Спробуйте ці способи побороти бажання їсти

20 Січня, 2019
Якщо зайняти чимось свій розум, можна уникнути спокус та не піддатися бажанню їсти, коли вам нудно, ви втомлені або нічим не зайняті.

Ви намагалися побороти бажання їсти впродовж усього дня? Це є великою проблемою для більшості людей, тому що вони намагаються дотримуватися здорового способу життя. Ви теж до серед людей? 

Річ у тім, що все не так просто. Ось список способів відволіктися та порад, які допоможуть вам подолати бажання їсти. Спробуйте їх і подивіться, які з них найкраще підходять для вас.

1. Прогуляйтеся, щоб побороти бажання їсти

як побороти бажання їсти
Перша порада для подолання бажання їсти – це зайняти себе роздумами про інше. Звісно, коли ви втомилися, у вас стрес або ви відчуваєте тривогу, виникає апетит. Отже, прогулянка допоможе вам:

  • очистити розум
  • покращити настрій
  • збільшити рівень енергії
  • втратити вагу, якщо гуляти послідовно і не менше 30 хвилин

Вам потрібно пройти лише 15 хвилин, щоб зменшити бажання їсти. Якщо хочете, візьміть когось з собою. Це дасть вам змогу поділитися своїми ідеями та посилити міжособистісні стосунки. До і після прогулянки важливо залишатися зволоженими тому, що зневоднення може змусити вас почуватись голодними.

Читайте це теж: Дізнайтеся про великі переваги щоденних прогулянок

2. Дихайте глибоко або медитуйте

Інший спосіб боротися зі стресом, пов’язаним з бажанням їсти, – це медитувати або практикувати глибоке дихання. Ось, що вам потрібно зробити:

  • Знайдіть спокійне місце, щоб вас турбували кілька хвилин.
  • Дихайте якомога глибше, рахуючи до 4.
  • Затримайте дихання на 8 секунд.
  • Видихайте потихеньку і повторіть чотири рази.

Після кількох повторень ви почуватиметеся набагато краще. Навіть тоді зробіть вправу чотири рази, щоб уникнути будь-якого стресу чи напруги. Якщо бажаєте, ви можете зробити цю дихальну вправу під приємну музику.

3. Робіть здорові перекуси

як можна побороти бажання їсти
Ви боретеся зі тягою до солодкого? Або, можливо, хрусткого і солоного? Швидше за все, ви не їли вже кілька годин.

Якщо ви не їли протягом останніх годин, ви повинні задовольнити свій апетит чимось корисним. Коли ви хочете чогось солодкого, ви можете з’їсти сушені або звичайні фрукти. Якщо вам хочеться чогось хрусткого, виберіть арахіс, мигдаль та горіхи.

Якщо у вас виникає бажання їсти в той самий час доби, обов’язково майте під рукою здорові перекуси. Хороший спосіб позбутися цих бажань є споживання цих закусок прямо перед тим, як ці бажання зазвичай проявляються.

Перевірте це також: 6 продуктів, які допомагають контролювати бажання перекусити

4. Випийте склянку води

Коли ваш розум не зайнятий, можливо, він втомився і ваше тіло реагує, бажаючи чогось шкідливого. Ось чому хороший спосіб зменшити апетит – випити склянку води.

Це зволожить мозок і відволіче його. Крім того, важливо, щоб вода була без цукру, кофеїну та інших хімікатів. Якщо хочете, і, якщо це можливо, можна додати лід. Ви можете додати трохи лимонного соку, щоб надати воді характерний присмак.

5. Пограйте трохи на телефоні

побороти бажання їсти за допомогою телефону
Було доведення, що відеоігри, як от Тетрис або інші головоломки, можуть допомогти знизити бажання їсти. Найпростіший варіант – завантажити таку гру на мобільний телефон і взяти його з собою.

Один сеанс повинен тривати близько трьох хвилин. Просто намагайтеся не застрягнути в грі. Ви завжди можете щось намалювати, якщо у вас немає гри на телефоні. Ви помітите, що ці малюнки негайно заспокоюють.

6. Поговоріть з кимось, щоб побороти бажання їсти

Інший спосіб пережити бажання їсти та відволіктися – це спілкування. Знайдіть кілька хвилин, щоб поговорити з колегою або зробити швидкий дзвінок вашим близьким. Проте намагайтеся не говорити про їжу, а якщо будете про неї говорити, то говоріть про здорову.

  • Shahidi F., Ambigaipalan P., Omega 3 polyunsaturated fatty acids and their health benefits. Annu Rev Food Sci Technol, 2018. 9: 345-381.
  • Jensen T., Abdelmalek MF., Sullivan S., Nadeau KJ., et al., Fructose and sugar: a major mediator of non alcoholic fatty liver disease. J Hepatol, 2018. 68 (5): 1063.1075.