5 рідкісних типів раку

5 рідкісних типів раку
5 рідкісних типів раку

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Без сумніву, ви вже чули про рак грудей, товстої кишки та яєчників. Можливо, вже навіть ознайомлені з деякими статистичними даними щодо цих типів захворювання.

Утім існують рідкісні типи раку, про які в жодному разі не варто забувати.

Можливо, ви чули про них рідко, адже вони не надто поширені і їх ризик виникнення мінімальний. Тим не менше, усього відомо про 71 тип раку, тоді як лише 11 із них приділяють достатньо уваги.

Саме тому добре знати більше про рідкісні типи раку, щоб володіти потрібною інформацією та бути обізнаними.

1. Рідкісні типи раку: рак стопи

Хоча зазвичай ми не асоціюємо стопу зі словом “рак”, насправді вони можуть бути взаємопов’язаними. Пухлини, які з’являються в стопах, часто ніхто не помічає, саме тому вони і є такими небезпечними.

Важливо звернутися на огляд до лікаря, якщо у вас виникнуть такі попереджувальні ознаки:

 • дивні відчуття
 • гулі
 • затверділість

Ортопед може виявити цей тип раку, а після аналізу зробити висновок, що в людини:

 • рак кістки
 • рак нервів
 • рак шкіри
 • судинний рак

Найпоширеніших типом раку, який виникає в ділянці стопи є рак шкіри. Якщо зазвичай ви носите босоніжки, або ваші ноги зазнають впливу сонячних променів, потрібно використовувати сонцезахисний крем.

2. Вагінальний рак

2-nohu-ta-lilia

Цей тип раку другий у списку рідкісних його різновидів. Вагінальний рак уражає лише 1% жінок.

Жінки, які досягли періоду менопаузи, мають вищу схильність до цієї хвороби. Особливо потрібно бути обережними тим, у кого були випадки венеричних захворювань, зокрема вірус папіломи людини.

Хороша новина в тому, що пухлини дуже маленькі, тому їх легко видалити за допомогою операції. Ви матимете більше шансів уникнути вагінального раку, якщо будете ходити на рекомендовані щорічні огляди до гінеколога.

3. Рак слинної залози

Ферменти, які виробляють слинні залози є необхідними для нормального травлення та профілактики інфекцій. Такий тип раку безпосередньо впливає на організм, хоча від нього страждає лише 1 людина на 100 000.

Ось симптоми раку слинної залози:

 • гулі у вусі
 • гулі на щоках
 • гулі в роті та навколо нього

Для лікування цього типу раку потрібне опромінення та хірургічне втручання, але якщо його виявити вчасно, то шанси на одужання 90%.

На відміну від інших типів, рак слинної залози не має прямого зв’язку з вживанням алкоголю чи тютюну. Єдине, що відомо: велику роль відіграють генетичні чинники.

4. Хордома

3-rak-khrebta

Четвертий тип раку, про який ми хочемо розповісти сьогодні, відомий як хордома. Він виникає в кістках, особливо хребта, і діагностується лише в однієї людини на мільйон.

Лікарі виявили, що хордоми виростають із невеликих залишків хряща, який розвивається неправильно тоді, коли плід знаходиться в утробі матері.

Це один із найрідкісніших типів раку, тому його важко досліджувати та вивчати. Учені ще не дійшли одностайної думки щодо того, чи поява хордома залежить від генетичної схильності чи від інших чинників.

Відомо лише, що хордоми ростуть повільно, але агресивно та болісно через своє місце розташування.

Ось симптоми, пов’язані з хордомою:

 • головні болі
 • біль у шиї
 • двоїння в очах
 • порушення в роботі кишківника або сечового міхура
 • поколювання в руках і ногах

Хордоми характерні високим опором до опромінення, хіміотерапії та медикаментів. Саме тому зазвичай їх лікують за допомогою хірургії, що не завжди можна зробити через розташування та розмір пухлини.

Ще одним обтяжувальним чинником є те, що дуже складно видалити хордому повністю, тому  існує висока ймовірність рецидиву.

5. Мезенхімальна хондросаркома

Мезенхімальна хондросаркома є останнім пунктом у нашому списку рідкісних типів раку. Вона виникає в хрящовій тканині й настільки нечасто, що з 1959 року діагностували лише 1000 випадків.

І це добре, адже такий рак дуже агресивний і легко дає метастази в інші органи. На підставі відомих випадків вчені та лікарі підсумувати, що:

 • дві треті випадків мезенхімальної хондросаркоми  виникають в кістках хребта, ребрах і щелепі.
 • одна третя випадків розвинулася із жиру та тканин м’язів.

Утім через те, що мезенхімальна хондросаркома може з’явитися в будь-якій частині організму, її важко виявити та відстежити відповідні симптоми.

Найкраще рішення: не забувайте регулярно піклуватися про своє здоров’я і кожного року ходити на огляд до терапевта.

Якщо цей тип раку виникає біля хребта, людина може втрачати відчуття або навіть страждати на параліч. Найоптимальнішим способом лікування вважають хірургічне втручання та хіміотерапія.

Чому важливо знати про ці рідкісні типи раку

Очевидно, що більшість людей не знають про ці типи раку через те, що вони настільки рідкісні. Утім важливо не втрачати пильності та слідкувати за появою будь-яких симптомів. Пам’ятайте, що саме пізнє діагностування і робить ці захворювання настільки небезпечними.

Щойно ви помічаєте якісь проблеми зі своїм здоров’я, одразу ж ідіть до лікаря. Хоча ніхто не хоче бути параноїком, ніколи не варто ігнорувати попереджувальні ознаки.

It might interest you...
Вчені розробляють вакцину для боротьби з раком
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Вчені розробляють вакцину для боротьби з раком

У цій статті ми розповімо про досягнення медицини. Ви дізнаєтеся, чи існує вакцина для боротьби з раком та отримаєте інформацію про методи лікуванн... • Martínez Tello, F. J., Manjón Luengo, P., & Montes Moreno, S. (2006). Condrosarcoma. Variantes de condrosarcoma. Revista Española de Patología. https://doi.org/10.1016/s1699-8855(06)70016-2
 • Angulo Hervías, E., Lample Lacasa, C., Crespo Rodríguez, A. M., & Yagüe Romeo, D. (2007). Condrosarcoma mesenquimal primario en el mediastino. Radiologia. https://doi.org/10.1016/S0033-8338(07)73794-3
 • Conforti, R., Sardaro, A., Tecame, M., Rossi, C., Vargas, O., Raucci, A., & Sica, A. (2013). Cordoma: Considerazioni diagnostiche e revisione della letteratura. Recenti Progressi in Medicina.