8 шкідливих звичок, які ми вважаємо корисними

Приймати вітамінні добавки без рекомендації лікаря не є гарною ідеєю. Краще за все – отримувати необхідні поживні речовини шляхом щоденного здорового та збалансованого харчування.
8 шкідливих звичок, які ми вважаємо корисними

Останнє оновлення: 02 березня, 2019

Підтримувати гарне здоров’я досить легко. Це лише справа звичок, які можемо формувати з дня на день і додавати до нашого повсякденного життя, не витрачаючи при цьому ні копійки. Здоровий спосіб життя – це питання вибору. Адже існує багато речей, від яких ми з легкістю можемо отримувати надзвичайну користь для нашого здоров’я. Та, на жаль, нас оточує велика кількість міфів та напівправд, які вводять нас в оману, змушуючи нас думати, що ми робимо правильні речі для себе та для свого здоров’я. Натомість, в реальності вони можуть викликати абсолютно зворотний ефект. Саме тому в цій статті ми розповімо вам про 8 шкідливих звичок, які ми часто вважаємо корисними.

Вживання знежирених продуктів для запобігання небажаної ваги – одна зі шкідливих звичок

На сьогоднішній день у будь-якому продуктовому магазині ми можемо знайти велике розмаїття знежирених продуктів. Їх, як правило, рекомендують людям з високим рівнем холестерину або зі схильністю до ожиріння. Але мало кому відомо, що продукти з вмістом жиру 0% не допомагають позбутися зайвої ваги. Насправді, вживання цих продуктів є однією зі шкідливих звичок. Вони можуть містити борошно, рафінований цукор та багато інших добавок, які, навпаки, можуть підвищувати ризик збільшення ваги.

Вам також буде цікаво: 7 пасток на шляху до схуднення

Пити воду протягом всього дня

пити воду

Без жодного сумніву, вода є дуже корисною та відіграє важливу роль у підтримці належного функціонування усіх систем та органів нашого тіла. А втім, вживання надмірної кількості води протягом дня може змінити функцію нирок та склад крові. Тому експерти наполегливо рекомендують пити 6-8 склянок чистої води в день або максимум 2 літри.

Отримувати вітамін D шляхом перебування на сонці

Перебування на сонці є одним зі способів, які допомагають отримати повноцінну дозу вітаміну D. Але для того, щоб наш організм був у змозі обробляти цей вітамін, ми повинні перебувати на сонці без сонцезахисного крему або ж з сонцезахисним кремом із низьким фактором захисту. Це, в свою чергу, може завдати серйозної шкоди нашій шкірі. Надмірна інсоляція може призвести не тільки до серйозних сонячних опіків та сухості шкіри, але й також до раку шкіри.

Вправи для для м’язів преса

вправи для для м'язів преса

Вправи для м’язів преса дійсно допомагають спалювати жир в області живота. Але багато людей помиляються, думаючи, що просто виконуючи ці вправи можна отримати плоский живіт. Вони не замислюються про той факт, що для досягнення бажаного результату, важливо також дотримуватись здорової та збалансованої дієти, а також виконувати інші комплекси фізичних вправ.

Приймати вітамінні добавки

Коли справа доходить до вітамінів та мінералів, більшість людей вважає, що чим більше ви приймаєте вітамінів, тим краще для вашого організму. Однак, це не зовсім так. Надмірне вживання вітамінних добавок може призвести до негативних наслідків для здоров’я. В жодному разі не приймайте вітаміни без попереднього узгодження з вашим лікарем. Краще намагайтесь отримувати необхідні вам вітаміни та мінерали зі здорового та збалансованого харчування.

Відбілювання зубів

відбілювання зубів серед шкідливих звичок

Відбілювання зубів, як правило, роблять для повернення зубам їх природної білизни. Але люди, які зловживають продуктами та процедурами для відбілювання зубів, ризикують постраждати від такої хвороби, як blancorexia. Вони також можуть відчувати тріщини на зубній емалі, підвищену чутливість зубів, а в зовсім крайніх випадках – навіть зміну смаків та ароматів.

Використання ватних паличок для чищення вух

Більшість людей схильні вважати, що чищення вух є справою щоденної гігієни, але це не так. Вушна сірка очищає і змащує вушні канали, а також захищає їх від мікробів та інших зовнішніх забруднень. Коли ми видаляємо сірку, ми робимо внутрішнє вухо більш чутливим до інфекції. Проте, що ще гірше, використовуючи при цьому ватні палички, ми насправді утрамбовуємо частину цієї сірки всередину, тим самим збільшуючи ризик утворення пробки. В результаті, це може призвести до порушення слуху або його втрати, блокуючи шлях до вушного каналу.

Їсти за двох під час вагітності

Деякі жінки мають хибне уявлення, що під час вагітності вони повинні їсти в два рази більше. Це дуже серйозна помилка, одна зі шкідливих звичок, яка може викликати надмірну вагу під час вагітності. Вона також може призвести до інших факторів ризику, зокрема до гестаційного діабету, проблем під час пологів, і, що найгірше, прискореного розвитку ембріону. Під час звичайних оглядів ваш лікар, швидше за все, буде рекомендувати вам дотримуватись здорової, збалансованої дієти і збільшити тільки вживання фолієвої кислоти, якщо це необхідно.  • Donini, L. M., Savina, C., & Cannella, C. (2003). Eating habits and appetite control in the elderly: The anorexia of aging. International Psychogeriatrics. https://doi.org/10.1017/S1041610203008779
  • Motghare, V., Kumar, J., Shivalingesh, K. K., Kushwaha, S., Anand, R., Gupta, N., … Singh, I. (2015). Association between harmful oral habits and sign and symptoms of temporomandibular joint disorders among adolescents. Journal of Clinical and Diagnostic Research. https://doi.org/10.7860/JCDR/2015/12133.6338
  • Provenza, F. D., & Balph, D. F. (1987). Diet learning by domestic ruminants: Theory, evidence and practical implications. Applied Animal Behaviour Science. https://doi.org/10.1016/0168-1591(87)90218-8

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.