Поради для здоров'я хребта

Ваш хребет та суглоби є найважливішою структурою в організмі. Дотримуйтеся цих порад, щоб зберегти хребет здоровим.
Поради для здоров'я хребта

Останнє оновлення: 17 листопада, 2018

Немає жодних сумнівів у тому, що хребет – це найважливіша частина тіла. Хребет підтримує вас, тримає у вертикальному положенні й допомагає рухатися. Ось чому особливо важливо правильного до нього ставитися.

З цієї статті ви дізнаєтеся деякі поради для підтримки здоров’я хребта.

Деяка інформація про хребет

Скелет
Хребет та суглоби є найважливішою структурою в організмі. Він починається від основи черепа і доходить до верхньої частини стегон. Це означає, що він проходить згори вниз крізь усю спину. Хребет ділиться на 5 ділянок:
  • шийна: 7 хребців
  • грудна: 12 хребців
  • поперекова: 5 хребців
  • крижова: 5 хребців
  • куприк: 4 або 5 хребців

Усі ділянки в спині мають свої функції, але всі разом вони тримають вас у вертикальному положенні, уможливлюють рух і створюють хорошу поставу. До того ж, хребет – це шлях нервової системи.

Як мати здоровий хребет

Якщо ви хочете мати здоровий хребет, який не болить і не викликає жодних проблем, ось кілька порад:

Практикуйте хорошу поставу

Хребет
Повсякчас тримайте спину прямо, коли ви на роботі, у метро, на дивані або в класі. Так ви зможете зберегти свій хребет здоровим.

Автоматично виправляйте поставу. Втягуйте живіт і керуйте м’язами черева. Уявіть, що позаду голови прикріплена нитка, яка тягне вас вгору, і ваш хребет має бути прямим.

Є багато методів для підтримки належної постави. Ви можете використовувати додаткові подушки, ергономічні сидіння, прикріпити дошку на спинку стільця, носити пояс тощо.

Незважаючи ні на що, ваші плечі мають бути злегка відведені назад. 

Коли у нас погана постава, нерви “затискаються”. Це відбувається, тому що вони проходять між хребцями. Це не тільки завдає болю, але й створює проблеми з кровообігом і сприяє втраті енергії.

Ви, ймовірно, відчуваєте відсутність енергії, депресію, втому або поганий настій, якщо ви схильні сутулитися.

Намагайтеся сидіти прямо перед комп’ютером або за робочим столом. Ви можете прикріпити записку, щоб нагадати собі про це.

Вправи

Перш за все, важливо відзначити, що не всі вправи корисні для спини. Ваші рухи мають допомогти тримати спину і м’язи живота здоровими, сильними й підтягнутими, адже це ті м’язи, які підтримують хребет.

Вправи для живота і попереку допоможуть вам привести в тонус хребет, розслабляючи його. Ви також можете практикувати йогу, а найкраща вправа для здоров’я спини – це плавання.

Робіть розтяжку протягом 10 хвилин кілька разів на день.

Ось хороший спосіб розім’яти спину: спочатку сплетіть пальці. Потім випніть верхню частину грудей вперед. Ваша буде чимось схожою на “З”. Витягніть руки вперед, наскільки можете. Повторіть цю вправу 5 разів.

Уникайте накопичення токсинів

Існує великий зв’язок між тим, що ви їсте, і тим, як почувається ваша спина. Це стосується не лише постави або фізичних вправ.

Важливо дотримуватися здорової дієти, яка не містить проблемних харчових продуктів. Сюди належать жирні, рафіновані, солодкі, смажені продукти та фаст-фуд.

Усі ці продукти викликають накопичення токсинів навколо хребта. Токсини можуть викликати ускладнення і різноманітний дискомфорт.

Не забудьте додати здорові продукти до раціону. Це овочеві соки, сухофрукти, зокрема мигдаль, жирні сорти риби, наприклад, лосось, сирі фрукти. Випивайте не менше 8 склянок води на день. Це допоможе вам позбавитися від токсинів в організмі.

Скиньте зайву вагу

Біль у спині
Більшість повних людей має проблеми зі спиною і біль у спині. Коли ви важите більше, спина має докладати більших зусиль, щоб підтримати тіло. Це викликає спінальну напругу і біль.

Якщо у вас дуже надмірна вага, сядьте на дієту, щоб позбавитися зайвих кілограмів.

Робіть локальний масаж

Коли у вас болить певна ділянка спини, запишіться на масаж, щоб усунути біль. Однак майте на увазі, що вам не треба чекати, поки біль стане нестерпним.

Деякі люди роблять щотижневі профілактичні сеанси масажу. Ці заняття допомагають привести в тонус м’язи спини. Вони також знімають напругу в спині, навіть якщо вона щойно з’явилася і незначна.

Шиатсу, біоенергетичний та релакс-масаж – це 3 найбільш рекомендовані різновиди. Вони тонізують м’язи навколо хребта, усувають накопичені токсини та спинномозковий тиск.

Не носіть важкі предмети

Якщо ваша робота вимагає носіння тягарів, завжди використовуйте ваговий пояс. Якщо вам періодично доводиться піднімати важкі предмети, будьте обережні.

Найкращий спосіб – це зігнути ноги в колінах, наблизитися максимально близько до підлоги, а потім вхопити руками те, що маєте підняти, ніби обіймаєте.

Трохи розігніть коліна і поверніться в положення стоячи.

Приймайте натуральні добавки

Болить спина
Є кілька добавок, які ви можете приймати, щоб допомогти спині. Серед найкорисніших – магній, кальцій, спіруліна, пивні дріжджі, лляна і рослинна олія.


  • González Montesinos, J. L., Rodríguez Gimeno, J. M., Puente Fra, E., & García, D. (2000). Tratamiento de la columna vertebral en la educación secundaria obligatoria: parte I-prevención y ejercicios poco recomendables.
  • Grotkasten, S., & Kienzerle, H. (2001). Gimnasia para la columna vertebral. Editorial Paidotribo.
  • Latarjet, M., & Liard, A. R. (2004). Anatomía humana (Vol. 2). Ed. Médica Panamericana.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.