У вас ревматоїдний артрит? Неодмінно додайте ці 6 продуктів до свого сніданку

Ви знали, що свіжі ягоди можуть допомогти полегшити симптоми ревматоїдного артриту? Дізнайтеся більше про це, а також про інші корисні продукти в нашій статті.
У вас ревматоїдний артрит? Неодмінно додайте ці 6 продуктів до свого сніданку

Останнє оновлення: 25 жовтня, 2018

Ревматоїдний артрит – це хронічний та болісний розлад, який характеризується ослабленням суглобів та їхніх сполучних тканин.

Він належить до автоімунних запальних захворювань, які суттєво впливають на якість життя хворого. Річ у тім, що з розвитком ревматоїдного артриту ситуація лише погіршується.

Люди з цим розладом часто відчувають заціпеніння та біль у суглобах, який обмежує їхню здатність рухатися. Ревматоїдний артрит також може спричиняти деформації, якщо він розвивається до серйознішої стадії.

Хоча цей розлад протікає по-різному та вражає різні частини тіла в кожному окремому випадку, здебільшого людям доводиться стикатися з постійним болем, спричиненим запаленням.

На щастя, багато таких реакцій можна пом’якшити. А все завдяки корисним властивостям деяких продуктів, які підтримують дію препаратів проти артриту.

Тому корисно знати, що можна додати до свого сніданку певні важливі джерела поживних речовин, які допомагають лікувати цю хворобу.

6 найкращих продуктів, які можна їсти, щоб полегшити ревматоїдний артрит

Неодмінно спробуйте їх!

1. Ягоди

ягоди

Багато фруктів корисні для пацієнтів із ревматоїдним артритом, утім найбільше рекомендують червоні ягоди. Їм варто приділити особливу увагу.

Цей тип фруктів є одним з основних джерел антиоксидантів і протизапальних сполук. Після засвоєння вони допомагають зменшити симптоми ревматоїдного артриту.

Завдяки високому вмісту вітаміну C червоні ягоди покращують синтез колагену, що зміцнює зв’язки та сухожилля.

Цей продукт також містить антоціани та каротиноїди – дві потужні лікувальні сполуки, які контролюють рівень запалення, спричиненого вільними радикалами.

Неодмінно додайте такі ягоди до свого сніданку:

  • полуниця
  • вишня
  • ожина
  • чорниця
  • виноград
  • сливи

2. Цільнозернові

Цільнозернові продукти особливо рекомендують людям, які борються із симптомами ревматоїдного артриту.

Це натуральне джерело складних вуглеводів і клітковини чудово знімає запалення. Така їжа зменшить біль та усуне відчуття заціпеніння, яке виникає у пацієнтів із ревматоїдним артритом.

Ба більше, вона має травні та очисні властивості, які в результаті сприяють виведенню токсинів, що накопичуються в товстій кишці. 

Завдяки високому рівню селену, цільнозернові  контролюють запальні дисбаланси і, як наслідок, допомагають регулювати біологічні рідини.

3. Насіння льону

зерна льону

Насіння льону стало популярним у всьому світі, як здорова добавка для схуднення, адже воно подовжує відчуття ситості та покращує роботу серця.

Утім, окрім цих важливих переваг, корисно знати, що насіння льону допомагає людям із запальними захворюванням, як-от артрит.

А все завдяки високому вмісту вітаміну E та жирних кислот Омега-3. Після засвоєння жирні кислоти знімають запалення в суглобах.

Крім того, насіння льону містить дієтичні харчові волокна, які сприяють засвоєнню рідин і утворюють натуральний гель, що допомагає відновити натуральну змазку суглобів.

  • Не гайте часу й неодмінно почніть додавати насіння льону в смузі, печиво й інші корисні страви на сніданок. Ви навіть не відчуєте його.

4. Сік ківі

Натуральний сік ківі забезпечує організм великою кількістю вітаміну C, який є потужним антиоксидантом. Вітамін C також важливий для захисту колагену, який підтримує хрящі в хорошому стані.

Ця поживна речовина сприяє очищенню крові й виводить надлишок токсинів, як-от сечову кислоту.

Ви також маєте знати, що сік ківі містить багато дієтичної клітковини, необхідної для хорошого метаболізму та здоров’я травної системи.

5. Оливкова олія екстра

оливкова олія

Хоча здебільшого людям подобається споживати оливкову олію в будь-яку пору дня, важливо знати, що корисні жири у її складі якнайкраще проявляють свої властивості саме під час першого прийому їжі.

Додайте її до свого сніданку, окремо, чи разом із хлібом або смузі, щоб наситити організм величезною дозою жирних кислот Омега-3 й антиоксидантів. Коли організм засвоїть жирні кислоти, вони допоможуть контролювати запалення.

Крім того, оливкова олія – це чудове джерело енергії для організму. Після її споживання ви відчуєте, що ваш метаболізм покращився.

6. Банани

Банани – це ситний фрукт, який дарує багато енергії та допомагає організму бути активним упродовж дня. Для цього потрібно просто їсти їх на сніданок.

Ба більше, завдяки своїй концентрації калію, магнію й інших важливих мінералів вони є чудовим помічником хворих на артрит. Річ у тім, що банани допомагають лікувати запалення та затримку рідини в організмі.

Лікування ревматоїдного артриту потрібно доповнювати іншими корисними звичками. Однак також добре взяти собі на замітку перераховані продукти, щоб краще контролювати симптоми захворювання.

Додайте їх до свого сніданку й побачите, наскільки вони поліпшать ваше самопочуття та підтримуватимуть його на належному рівні.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.