Токсичні слова, які варто припинити використовувати

Токсичні слова, які варто припинити використовувати

Останнє оновлення: 18 лютого, 2019

У нашому повсякденному житті ми часто використовуємо токсичні слова, які ми повинні негайно усунути зі словника.

Вірте чи ні, те, що ми говоримо, має велике значення. Кожне слово, що злітає з наших уст, є відбитком того, що ми думаємо.

Тому ми хотіли б поглянути на деякі токсичні слова, які ми повинні припинити говорити. Зрештою, вони впливають на те, що ми робимо, як ми ставимося до оточення, а також як ми ставимося до себе.

1. “Дивно”

як впливають токсичні слова

“Як це дивно” і “Це так дивно…” – ось деякі фрази, які ви, напевно, чуєте частіше, ніж треба. Це слово виявляє те, що ми зазвичай приховуємо: наші забобони.

Щоразу, коли ми скажемо, що хтось дивний, ми припускаємо, що ми “нормальні”. Коли ми говоримо, що хтось робить щось дивно, ми насправді просто говоримо, що те, що ми робимо, є нормальним.

Але хто це може визначити? Ми всі різні, але ми відчуваємо, що суспільство впливає на нас більше, ніж ми думаємо.

Припиніть користуватися цим словом і відкрийте свій розум. Все прийнятно!

2. Токсичні слова: “Ти мені потрібен”

Дієслово “потреба” використовується більше, ніж треба серед пар, які намагаються показати своєму партнерові, наскільки він особливий.

Але під цим словом є багато значень, які можна розкрити: “Без тебе я нічого не знаю”, “Ти все для мене”, “Що я буду робити без тебе?”, “Я люблю тебе більше, ніж саме життя…”

Потреба в іншій людині, щоб бути щасливими, – це залежність, а не кохання. Проте ми продовжуємо плутати необхідність з цим почуттям.

3. “Це твоя вина”

погані токсичні слова

Це токсичні слова, які ми часто використовуємо. Вони відбивають страх, який виникає, коли йдеться про відповідальність за наші дії.

Це одне з найбільш укорінених токсичних слів, яким ми приділяємо найменшу увагу. Це тому, що ми намагаємося уникати критики, адже ми хочемо бути досконалими!

Якщо ви зробите помилку, прийміть її. Це не погано; кожен робить помилки. Не звинувачуйте інших, хто нічого не зробив.

4. “Потворне”

Подібно до слова “дивно”, хто вирішує, що це потворне чи ні? Індустрія краси та оманлива реклама сповнені цифровими покращеними фото, які демонструють бездоганні тіла та обличчя.

Якщо ми відкриємо свій розум і звільнимося від цих думок, ми зрозуміємо, що ніщо не потворне. Все гарне, у всіх є риси, у які ми можемо закохатися або сприйняти байдуже.

Отже, тільки тому, що щось не є привабливим для нас, це не означає, що це потворне. У якийсь момент ви розуміли, що кожен має різні смаки, чи не так?

5. “Я не можу”

токсичні слова і самооцінка

Ви впевнені, що не можете? Це найбільш обмежувальні токсичні слова, які, на жаль, промовляють і в які вірять.

Все можливе до певної міри. Це просто відчуття, яке виникає, коли вас притискають до стіни, коли ви думаєте, що ви не можете чогось досягти, щось зробити або перебороти.

Ви сильніші, ніж думаєте. “Я не можу” – це заперечення, яке вас обмежує. Перетворіть його на “Я можу”, навіть якщо це важко зробити. Ви побачите, як все змінюється, як і ваше світосприйняття.

6. “Ненависть”

Ненависть – це відчуття, яке завдає великої шкоди не тільки оточенню, але й тим, хто це відчуває. Це схоже на виразку, яка все більше зростає і болить всередині.

Проте це відчуття проступає у таких фразах, як “Я ненавиджу свою роботу”, “Я ненавиджу свою сім’ю” або “Ненавиджу цю ситуацію…”

Ми можемо ненавидіти все це, але чи робимо ми щось, щоб змінити ситуацію? Тому ми просто накопичуємо обурення.

Ненависть підриває вас і наповнює поганими почуттями. Однак ви можете звільнитися від неї прямо зараз. Не варто так почуватися.

7. “Невдача”

токсичні слова призводять до невдач

Невдача завжди переслідує нас, і вже саме це слово нас лякає. Однак іноді ми досі кажемо: “Я невдаха”.

У нас є помилкове переконання, що невдача – це щось жахливе. Натомість, це можливість покращити, прийняти кращі рішення і, головне, навчитися на своєму неприємному досвіді.

Немає нічого поганого в тому, що не вдалося. Насправді, це навпаки! Змініть “Я невдаха” на “Я людина, яка вчиться на кожній помилці, яку робить”.

Чи говорите ви ці токсичні слова в повсякденному житті? Усвідомлення цього допоможе вам припинити їх використання. Ви можете це виправити, замінивши їх більш позитивними словами. Ви обов’язково помітите зміни у вашому житті.

Це може вас зацікавити ...
Погана вдача? Перетворіть негативні думки на позитивні
Mejor con SaludLeerlo en Mejor con Salud
Погана вдача? Перетворіть негативні думки на позитивні

Коли ваш розум затоплений думками про поразки, ви повинні змінити своє ставлення. Зрештою, кожна погана вдача має зворотний бік!  • Diego Figueroa, Regina; López Castro, Rolando; Plaza Miranda, Aitana; Torres Torres, Samantha. (2018). La palabra: el arma más poderosa. Centro Universitario Anglo Mexicano. México. Congreso de Investigación CUAM-ACMor.
  • Juan Pablo Palacios Ríos. (2019). Una belleza no tan estética. VII intercolegiado de filosofía SAPERE AUDE. https://www2.javerianacali.edu.co/sites/ujc/files/ponencias_2019_consolidadas.pdf#page=206
  • Verónica Marcos, Yurena Gancedo, Bárbara Castro, Adriana Selaya. (2020). Victimización de violencia entre novios, gravedad percibida en las conductas de violencia entre novios, mitos del amor romántico, y dependencia emocional entre chicos y chicas adolescentes. Revista iberoamericana de psicología y salud, ISSN 2171-2069, Vol. 11, Nº. 2, 2020, págs. 132-145.