4 причини щодня ходити на прогулянку

Окрім бажання схуднути є чимало інших причин щодня ходити на прогулянку. Щоденна піша ходьба впродовж 30 хвилин допоможе не лише прискорити метаболізм, але й знизити рівень холестерину в організмі та покращити роботу серцево-судинної системи.
4 причини щодня ходити на прогулянку

Останнє оновлення: 27 травня, 2019

Є незліченна кількість причин, чому варто щодня ходити на прогулянку на свіжому повітрі. Перш за все, ходьба – це найпростіший та найкорисніший спосіб пересування. Піші прогулянки є незамінною розминкою для організму, адже під час ходьби активно працюють усі частини тіла, особливо суглоби та м’язи нижніх кінцівок.

Не варто забувати, що при ходьбі активізуються і руки, адже їхній рух допомагає втримати рівновагу та стабілізувати асиметричний ритм ніг.

До того ж, ходьба є основою усіх вправ та інших видів діяльності, які передбачають необхідність застосування фізичної сили. Чимало медиків рекомендують регулярно ходити на прогулянку, адже це чудовий спосіб прискорити відновлення організму після отриманих травм та подібних пошкоджень.

Темп та ритм ходьби має безпосередньо залежати від вашої мети, адже ви можете ходити на прогулянку просто для того, щоб дістатися з одного місця в інше.

Для прикладу, з роботи додому люди зазвичай повертаються повільною ходою. Попри те, що піші прогулянки навіть на середній швидкості є корисними для організму, бажаного результату вони не принесуть.

Деякі люди обирають піші прогулянки для прискорення метаболізму та схуднення. Оскільки м’язи при цьому повинні працювати сильніше, темп ходьби має бути швидким, впевненим та енергійним.

Якщо вашою метою є втрата ваги, поставтеся до піших прогулянок більш серйозно. Внесіть їх у свій щоденний розклад та виконуйте сумлінно й регулярно, як інші фізичні вправи.

Основні причини щодня ходити на прогулянку

Фізичне навантаження – це невіддільна частина здорового та активного способу життя, саме тому необхідно регулярно займатися спортом, якщо хочете бути здоровими та енергійними.

Найпростіший спосіб зробити частиною свого звичного розкладу спорт – регулярно ходити на піші прогулянки, адже вони є не лише корисними, але й неймовірно простими та не потребують попередньої фізичної підготовки.

Сьогодні ми розповімо, про основні переваги ходьби, які переконають вас у необхідності щодня ходити на прогулянку на свіжому повітрі.

1. Піші прогулянки запобігають розвитку багатьох захворювань

З віком організм людини стає вразливішим до різноманітних хвороботворних вірусів та бактерій, які призводять до розвитку захворювань. На щастя, є чимало натуральних та безпечних методів для профілактики розладів внутрішніх органів та систем.

Лікарі рекомендують ходити на прогулянку якомога частіше, якщо хочете запобігти розвитку захворювань дихальної системи.

До того ж, щоденні піші прогулянки є чудовим методом профілактики діабету другого типу та дегенеративних захворювань (зокрема, втрати пам’яті та слабоумства).

2. Прогулянки позитивно впливають на роботу серця

піші прогулянки покращують роботу серця

Однією з найголовніших причин ходити на прогулянку щодня є здатність ходьби зміцнювати вени. До того ж, під час прогулянок наше серцебиття прискорюється, і серце починає працювати активніше. Це позитивно впливає на роботу інших внутрішніх органів.

Частота серцебиття безпосередньо залежить від темпу ходьби. Утім, спеціалісти не рекомендують довго ходити на великій швидкості, адже так можна нашкодити організму.

За регулярних піших прогулянок ви суттєво знизите ризик розвитку серцевого нападу, а також зміцните м’язи, що розташовані навколо серця.

  • Під час ходьби клітини насичуються киснем. До того ж, піші прогулянки покращують кровотік та сприяють зниженню поганого холестерину в організмі.
  • Водночас ходьба стимулює підвищення рівня хорошого холестерину.

3. Піші прогулянки допомагають скинути зайву вагу

прогулянки прискорюють метаболізм

Звісно, піші прогулянки не допоможуть вам за одну добу позбутися зайвих кілограмів. Власне, у цілому світі немає вправи, яка могла б це зробити.

Однак, якщо ви щодня ходитимете на прогулянку, то зможете суттєво наблизитися до своєї мети мати струнку та підтягнуту фігуру.

Нині чимало людей переймаються своїм зовнішнім виглядом та мріють позбутися набридливих зайвих кілограмів.

Не забувайте, що зайва вага та ожиріння не лише псують зовнішній вигляд людини, але й суттєво знижують її здоров’я та якість життя.

Якщо ви щодня гулятимете впродовж щонайменше 30 хвилин, то зможете розігнати свій метаболізм та спалити чималу кількість калорій. Усе залежить від темпу ходьби, проте навіть на середній швидкості ви зможете спалити 500-600 калорій за півгодини.

До того ж, навіть за повільної ходьби м’язи нижніх кінцівок та інших частин діла активно працюють, а тому організм розщеплює жири та набирає м’язову масу.

4. Прогулянки поповнюють запаси енергії в організмі

ходити на прогулянку корисно для здоров'я

Однією з головних причин поганого самопочуття є нестача енергії. Часто через напружений темп життя люди страждають на надмірну сонливість, яка не дає повноцінно насолоджуватися життям та ефективно виконувати свої щоденні справи.

Дуже часто до цього призводить сповільнення процесу травлення та погіршення кровотоку. На щастя, покращити ситуацію можна за допомогою всього лишень 30 хвилин на свіжому повітрі щодня.

Ми часто відмовляємося від піших прогулянок через відчуття втоми. Та насправді ходьба на свіжому повітрі здатна суттєво покращити самопочуття людини та поповнити запаси енергії в її організмі.

Після прогулянки на свіжому повітрі кровотік покращиться, а серцебиття підвищиться. У результаті клітини наситяться киснем, і до внутрішніх органів (зокрема, нирок) надходитиме вже наповнена поживними речовинами кров.

Як бачите, причин щодня ходити на прогулянку чимало, адже ви зможете не лише підтягнути фігуру та скинути вагу, але й покращити роботу мозку та серцево-судинної системи.  • Lee, I. M., & Buchner, D. M. (2008). The importance of walking to public health. Medicine and Science in Sports and Exercise. https://doi.org/10.1249/MSS.0b013e31817c65d0
  • Nelson, M. E., Rejeski, W. J., Blair, S. N., Duncan, P. W., Judge, J. O., King, A. C., … Castaneda-Sceppa, C. (2007). Physical activity and public health in older adults: Recommendation from the American College of Sports Medicine and the American Heart Association. Medicine and Science in Sports and Exercise. https://doi.org/10.1249/mss.0b013e3180616aa2
  • Manson, J. E., Hu, F. B., Rich-Edwards, J. W., Colditz, G. A., Stampfer, M. J., Willett, W. C., … Hennekens, C. H. (1999). A Prospective Study of Walking as Compared with Vigorous Exercise in the Prevention of Coronary Heart Disease in Women. New England Journal of Medicine. https://doi.org/10.1056/NEJM199908263410904

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.