Симптоми синдрому подразненого кишечника у жінок

Це хронічне захворювання, що характеризується болем у животі, може бути викликане різними причинами. Тому, перед тим як лікувати синдром подразненого кишечника, варто дізнатися ці причини.
Симптоми синдрому подразненого кишечника у жінок

Останнє оновлення: 30 січня, 2019

За статистикою 22% населення страждають або страждали від синдрому подразненого кишечника, при цьому більшість з них – жінки. Причина цього не була науково доведена, але дослідники дійшли висновку, що це пов’язано з періодами стресу та емоціями. Ми пояснимо симптоми цього захворювання у жінок.

Що таке синдром подразненого кишечника (СРК)?

Точна назва “синдром подразненого кишечника” (СРК) містить ряд факторів, які людина відчуває, зокрема, біль у животі і дуже суттєві зміни в кишковому ритмі. При цьому інфекцій або фізичних змін немає, він також не пов’язаний з колітом або спазмами товстої кишки. Лікар поставить вам діагноз на основі різних показників, але в цілому, цей синдром зазвичай виникає у жінок, молодших 35 років.

Що його спричинює?

подразнення кишечника

Як ми зазначали вище, механізми, які його викликають, досі невідомі. Він часто з’являється через хронічну хворобу, яка повторюється кожен місяць. Виникають проблеми з травленням, зміни руху кишечника… Експерти кажуть, що певною мірою товста кишка діє майже як другий мозок. З нею пов’язані ваші нерви і тривоги. Будь-яке, навіть найменше, занепокоєння може викликати зміни в процесі травлення.

Але СРК може також з’явитися під впливом певних продуктів, на які ви погано реагуєте, а також гормональних змін і генетичних факторів. Наприклад, якщо ваша мати страждає від синдрому подразненого кишечника, ви теж можете від нього страждати.

Які симптоми?

смпломи подразненого кишечника

1. Біль у животі

Безумовно, це основний симптом. Як правило, він виникає в нижній частині живота з одного або з обох боків. Це характерне печіння іноді може пересуватися від поперекової області навіть до ніг.

Біль, як правило, проявляється епізодично через поколювання і печіння. Це дуже незручно і позбавляє вас сил рухатися.

2. Хворобливі менструації

За статистикою, жінки, які мають хворобливі менструації, частіше страждають від синдрому подразненого кишечника. Це явище відоме як дисменорея. Вона виникає, коли певні гормони викликають значне скорочення м’язів матки.

Саме тому гормональний фактор визначає, чи підпадаєте ви під більший відсоток жінок, які відчувають цю хворобу. Загалом, зазвичай це передається від матерів до дочки. Вам слід взяти це до уваги.

3. Періоди закрепів і діареї

Це також дуже поширена проблема. Іноді ви можете не ходити до туалету кілька днів, а в інших випадках ви можете страждати від незручної діареї. Випорожнення також може бути болісним. Ви не знаєте, що б таке з’їсти, щоб вирішити цю проблему, тому що відчуваєте ситість, і, як правило, втрачається апетит. У вас також може бути докучливе здуття.

4. Емоційний стан

Синдром подразненого кишечника і ваші емоції тісно пов’язані. Ви, напевно, помічали, що, коли ви страждаєте від періодів стресу і тривоги, ваш кишечник страждає найбільше, і ви відчуваєте себе набагато гірше. Однак коли ви спокійні, ситуація покращується і ви розслабляєтеся. Тому ви повинні приділити увагу тим періодам, коли ви відчуваєте себе погано емоційно і коли у вас проблеми.

Якщо ви страждаєте від синдрому подразненого кишечника, ви знаєте, що його поява заявить про себе. Це майже як головний біль. Його можуть викликати різні чинники. Втома, погане харчування, турбота або тривога можуть призвести до нього. Те ж саме відбувається з синдромом подразненого кишечника.

Отже, вкрай важливо почати керувати своїми емоціями, стресом і занепокоєнням.

Як лікувати синдром подразненого кишечника?

лікування подразненого кишечника

Якщо ви страждаєте від синдрому подразненого кишечника, ми рекомендуємо:

  • Уникати кислих продуктів, як от кави, напоїв з кофеїном, кока-коли…
  • Уникати солодощів і продуктів з очищеною борошна.
  • Різні дослідження показують, що ви повинні зменшити споживання глютену, тому що він, як правило, ускладнює ситуацію.
  • Уникати білків тваринного походження, а також червоного м’яса, риби…
  • Їсти невеликі порції кілька разів на день. Інакше кажучи, краще з’їсти небагато 6 разів на день. Не забувати добре жувати.
  • Пити багато води. Буряковий сік з морквою – чудовий засіб.
  • Збільшити споживання пробіотиків. Вони піклуються про кишечник і зміцнюють його: ферментоване молоко, йогурти, місо…
  • Їсти цитрусові: персики, полуницю, ківі, яблука, папаю.
  • Олія м’яти діє як хороший захисний засіб.
  • Що стосується настоїв і відварів, найкраще діють насіння фенхелю, настої м’яти, настої меліси.

Перш за все, не забувайте контролювати свої емоції і стрес, щоб вони вас не здолали. Встановіть пріоритети у житті і визначте, що є найважливішим. Захистіть самооцінку і спробуйте щодня залишати час для себе, щоб зробити свої власні справи, відпочити і робити те, що робить вас щасливими.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.