5 порад для зняття розумової втоми

Для зняття розумової втоми, необхідно приділити час для себе. Звичайна прогулянка може зменшити переживання і допомогти нам бачити речі під іншим кутом, з більш спокійної точки зору.
5 порад для зняття розумової втоми

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Хто не страждав на розумову втому в певний момент свого життя? Ми маємо на увазі саме той тиск у скронях, який концентрує тисячі турбот, тисячі невирішених проблем і неспокій через них, що прискорює наше серцебиття. Читайте наші поради для зняття розумової втоми.

Саме так проходить кожен день для багатьох з нас: з багатьма проблемами, від яких так важко звільнитись… Що ж ми можемо зробити, щоб справитись з такими навантаженнями? Для початку необхідно знати, що така розумова втома дійсно є проблемою.

Варто зрозуміти, що ніяк не можна далі жити з такою розумовою втомою, терпіти її і думати, що так має бути. Насправді такий стан речей ніяк не можна вважати здоровим. Саме через це ми хочемо запропонувати вам п’ять простих порад, які значно допоможуть для зняття розумової втоми. Чи готові ви взяти їх до відома? Тож читайте.

Методи зняття розумової втоми:

1. Прості вправи точкового масажу

масаж долоні

 

Ми вже розповідали про переваги і користь точкового масажу раніше на нашому блозі. Ось, наприклад, у статті про те, як зняти стрес. Але чи дійсно цей спосіб ефективний? Так, ще й дуже. Ми пояснимо, як слід робити такий масаж зняття розумової втоми, яку ви можете відчувати, коли вас переповнюють переживання та ви відчуваєте значну напругу.

Подивіться на фото зверху. Там ви побачите те, що необхідно зробити: просто за допомогою двох пальців: вказівного та великого – натискайте злегка на цю ділянку руки протягом деякого часу. Саме тут сконцентровані певні нервові закінчення, які, при їх стимуляції, забезпечують полегшення та звільнення від напруги. Це дуже простий і ефективний метод.

Існує ще одна «чарівна» точка, яка теж добре підходить для звільнення від напруги, заспокоєння та релаксації. Вона знаходиться на початку носа, прямо у тій маленькій ямці між очима. Ви знайшли її? Дуже добре! Тепер вказівним і великим пальцем масажуйте цю ділянку протягом 30 секунд. Ви відразу ж відчуєте, як це розслабляє.

2. Зупиніться на мить і просто подихайте

жінка дивиться на захід сонця

Ви щойно закінчили роботу, але ви, як і раніше, думаєте про неї та стараєтеся зрозуміти, що потрібно зробити завтра. Інакше кажучи, у вашій голові ви й надалі прикуті до турбот, помилок, проблем і бесід цього робочого дня. Після роботи ви прибуваєте додому, а тут на вас чекає ще більше роботи та турбот: діти, покупки, порання на кухні… Як же ж тут взагалі можливо полегшити розумову втому?

  • Пам’ятайте ще одну дуже важливу річ, а ще краще візьміть за правило: потрібно знайти час для себе, принаймні 2 години кожного дня та побути на самоті. Це дозволить вам відчути ваш особистий, ніким не зайнятий простір. Це не примха, зовсім ні. Це насправді основна вимога психогігієни – «зупинитись на деякий час» у повсякденному динамічному ритмі життя та напруженому розкладі, який змушує вас постійно поспішати.
  • Пошукайте спокійне та тихе місце. Тут ви будете почувати себе краще.
  • Тепер спорожніть свій розум від турбот і глибоко вдихайте та видихайте. Повторіть такі вправи п’ять разів, намагаючись не думати ні про що.
  • Тепер після цієї простої вправи, зробіть щось корисне для себе. Підіть на прогулянку, почитайте, прийміть ванну.

