Дізнайтеся, як впевнено захистити себе від критики

Якщо впевнено приймати критику і не починати сперечатися, тоді ви не будете почуватись ображеними і будете мати кращий психологічний баланс. Дізнайтеся далі, як правильно захищати себе від критики.
Дізнайтеся, як впевнено захистити себе від критики

Останнє оновлення: 13 лютого, 2019

“Сьогодні ви погано попрацювали” “На вашому місці, я б не прийняв такого рішення”Ми постійно піддаємося критиці. Чи важко вам захистити себе від критики?

Не дуже багато людей впевнені в собі. Проте це дозволяє їм захистити себе і вміти відповідати з повагою.

Щоб захистити себе від критики – ставте питання

щоб захистити себе від критики - ставте питання

Коли хтось критикує нас, наша перша реакція – це почати захищатися. Ми вважаємо це нападом. Нам боляче і ми відчуваємо себе ображеними. Ось чому ми реагуємо так.

Однак коли ми захищаємо себе, нам також хочеться провести контратаку. Ми також починаємо критикувати і хочемо, щоб людину відчула цю образу на собі.

Якщо ви хочете навчитися захищати себе від критики впевнено, це неправильний шлях. Контратака насправді просто опускає нас до рівня того, хто нас критикує.

Тому, коли ви відчуваєте імпульс почати захищатися від критики, зупиняйтеся, дихайте і ставте питання.

Питання – це те, чого не очікує людина, яка вас критикує.

Наприклад, якщо хтось каже: “Ого, у що це ви сьогодні вдягнуті?”, замість того, щоб намагатися виправдати себе, демонструвати свою незахищеність або атакувати, краще запитати: “Яке це має значення, що я ношу?”

Вони, напевно, не будуть знати, що сказати. Або, якщо вони дадуть відповідь, це не матиме сенсу.

Важливим є те, щоб їх критика не розлютила вас, а тим більше не змусила почувати себе погано.

Сприймайте критику впевнено

сприймати критику впевнено

Якщо хтось критикує те, що ви зробили, не тому щоб змусити вас почувати себе погано, а скоріше тому, що вони мають рацію, краще не треба захищатись.

Якщо друг критикує вас за те, що ви так довго збиралися для зустрічі з ним, це не правильно сказати: “Пам’ятаєш, що тоді мені довелося чекати тебе?”

Така ре акція на критику не зміцнює відносини. Вона підриває їх, поступово, доки вони нарешті не розірвуться.

Ідеальна відповідь була би впевненою, сказавши щось на кшталт: “Ти маєш рацію, я збирався дуже довго“.

Ось ще один приклад. Якщо вони кажуть: “Я не можу з вами поговорити, ви нічого не знаєте про політику”, ви можете відповісти: “Це правда, я нічого не знаю про політику”.

Зізнайтеся, що ви не знаєте, або що ви помилилися. А втім, ніколи не давайте будь-кому знущатися з себе або змусити вас відчувати, що вам потрібно змінитися.

Якщо ви не знаєте нічого про політику, оскільки ви дійсно не зацікавлені в цьому, немає ніяких причин, щоб змусити вас вивчати це, якщо хтось так сказав.

Прийміть це, як частину того, хто ви є, і виражайте свою позицію без сорому.

Захищайте себе впевнено, але поважайте думки інших

Є ще щось дуже важливе, що ми не можемо залишити без уваги. Ви можете захищати себе впевнено, якщо поважаєте чужі думки. Але, перш за все, поважайте себе.

Якщо хтось скаже вам, що ваш одяг є смішним, немає підстав ображатися або відкидати цю думку. Поважайте це, прийміть це і скажіть: “Так? Але мені він подобається “.

Ми не можемо мати однакові смаки, і немає причин для вас змінювати свої.

Ви можете поважати, що інша людина була чесною і висловила свою думку. Однак пам’ятайте, що ваша думка найбільш важлива.

Неважливо, чи людям подобається, як ви одягаєтеся. Якщо вам це подобається, це важливо. Якщо ви будете так думати, ви дізнаєтеся, як бути більш гнучкими з думками та смаками інших людей.

Ви знаєте, як захистити себе від критики та бути впевненими? А як ви зазвичай реагуєте, коли хтось вас критикує?
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.