Спіруліна: а ви чули про цей дивовижний продукт?

Виявляється, для того щоб сповільнити процес старіння та худнути, потрібно вживати спіруліну. Це така водорість, яка має купу чудових властивостей, але про яку ще мало хто чув.
Спіруліна: а ви чули про цей дивовижний продукт?

Останнє оновлення: 07 листопада, 2018

Так, можливо, на перший погляд спіруліна виглядає не зовсім заманливо, вона наділена дуже потужнім та своєрідним ароматом, а також яскраво вираженим та насиченим зеленим кольором. Попри її дивний та незвичайний вигляд, спіруліна є суперпродуктом, оскільки вона здатна забезпечити неймовірне розмаїття всіляких поживних речовин.

Ось чому ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) та ООН (Організація Об’єднаних Націй) настійно рекомендують включати спіруліну в свій раціон як харчову добавку.

І якщо вам цього не достатньо, НАСА включила спіруліну в раціон космонавтів під час космічних місій, що дає нам підставу говорити про її високу поживну цінність.

Крім того, цей неймовірно здоровий продукт часто споживають професійні спортсмени, щоб підвищити продуктивність. Було доведено, що спіруліна сприяє зменшенню часу на відновлення та посиленню ефективності.

Якщо вас зацікавив цей чудо-продукт, наша стаття стане вам у пригоді і ви дізнаєтесь більше про його переваги та користь для вашого здоров’я.

Що таке спіруліна?

В загальних рисах, спіруліна – це синьо-зелена морська водорість спіральної форми. Зазначимо, що останнім часом вчені все частіше стверджують, що спіруліна не зовсім водорость, а скоріше, інший вид живого організму.

Та що дійсно цікаво, так це те, що спіруліна містить набагато більше швидко засвоюваних білків, ніж яловичина. Крім цього вона має величезну кількість поживних речовин, які дуже корисні для нашого організму.

Щодо вмісту вітамінів, спіруліна містить А, В1, В2, В5, В6, фолієву кислоту, а також вітаміни Е і Н. Також відомо, що спіруліна є найбагатшим джерелом природного вітаміну B12.

Чудодійні властивості спіруліни…

Спіруліна має дійсно дивовижні оздоровлювальні властивості, завдяки яким вже протягом ста років вона є незамінним продуктом у харчовому раціоні.

Деякі вчені запевняють, що спіруліна була основним інгредіентом в меню деяких американських цивілізацій. Відомо, що інки та ацтеки, високо цінували її властивості та об’єднували її з іншими продуктами.

Чи знаєте ви, що спіруліна може допомогти вам схуднути?

Спіруліна

Спіруліна сприяє зниженню апетиту шляхом підтримання відчуття ситості протягом тривалого часу.

Це викликано тим, що спіруліна містить не тільки різні поживні речовини, білки та мінерали, але й також сповна задовольняє дієтичні потреби і знижує потребу організму в споживанні більшої кількості продуктів. Ось чому цей природний продукт особливо рекомендують людям, які бажають схуднути.

Зниження апетиту, викликане спіруліною, призводить до того, що ви зменшуєте не тільки кількість споживаної їжі при кожному її прийомі, але також і частоту. Таким чином процес схуднення стає більш керованим та легшим, адже не потрібно дотримуватись строгих дієт.

Спіруліна також дуже багата на йод, що є дуже ефективним компонентом для стимулювання щитовидної залози. Він прискорює метаболізм та сприяє зменшенню жирових відкладень за більш короткий відрізок часу.

Окрім цього, спіруліна має підвищену кількість фенілаланіну, амінокислоти, яка також допомагає зменшити відчуття апетиту.

Спіруліна сповільнює процес старіння

Спіруліна містить антиоксиданти, які допомагають підтримувати молодість шляхом уповільнення процесу старіння. Її ефект особливо помітний на стані шкіри, нігтів, волосся та на здоров’ї взагалі.

Спіруліна володіє антиоксидантними властивостями, тобто бореться з негативним впливом, так званих, вільних радикалів. Ці частинки є не чим іншим, як високо реактивними речовинами, які прискорюють процес старіння. Вільні радикали погіршують клітини та тканини. Вони з’являються в організмі людини, як результат неправильного харчування, стресових ситуацій та сидячого способу життя.

Де придбати спіруліну? Та як її приймати?

