Цікаві ідеї використання старих клаптиків тканини

Звісно, способи використання старих клаптиків тканини безпосередньо залежать від розмірів матеріалу. Утім, ви завжди можете коригувати та поєднувати ці клаптики для того, щоб виготовити ті предмети вжитку, яких не вистачає у вашій оселі.
Цікаві ідеї використання старих клаптиків тканини

Останнє оновлення: 24 вересня, 2019

Мабуть, у кожної людини вдома знайдеться хоча б кілька клаптиків тканини. Це можуть бути залишки від захоплення рукоділлям, старий одяг, килимки, рушники та навіть фіранки. Утім, чи здогадувалися ви про численні способи повторного використання старих клаптиків тканини?

Насправді будь-яким предметам можна дати нове життя, якщо мати достатньо фантазії та навичок. Якщо ви не будете боятися експериментувати та творити, то зможете легко перетворити старі клаптики тканини на дещо неймовірне. Не варто себе стримувати та обмежувати політ своєї фантазії. З допомогою наших рекомендацій ви не лише зможете перетворити вживані речі на нові корисні речі, але й власними руками зробите оригінальні предмети вжитку, яких більше ніхто не матиме.

Погодьтеся, що викидати старий одяг дуже шкода, адже колись ви за нього заплатили немалі кошти (особливо якщо купували одяг з якісних матеріалів). Якщо ви готові дати старим речам нове життя, неодмінно прочитайте цю статтю.

шиття для повторного використання старих клаптиків тканини

Що можна зробити зі старими клаптиками тканин?

Клаптеве шиття, або печворк – це найпопулярніша техніка повторного використання старих клаптиків тканини. Попри свою незвичну назву насправді печворк – це лише поєднання різни за формою, розміром та кольором шматочків з метою створення великого предмета (наприклад, стьобаної ковдри).

Матеріали та інструменти для повторного використання старих клаптиків тканини

Для того, щоб дати вживаній тканині нове життя, вам знадобиться декілька основних інструментів. Вони будуть потрібні для розрізання, з’єднання та фарбування матеріалу. Отже, радимо вам запастися таким приладдям:

  • Клейовий пістолет та стержні до нього
  • суперклей
  • акрилова фарба (основними кольорами є чорний, білий, блакитний, жовтий та пурпуровий, проте ви можете змішувати різні відтінки кольорової палітри)
  • ножиці
  • канцелярський ніж та леза до нього
  • нитка та голка
  • швейна машинка

Звісно, всі ці приладдя не знадобляться вам для виготовлення одного виробу, проте віднині ви знатимете, які інструменти потрібно мати під руками для повторного використання старих клаптиків тканини.

Колаж

Ви можете викласти різні клаптики тканини на мольберт в рамці у довільному порядку. В результаті у вас вийде неймовірно красивий колаж, який стане унікальною окрасою будь-якого інтер’єру. Такий вид рукоділля є дуже простим, проте водночас напрочуд креативним способом повторного використання старих клаптиків тканини, які є в кожному помешканні. При цьому розмір матеріалу не має жодного значення, адже результат у будь-якому разі вас приємно вразить.

Колажі можна виготовляти кількома способами: ви можете приклеювати різні клаптики тканини на тверду поверхню, зшивати їх вручну з допомогою швейної машинки або застосувати обидва спобоби з’єднання матеріалу одночасно.

Гаманці та портмоне

Вірте чи ні, але зі старих клаптиків тканини можна легко виготовити оригінальні гаманці для банкнот та монет. Не бійтеся комбінувати різні за кольором та текстурою матеріали, адже в цьому випадку політ фантазії не потрібно обмежувати.

Лампи

Старі клаптики тканини також можна використовувати для декорування абажурів. Рекомендуємо підібрати різні кольори, щоб готові лампи мали цікавий вигляд. Зверніть увагу: ми рекомендуємо обирати світлі відтінки тканини, щоб світло легко проникало через абажур та створювало у приміщенні затишок.

Обкладинки для книг

обкладинки для книг зі старої тканини

Ми звикли загортати книги в газету або спеціальний папір, щоб зберегти їх цілими та неушкодженими. Утім, ви можете використовувати для цього й старі клаптики тканин, адже вони також допоможуть зберегти книги неушкодженими.

В цьому випадку для скріплення шматочків тканини можна використовувати силіконовий клей.

Декоративні подушки зі старих клаптиків тканин

Якщо у вас є старий одяг, який ви вже точно не будете носити, рекомендуємо використати його для виготовлення гарних унікальних подушок. Для прикладу, ви можете пошити наволочки зі старих футболок.

Клатчі та сумки

Якщо ви стежите за модою, то повинні знати, що немає нічого краще за одяг, продуманий та створений своїми руками. Ми пропонуємо використати старі клаптики тканин для пошиття сумок. Ви можете комбінувати різні кольори або виготовляти подушки з однотонного матеріалу.

Насправді пошити сумку значно простіше, ніж ви думаєте, особливо якщо у вас є швейна машинка.

Обшивка старого пуфа

Якщо у вас є старий пуф із стертою обшивкою, не поспішайте його одразу викидати. Ви можете пришити до продірявленої ділянки цікаву латку або використайте великий відріз тканини та зробіть нову обшивку для всього пуфа.

Повірте, таке використання старих клаптиків тканини допоможе вам оновити предмети інтер’єру та подовжити їм життя.

Фартухи

Якщо ви втомилися від постійних плям на одязі після приготування їжі, рекомендуємо використовувати для перебування на кухні лише старі речі, яких вам не шкода. Утім, ви також можете зшити зі старої сукні або сорочки красивий фартух, який допоможе захистити ваш одяг від жиру та бруду.

Давайте волю своїй креативності!

Перевірте свою шафу та пошукайте в ній старий одяг, який можна використати для виготовлення латок. В цій статті ми зібрали лише кілька ідей, які допоможуть вам дати нове життя старим речам. Утім, пам’ятайте, що немає меж уяві та креативності, коли йдеться про творчість та рукоділля.

Як ми вже згадували раніше, печворк може стати вашим наступним цікавим хобі. Ви зможете нарешті знайти нові цікаві способи повторного використання старих клаптиків тканини, а також заощадите чимало грошей на подарунки для близьких та друзів.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.