Таблетка для виявлення раку грудей

4 Січня, 2019
Хоча дію цієї таблетки ще випробовують, вона може стати більш точним методом діагностики раку грудей і зробити лікування цього захворювання значно ефективнішим.

Ви уявляєте собі, що одна таблетка здатна перевірити ваш організм на наявність ракових клітин? Донедавна виявити рак грудей можна було лише за допомогою оглядів і мамографії. Проте траплялися випадки, коли методи діагностики, у яких використовують рентгенівські промені, давали хибні результати.

Саме тому вчені почали розробляти нові методи виявлення раку грудей на ранніх стадіях за допомогою безпечного та точного екранування.

У ході дослідження, проведеного в університеті Мічигану, науковці створили таблетку, завдяки якій можна виявити ракові клітини значно простіше.

Хоча цей препарат досі перебуває на експериментальній стадії, він може значно точніше визначати місцеперебування ракових клітин.

Далі в цій статті ми поговоримо про це докладніше.

Читайте: 5 рідкісних типів раку

Діагностика раку стане швидшою та більш надійною

Помилковий позитивний діагноз є дуже поширеним явищем. Утім тепер мета цієї таблетки, перш за все, допомогти лікарям ставити жінкам точніший діагноз.

Зважаючи на те, що таблетка й досі перебуває на експериментальній стадії, її дію ще мають випробувати на людях.

За словами керівника дослідження Грега Сарбера, препарат вживали пацієнти в деяких європейських клініках, і результати виявилися чудовими. Саме тому, на цю таблетку покладають дуже високі очікування.

таблетка

Таблетка, яка лише “освітлює” ракові клітини

Принцип роботи цієї таблетки дуже простий: пацієнт ковтає її, і вона повільно виділяє флюоресцентну речовину, яка відразу ж пристає до ракових клітин, якщо вони наявні в організмі.

Після цього ракові клітини можна буде побачити на звичайному рентгені.

Науковці вбачають у цій технології величезний прогрес і хочуть далі проводити дослідження, адже мамографія не надто точно діагностує рак у жінок зі щільною тканиною молочних залоз.

 • Крім того, звичайні методи діагностики не показують лікарям, чи клітини пухлини канцерогенні, чи доброякісні, що і є причиною помилкових діагнозів.
 • Цю технологію представили на 251-ій щорічній зустрічі-обговоренню Американського хімічного товариства (ACS).
 • Досліди на щурах показали, що таблетка миттєво виявляє клітини пухлини.
 • Якщо пухлина доброякісна, флюоресцентне світло не з’являється, тому біопсія непотрібна. У результаті пацієнтам не доводиться переживати додатковий стрес.

Уже через кілька років цей метод зможе виявляти темп росту пухлини

схема раху грудей

У певних випадках лікування пацієнта можна відкладати. Хоча іноді це необхідно для лікування, час залишається ключовим чинником для вчасного діагностування та зменшення симптомів захворювання.

Наразі люмінесцентне світло може допомогти розрізнити ракові та доброякісні пухлини. Воно не показує швидкість росту злоякісних клітин.

 • Творці таблетки зараз намагаються додати в неї новий елемент, який володіє здатністю визначати темп росту пухлини.
 • Ця нова сполука дасть пацієнтам змогу одразу ж дізнатися свій діагноз й отримати лікування відповідно до особистих потреб.

Крім того, лікарям не доведеться використовувати занадто агресивне лікування або навпаки – недостатньо агресивне. Адже неправильні методи можуть лише погіршити ситуацію.

Це може вас зацікавити: Художники відновлюють жіночність після раку грудей

Великі кроки, великі надії

Дуже важливо, щоб лікарі могли виявляти рак на ранніх стадіях, утім у певних ситуаціях це неможливо.

Якщо не говорити про особливо складні випадки, рак грудей – це не смертельний вирок.

Завдяки покращеним методам лікування та діагностики, захворювання можна вилікувати, і мільйони жінок вже зробили це.

заняття спортом

Ті, кому вдалося пережити рак, справжні герої, які доводять нам, що сміливість і сила можуть подолати хворобу. Тим не менш, варто знати кілька таких правил:

 • не забувайте перевіряти свої груди кожного дня;
 • час від часу ходіть на огляд до лікаря та робіть мамографію;
 • ведіть здоровий спосіб життя, уникайте надмірної ваги, не куріть і більше рухайтеся;
 • якщо у вашій родині вже траплялися випадки раку, посильте профілактичні заходи й частіше ходіть до лікаря.
 • Losken A, Dugal CS, Styblo TM, Carlson GW. (2014). A meta-analysis comparing breast conservation therapy  alone to the oncoplastic technique. Ann Plast Surg.
 • Clough K., Kaufman G., Nos C., Buccimazza I., Sarfati I. (2010). Improving Breast Cancer Surgery: A Classification and Quadrant per Quadrant Atlas for Oncoplastic SurgeryAnn Surg Oncol.