Стосунки на відстані - не перепона для почуттів

Аби відстань не зашкодила вашим стосункам, важливо щоб обидва партнери розуміли ситуацію та безумовно довіряли одне одному.
Стосунки на відстані - не перепона для почуттів

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Стосунки на відстані між двома людьми, які люблять одне одного – це ніби нитка, що поєднує серця. Почуття не минають, але завжди існує страх того, що кілометри між вами зруйнують закоханий погляд і роз’єднають два тіла, які ще зовсім недавно були так близько.

Упродовж життя людині досить часто доводиться з тієї чи іншої причини переживати розлуку з кимось дорогим їй. Можливо, це ваш коханий або ж дитина.

Найчастіше нам доводиться переживати стосунки на відстані через роботу, вона змушує роз’їжджатися далеко одне від одного. Хоча така розлука зазвичай тимчасова, вона може стати серйозним випробовуванням для емоційного зв’язку у стосунках.

З’являються сумніви, страхи та, перш за все, сум за другою половинкою.

Однак щирі почуття здатні пережити будь-що. Дві мудрі людини, які знають, як справитися із проблемами, розуміють, що відстань – це лише відсутність фізичного контакту, а не кохання.

Пропонуємо вам поговорити на цю тему трохи більше.

Відстань роз’єднує душі

Коли двоє людей починають стосунки, ніколи достеменно невідомо, через які випробовування їм доведеться пройти. Тому якщо ви починаєте зустрічатися, варто знати кілька речей:

 • любити – це знати, як спрямовувати свої почуття та дії;
 • любити когось – це завжди ризик;
 • стосунки можна назвати стабільними, зрілими та свідомими, якщо вони зуміли справитися з усіма труднощами. А зазвичай усі ми не готові до таких ситуацій.

У сьогоднішньому складному та мінливому суспільстві, де високий дух конкуренції, дуже часто доводиться переїжджати, щоб поліпшити фінансову ситуацію або здобути кращу освіту.

Також рекомендуємо прочитати: “Не дозволяйте любові змінити те, хто ви є

Хоча найкраще долати такі перешкоди разом,  однак це не завжди можливо. Принаймні протягом певного періоду часу, саме впродовж якого й виникають найпоширеніші проблеми. Їх ми проаналізуємо далі в цій статті.

складнощі стосунків на відстані

Почуття на відстані стають непевними

Зазвичай основними ворогами стосунків на значній відстані є сумнів, страх і недовіра.

 • Багато із нас звикли до того, що наша друга половинка завжди поруч. Тому коли партнер їде і між вами виникає дистанція в сотні, а то й тисячі кілометрів, у серце закрадається сумнів і ви почуваєтеся так, ніби втратили частинку себе.
 • Основна проблема в невпевненості у почуттях іншої людини. Саме тому досить часто ви починаєте вимагати частіших телефонних дзвінків, повідомлень і розмов, щоб підтвердити те, що зв’язок досі живий. Утім насправді потрібно просто заспокоїти свої страхи.

Хоча це, без сумніву, дуже складно.

Стосунки на відстані: хто зможе їх зберегти, а хто ні

Експерти у сфері стосунків стверджують, що не кожна людина готова підтримувати стосунки на великій відстані.

 • Наприклад, люди з низькою самооцінкою сильніше прив’язуються до своїх партнерів, тому їм потрібно постійне підтвердження почуттів і близькість, що робить довгу розлуку неможливою.
 • Низька думка про себе, проблеми із самооцінкою та невпевненість можуть стати джерелом ревнощів і недовіри, що у свою чергу завдає багато страждань іншій людині. 
 • З іншого боку, емоційно зрілі люди з хорошим психологічним здоров’ям можуть встановити зв’язок зі своїм партнером, який, перш за все, буде засновуватися на довірі та спільних цінностях із тими, кого вони кохають.
 • Це аж ніяк не означає, що такі люди не сумують за домом, що їм не бракує фізичного контакту, дотику, відчуття близькості, рідного обличчя…

Якщо ви любите усім серцем і перебуваєте в гармонії зі своїм розумом, на довіру в стосунках не може вплинути жодна відстань.

Як підтримувати стосунки на відстані

Як ми вже говорили раніше, у тому, щоб залишатися разом, коли ви на відстані, важливу роль відіграє особистість кожного партнера.

Як підтримувати стосунки на відстані

Тим не менш, існують певні важливі чинники, які варто взяти до уваги:

 • У відстані повинна бути своя причина, яку обидва партнери розуміють і приймають. У будь-яких стосунках має бути очевидним, що мета розлуки – створити краще спільне життя в майбутньому, збудувати спільний простір, у якому ви зможете жити разом.
 • Якщо у вашому випадку все навпаки й ви не розумієте одне одного або причини від’їзду, підтримувати стосунки буде досить складно.
 • Будуйте довіру та повагу кожної миті. Ви можете жити в різних кінцях світу, але це аж ніяк не означає, що емоційний простір між вами зникне.
 • Попри відстань, потрібно бути чесними та вірними.

Рекомендуємо прочитати статтю про найкращі поради для підвищення самооцінки

Якщо за певних обставин ви не можете поговорити по скайпу або зайняті, інша людина має зрозуміти це, не хвилюватися й не припускати найгірше.

Відстань – явище тимчасове. Ось, що важливо пам’ятати. Якщо парі доводиться розлучитися на якийсь час, обоє мають знати, що кожен день нарізно, наближує час, коли вони знову будуть разом.

Ваші зусилля, сум і бажання не повинні бути марними. • Beck, U., & Beck-Gernsheim, E. (2012). Amor a distancia: nuevas formas de vida en la era global. Grupo Planeta (GBS).

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.