноді віруси або бактерії викликають запалення печінки. У інших випадках це може статися через погане харчування, надлишок жирів, алкоголю, занадто велику кількість оброблених продуктів харчування або приймання ліків, які також можуть викликати гепатомегалію. Тож слід бути обережними і знати, які симптоми пов’язані з цим захворюванням.

Симптоми запалення печінки

запалення печінки та його симптоми


1. Симптоми, схожі на грип

Дійсно, протягом перших днів запалення печінки ми можемо відчувати ті ж симптоми, як і при грипі. Дуже сильна втома, субфебрильна температура, біль у м’язах, блювота… Але з часом наш стан не поліпшується, а навпаки, ми почуваємося гірше.

2. Набряк живота

Під час запалення ви помітите, що живіт більш опухлий і важкий. Ви відчуватимете біль у животі, і кожного разу після їжі виникатиме дуже неприємне відчуття переїдання, важкості та незручності. Ви можете відчувати нудоту, а ваше травлення буде досить повільним.

3. Кишкові проблеми

Інша досить поширена ознака запалення печінки – зміна кольору калу. Він стає білішим. Це безпосередньо пов’язано з запаленням, викликаним вірусом. Щодо сечі лікарі кажуть, що вона матиме темніший колір.

4. Поганий присмак у роті

Помітним стане металевий або гіркий присмак у роті. Ви не зможете сприймати природний смак їжі, і все раптово викликатиме поганий присмак у роті, тим самим відбиваючи бажання їсти. Крім того, ви помітите неприємний запах з рота, втрату апетиту і сухість у роті. Це дуже характерні симптоми.

5. Біль і дискомфорт

Окрім втоми, про яку ми вже згадували, загальним симптомом є дуже незручний біль під ребрами. Це відчуття гарячої тарілки навколо живота. Через нього ви втрачаєте бажання робити будь-що, він змушує вас почуватися втомленими і сонними.

6. Колір шкіри

Один із симптомів, який повинен поставити нас в стан бойової готовності негайно, – жовтуватий відтінок шкіри або очей. Жовтяниця є явною ознакою того, що ваша печінка хвора, тож одразу зверніться до лікаря.

Які аналізи доведеться здати, щоб дізнатися, чому печінка запалена?

Лікар

Не хвилюйтеся, більшість проблем з печінкою піддаються лікуванню, і ви одужаєте. Зазвичай лікар спочатку промацає живіт, щоб визначити площу набряку. Потім він направить вас на рентген, щоб переконатися в тому, збільшена печінка чи ні. Вам також, можливо, потрібно буде зробити УЗД черевної порожнини, цей тест взагалі не викликає ані дискомфорту, ані болю.

Останній етап, який вам, можливо, треба буде пройти, щоб отримати точний діагноз, – МРТ органів черевної порожнини. Для цього тесту вам введуть барвник. Але не хвилюйтеся, як ми вже говорили, сьогодні у лікарів є багато хороших засобів для лікування інфекцій печінки.

Поради для лікування запалення печінки

Чай з кульбабою проти запалення печінки
Окрім лікування, призначеного лікарем, можна дотримуватися деяких простих порад вдома, які стануть у нагоді, щоб зцілити печінку.
  • Їжте більше клітковини, пийте більше рідини, натуральних соків та овочевих коктейлів. Уникайте червоного м’яса, молока, жирів і продуктів з занадто великою кількістю приправ і хімічних речовин.
  • Настій розторопші: з-поміж багатьох рослин розторопша дуже корисна для печінки. Вона зцілює, очищає, відновлює клітини і зменшує запалення. Ви можете знайти її в аптеках у вигляді таблеток і в пакетиках, готових для настоїв. Пийте її щодня, і ви почуватиметеся краще.
  • Зелений чай: ви вже знаєте, що зелений чай повний неймовірних властивостей для нашого здоров’я. Він допомагає травленню, має сечогінну і протизапальну дію, багатий на антиоксиданти і добре підходить для щоденного споживання. Не змарнуйте цю нагоду.
  • Кульбаба: ви вже маєте її вдома? Це одна з основних рослин для детоксикації печінки та догляду за нею; це як бальзам, який цей орган з радістю отримуватиме щодня після обіду. Не вагайтеся, цей простий лікувальний засіб принесе вам багато користі.


  • Senosiaín, M., & Ibáñez, L. (2012). Protocolo diagnóstico de la hepatomegalia. Medicine – Programa de Formación Médica Continuada Acreditado. https://doi.org/10.1016/S0304-5412(12)70372-4
  • Pradhan, S. C., & Girish, C. (2006). Hepatoprotective herbal drug, silymarin from experimental pharmacology to clinical medicine. The Indian Journal of Medical Research.
  • Qureshi, S., Adil, S., El-Hack, M. E. A., Alagawany, M., & Farag, M. R. (2017). Beneficial uses of dandelion herb (Taraxacum officinale) in poultry nutrition. World’s Poultry Science Journal. https://doi.org/10.1017/S0043933917000459

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.