Багато людей приймають спіруліну у вигляді капсул або порошку. Вона доступна у вигляді таблеток, які можна придбати в магазинах здорового харчування або магазинах трав, які пропонують винятково натуральні продукти.

Цілком імовірно, що зовсім не підозрюючи про її існування, ви раніше ніколи не помічали спіруліну в аптеках або на інтернет-сайтах, на яких ви зазвичай купуєте інші дієтичні продукти.

Безумовно, відтепер ви будете звертати увагу на наявність її в магазинах трав, харчових магазина та аптеках. Також майте на увазі те, що в багатьох інтернет-магазинам ви можете знайти спіруліну у розділі медичних виробів.

Спіруліна в коктейлі

Зазвичай, спіруліну пропонують у вигляді порошку, який може бути використаний для надання “смаку” вашим фруктовим та овочевим коктейлям. Також її можна використовувати у якості приправи, яку ви можете додавати до салатів, що, без сумніву, стане частиною вашої дієти, якщо ви включите її в ваш щоденний раціон.

Скільки спіруліни рекомендовано вживати?

Експерти рекомендують дітям та дорослим, які нещодавно почали включати спіруліну в свій раціон, розпочати з дози від 3-5 грамів на день. Дорослим можна поступово збільшувати цю добову дозу до 5-10 грамів на день.

Маючи на меті схуднути, ви не повинні думати, що чим більше спіруліни ви вживатимете щодня, тим більше ваги ви будете втрачати. Всім нам добре відомо, що: “Треба знати міру”, адже наше тіло може належним чином засвоювати лише певну дозу спіруліни щодня.

Слід мати на увазі, що процес втрати ваги не відбувається за одну ніч, тому ви не повинні втрачати надію. Важливо слідувати рекомендованій дозі та необхідній кількості їжі, згідно з вашими фізіологічними характеристиками. Ваші результати будуть набагато кращими, оскільки що досягнете бажаної ваги, і при тому залишитеся абсолютно здоровими.

І, нарешті, чи знали ви, що завдяки надзвичайним властивостям спіруліни, її вважають одним із “суперпродуктів майбутнього”? Тому досить чекати, скористайтесь можливістю, включіть спіруліну до свого раціону та отримайте максимум користі для вашого здоров’я.  • Pérez, L. D. V., Macías Abraham, C., Torres Leyva, I., Socarrás Ferrer, B. B., Marsán Suárez, V., & Sánchez Segura, M. (2002). Efecto in vitro de la espirulina sobre la respuesta inmune. Revista Cubana de Hematología, Inmunología y Hemoterapia, 18(2), 0-0.
  • ARENAS, P. M., & CORTELLA, A. R. (1996). de Spirulina (Cyanophyta). Acta Farm. Bonaerense, 15(1), 11-19.
  • Fox, D. (1993) “Health benefits of Spinilina and proposal for a nutrition test ori children suffering from Kwashiorkor and Marasmus”, en “Spiruline, alge de vie”(‘Doumenge, F., H.Durand-Cliastel & A. Toulernont, Eds.). Monaco. Musée Océanographique. Bull. de l’Institut oceanographique, Monaco. Numéro spécial 12, págs. 179-86
  • Merino, J. J., Cabaña-Muñoz, M. E., & Parmigiani-Izquierdo, J. M. Efectos queladores de la suplementación crónica con algas (chlorella, spirulina y fucus), aminoazufrados y fitoactivadores naturales de la detoxificación hepática en pacientes odontológicos con una media de 4 amalgamas dentales de mercurio (Hg) y 3 implantes dentales de titanio (Ti) durante 15 años en boca.
  • Pedraza, G. (1989). Cultivo de Spirulina maxima para suplementación proteica. Livestock Research for Rural Development, 1(1), 2.
  • de La Spirulina, D. PORQUE LOS VEGETARIANOS DEBEN CONSUMIR LA SPIRULINA.
  • U.S. Department of Agriculture. Spirulina. https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/170091/nutrients
  • Oxid Med Cell Longev. 2017; 2017: 3247528. Published online 2017 Jan 15. Antioxidant, Immunomodulating, and Microbial-Modulating Activities of the Sustainable and Ecofriendly Spirulina. doi: 10.1155/2017/3247528
  • Evid Based Complement Alternat Med. 2011; 2011: 531053. Published online 2010 Oct 19. Spirulina in Clinical Practice: Evidence-Based Human Applications. doi: 10.1093/ecam/nen058

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.