Цей екзоскелет може допомогти дітям з паралічем нижніх кінцівок знову ходити

17 Січня, 2019
Хоча цей екзоскелет може стати вирішенням багатьох травм спинного мозку у дітей, які страждають на параліч нижніх кінцівок, його основним недоліком є висока вартість.

Є багато вчених, які беруть на себе ризик довести, що через кілька років відпаде необхідність використовувати інвалідні коляски. Ми говоримо не про наукові досягнення або нові відкриття реконструкції хребта. Натомість ідеться про нейробіологію і робототехніку, які працюють разом, щоб виробляти такі пристрої, як екзоскелет.

У найближчому майбутньому ті, хто працює в галузях технологій і техніки, підключать світ, який складається з мікросхеми, кабелів і датчиків, до людських тіл. У такий спосіб вони зможуть відновити втрачені або порушені функції організму.

Це обнадійлива область розвитку, яка вимагає багато інвестицій і зусиль установ.

Одним із найбільш перспективних проектів, без сумніву, є екзоскелети, які можуть дозволити дітям з паралічем нижніх кінцівок знову ходити. Ми хочемо поділитися з вами цією зворушливою новиною.

Екзоскелет для дітей-паралітиків: щось більше ніж рух

Цей механічний екзоскелет є результатом досліджень, які проводилися в різних областях протягом деякого часу. Наприклад, його вивчали у військовій та медичній сферах, особливо у галузі реабілітації.

Крім того, він містить різні біометричні датчики, акумуляторні батареї та гідравлічні двигуни.

На перший погляд він здається важким, однак винахідники прагнуть отримати найбільш ергономічне обладнання. Це означає, що екзоскелет зможе покращити життя людей з обмеженими фізичними можливостями, а також дати їм свободу.

Діти-паралітики: хворі, які найбільше потребують цієї технології

Один відомий екзоскелет – це модель 2005 Хел-5, який покликаний допомогти ходити літнім людям або людям з обмеженими можливостями.

Пристрій має довгий термін служби акумулятора, малу вагу і приємний дизайн.

Попри існування екзоскелету для літніх людей, перший екзоскелет для дітей був представлений лише в червні цього року. Це досі на експериментальній стадії, але представники Іспанської національної дослідницької ради кажуть, що екзоскелет – це тільки початок їхніх планів на майбутнє стосовно цієї технології.

Дуже важливо запропонувати такий пристрій для дітей з паралічем нижніх кінцівок, які у віці від 3 до 14 страждають від проблем з хребтом.

Творці цього роботизованого проекту пояснюють, що ці екзоскелети незабаром з’являться в лікарнях як форма м’язової тренувальної терапії. Це допоможе дітям з атрофією м’язів спинного мозку підтримувати рухомість.

дитячий екзоскелет

  • Інтенсивна реабілітація за допомогою екзоскелету є життєво важливою, коли йдеться про маленьких дітей, тому що їхня нейропластичність і здатність повернути собі частину мобільності, без сумніву, більш обнадійливі, ніж у випадках з дорослими.
  • Екзоскелет особливо необхідний у випадках м’язової атрофії. Це тип захворювання, який виявляється у дітей у віці від 7 до 18 місяців, тобто ці діти навіть не зробили жодного кроку в своєму житті. Крім того, їхня фізична і м’язова зношеність часто прогресує.

Пропонувати екзоскелет таким пацієнтам з м’язовою атрофією – це проблиск надії для дітей та їхніх родин, оскільки цей пристрій дозволить їм жити краще. Крім того, вони не тільки виграють від підвищення мобільності, але й отримають краще фізичне здоров’я і низьку ймовірність погіршення стану.

Екзоскелет має невизначене майбутнє

Для дітей паралічем екзоскелети – ніби обладунки Залізної людини. Це щось дивне, що дозволяє їм встати та зробити щось, що багато хто з них ніколи не робив: ходити.

Він працює, використовуючи систему, яка стимулює хребет. Ця система складається з датчиків, які реагують на відповідь нейронів, якою слабкою вона не була, щоб активувати екзоскелет.

  • Складність в тому, що кожна дитина має різну м’язову атрофію або різні проблеми спинного мозку. Єдиний спосіб запропонувати найкраще лікування для дитини  – створити персональний екзоскелет для кожного пацієнта.
  • Крім того, екзоскелети коштують дорого, вони також складні. Тому, попри надію дітей та їхніх родин, екзоскелети ще недоступні для більшості людей.
  • Є тільки деякі моделі в певних лікарнях. Крім того, керівники проектів екзоскелетів кажуть, що єдиний спосіб отримати його прямо зараз – це орендувати. На жаль, це буде коштувати 800 євро на місяць.
екзоскелет для нижніх кінцівок
Це дуже висока ціна для більшості сімей, тому придбання екзоскелету для дитини є далекою мрією. На жаль, це приносить більше смутку, ніж радості в життя цих родин.

Крім того, цим дітям потрібно використовувати цю технологію саме зараз, адже кожен місяць, що проходить, – це втрачений час для реабілітації. Очікування також знижує шанси дитини на покращення якості життя.

Ми сподіваємося, що уряди інвестують в такий проект, тому що щось настільки базове і прекрасне, як ходьба, має бути доступне кожному.