3.  Знайдіть притулок в «особистому палаці думки»

чоловік думає

 

Як хороший приклад припустімо, що ви перебуваєте на роботі: в офісі, в магазині або у звиклому для вас місці, куди ви ходите кожного дня на роботу, і де ви зазвичай зазнаєте потужного тиску з боку начальства, клієнтів чи колег по роботі. Як можна в такій ситуації в будь-який момент ефективно полегшити зняти розумову втому?

  • Для цього вам знадобиться лише 5 хвилин. Підіть у якесь спокійне місце або ж можете залишитись на вашому робочому місці, якщо воно достатньо тихе.
  • Подивіться у вікно або в будь-яке інше спокійне місце. В екран комп’ютера дивитись не слід.
  • Тепер вдихайте та видихайте спокійно і ритмічно.
  • А що ж тепер робити? Спробуйте використати свою уяву. Уявіть собі щось, що для вас приємне, наприклад, місце, куди б ви хотіли подорожувати. Подумайте про пляж, де ви зазвичай відчуваєте спокій. Уявіть собі теплий лагідний вітерець, тепло, пісок. Подумки здійсніть подорож у такий «особистий палац», де все перебуває в стані спокою і немає ніякого тиску. Відпочиньте там, «відключіться» трохи від усього цього рутинного тиску реальності.

4. Настій з троянди, лайма та меліси

чфй з троянди і меліси

Настій з троянди, лайма та меліси є найбільш вдалим засобом для лікування випадків помірного стресу і тривоги. Він ароматний, легкий і заспокійливий. Настій ідеально підходить, щоб позбавити вас від розумової втоми.

Вам знадобиться всього лише 10 грамів листя чи пелюсток троянди, 10 грамів меліси і 5 грамів лайму. Додайте до цих інгредієнтів склянку води (250 мл) і доведіть засіб до кипіння. Після того як настій дозрів, додайте до нього трохи меду.

Пийте настій повільно в спокійному місці, наодинці, у повній тиші. Насолоджуйтесь цим моментом та настоєм, не думаючи ні про що. Дозвольте собі 20 хвилин відпочинку.

5. Користь для здоров’я від систематичних прогулянок

прогулянка

Дуже мало є речей, які так розслабляють та звільняють від думок про клопоти, як хороша прогулянка на свіжому повітрі. Вам потрібно звільнити для цього всього лише півгодини. Одягніть пару доброго взуття, якщо вам у вас є собака, то візьміть його з собою і вийдіть на прогулянку. Швидкий темп ходьби завжди збільшить кровообіг і змусить ваше серце краще працювати.

У такий спосіб ви не тільки забезпечите доступ більшої кількості кисню до всіх органів вашого тіла, але й звільните свій розум від проблем та пожвавите багато позитивних думок. До того ж, артеріальний тиск знизиться, зменшиться занепокоєння, і ви зможете поглянути на деякі речі під іншим кутом та знайти спокійніше розв’язання проблем.

Нехай вітер порухає вашим волоссям і освіжить ваш розум. Психічна втома почне втрачати свою інтенсивність, і ви обов’язково відчуєте полегшення. Можливо, що саме в такі моменти, ви зможете почати думати про те, що вам слід внести деякі зміни у своє життя, а саме встановити якісь пріоритети або думати трохи більше про себе. Ви навіть не помітите, як настане зняття розумової втоми.

Ви безумовно заслуговуєте бути щасливими і позбутися деяких з цих важких ніш повсякденного життя, які виснажують ваш розум і виводять з рівноваги. Якщо ви підсвідомо відчуваєте, що щось іде не так чи щось необхідно поміняти у житті, зробіть це не зволікаючи. Так ви збережете здоров’я і собі, і своїм близьким.

Чому б не почати вже сьогодні? Наважтесь, це не так важко, як здається. А ці прості вправи для зняття розумової втоми вам у цьому допоможуть.  • Бригадир М. Б. (2016). Особливості функціонування головного мозку людини. Науковий вісник Херсонського державного університету.
  • Коваленко О. Є. (2012). Особливості церебрального кровопостачання як основа для топічної діагностики та патогенетичної терапії. Ліки України.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.