Усунення болю в стопах

Усунення болю в стопах
Усунення болю в стопах

Останнє оновлення: 05 листопада, 2018

Біль у стопах, або  підошовний фасциїт , зазвичай, локалізований у нижній частині п’яток, хоча він може поширюватися по всій поверхні стопи або виникати в будь-якій іншій точці на стопі. Цей біль може бути викликаний надмірним тиском на ваші ноги, в результаті чого це призводить до розриву зв’язок, виникнення сильного болю і відчуття жорсткості в п’ятах.

Причини підошовного фасциїту

Виникнення підошовного фасциїту в першу чергу зумовлено:

  • надмірною вагою
  • вагітністю
  • занадто важкими робочими днями
  • використанням поганого взуття
  • плоскостопістю

Симптоми підошовного фасциїту

  • біль
  • відчуття печіння нижче п’ятки (або на всій стопі)
  • жорсткість

Ця проблема зазвичай виникає тільки на одній нозі, хоча бувають і випадки, коли вражаються обидві ноги.

Такий стан набагато більше виражений вранці, коли ви робите ваші перші кроки після довгого нічного відпочинку або якщо ви сиділи чи відпочивали протягом тривалого часу. Ви також можете відчувати біль у стопах після довгого виконання вправ або будь-якої іншої діяльності, яка змусила вас бути на ногах протягом тривалого періоду часу.

Усунення болю в стопах

Запропоноване лікування болю в стопах в основному направлене на усунення запалення.

Домашні засоби

 

прогулянки босоніж допоможуть усунути біль в стопах

Перше, що вам потрібно зробити – це ходити босоніж якомога довше і прикладати лід до ураженої ділянки принаймні чотири рази на день, кожного разу на 20 хвилин. Це допомагає зменшити запалення в постраждалій ділянці.

Ви повинні викорситовувати устілки в вашому взутті, які підтримують склепіння стоп ваших ніг, щоб зменшити біль.

Присвятіть хоча б 20 хвилин на добу вправам на розтяжку.

Прийміть якісь протизапальні засоби – це може бути ібупрофен, який швидко вам допоможе, але не перестарайтеся.

Медичні засоби

Якщо протизапальні не дають очікуваного ефекту, який ви шукаєте, спробуйте набагато більш сильну і ефективну теорапію, таку як ін’єкції кортикостероїдів. Вони вводяться безпосередньо в уражену зв’язку, в п’яту або склепіння стопи. Потім застосовують електричний струм, який не шкодить, а використовується для того, щоб засіб краще проникав в шкіру та м’язи.

Ваш лікар також може вибрати фізичну терапію, під час якої ви будете розтягувати фасції стопи і Ахіллове сухожилля. Крім того, він також буде рекомендувати вправи для зміцнення м’язів ніг.

У деяких випадках вам абсолютно необхідно буде використовувати нічні шини, які допоможуть розтягнути п’ятку і склепіння стопи. Вони будуть тримати ногу зігнутою, розтягуючи фасції і Ахіллове сухожилля, тим самим зменшуючи біль і відчуття жорсткості у першій половині дня.

Ви також можете використовувати ортопедичні устілки в вашому взутті, які допомагають розподілити тиск. Це дозволить запобігти ще більшому ураженню підошовної фасції.

Пам’ятайте…

Абсолютно необхідно, щоб ви стежили за кожним симптом, що у вас є. Якщо ви не відчуваєте ніякого поліпшення після початку лікування домашніми засобами, то краще негайно звернутися до лікаря і дотримуватися лікування.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.