Вчені знайшли новий метод лікування хвороби Альцгеймера

При виявлені хвороби Альцгеймера на ранніх стадіях, у поєднанні зі здоровою дієтою та фізичною активністю, це лікування призвело до значного покращення довготривалої пам'яті пацієнтів.
Вчені знайшли новий метод лікування хвороби Альцгеймера

Останнє оновлення: 24 березня, 2022

Чи знаєте ви що таке хвороба Альцгеймера? Все більша кількість людей похилого віку в сучасному суспільстві стикається з випадками хвороби Альцгеймера та інших дегенеративних захворювань, які пов’язані з віком.


Цей ефект настільки разючий, що відповідно до всесвітнього звіту щодо хвороби Альцгеймера, опублікованому в 2015 році, очікується подвоєння числа випадків хвороби Альцгеймера протягом найближчих 20 років.

Саме тому вчені беруть участь у справжніх перегонах з часом не тільки, щоб покращити життя пацієнтів, але також щоб спробувати ліквідувати наслідки захворювання.

Ми знаємо, що було багато досліджень, проведених з приводу хвороби Альцгеймера і, наразі було досягнуто незначного прогресу, тому важливо розглядати новини такого роду з обережністю.

Проте здається, що все ж таки “маленького прориву” вже досягнуто.

В Істон-центрі (який спеціалізується на дослідженнях нейродегенеративних захворювань) Каліфорнійського університету, дослідники змогли уповільнити та навіть повернути у зворотній бік зниження когнітивних функцій, які викликає хвороба Альцгеймера.

Ми даємо вам всю інформацію далі.

Хвороба Альцгеймера та новий метод її лікування

Дослідження вже опубліковане в журналі “Aging”. За словами Дейла Бредсена, директора Істон-центру, а також голови дослідження, найновішим аспектом їхнього дослідження є особливий підхід.

Тож вони створили унікальне лікування хвороби Альцгеймера, сподіваючись, що воно буде сповільнювати когнітивну дегенерацію.

Новизна цього дослідження в тому, що кожен пацієнт отримує комбінацію з декількох різних препаратів і вітамінів, що супроводжуються заздалегідь установленою певною дієтою та змінами в їхньому способі життя.

Результати, отримані ними після такого режиму лікування, яке тривало починаючи від дев’яти місяців до двох років, є вельми обнадійливими. Розгляньмо деталі у подробицях.

Медикаментозне лікування

Цей препарат відомий як МПНД (Метаболічне Поліпшення Нейро-Дегенерації).

Наразі лише дев’ять пацієнтів, які мають хворобу Альцгеймера, отримали його, і вони вже показали позитивні результати: їхні когнітивні функції значно покращилися.

 • Зараз ми говоримо тільки про дуже обмежений обсяг вибірки, отже занадто рано робити висновок про те, що користь цього препарату є 100% безпечною та надійною. У найближчі місяці буде проведено ще більше тестів, і лікування буде поширене серед більшої кількості пацієнтів.
 • Також слід пам’ятати, що пацієнти, які показали найбільші поліпшення, мали не останні стадії захворювання.
 • Після отримання лікування протягом майже двох років, поліпшення були виміряні на основі сканування мозку та нейропсихологічних тестів.
 • Одним з обнадійливих результатів було те, що гіпокамп, нейронна структура, пов’язана з пам’яттю, загалом збільшувався в розмірах.
Старість та хвороба Альцгеймера

Разом із лікуванням, пацієнти також змінили свій звичний спосіб життя

Приклад звичок пацієнтів, які отримали діагноз “хвороба Альцгеймера”, коли вона була ще на ранніх стадіях, крім цього лікування та дуже специфічної та ретельної дієти:

 • Прості вуглеводи були повністю усунені.
 • Клейковина й оброблені харчові продукти були обмежені.
 • Разом з ліками, вони також приймали певні добавки, як-от вітамін D3, мелатонін, метилкобаламін, риб’ячий жир і В10 кофермент.
 • Кожен пацієнт отримав інструкцію спати принаймні сім годин на день.
 • Якщо пацієнти жіночої статі відмовилися від замісної гормональної терапії, вона була відновлена.
 • Кожен пацієнт практикував 30 хвилин вправ чотири-шість разів на тиждень.

Надзвичайні поліпшення

Ми хочемо ще раз підкреслити, що це лікування було найбільш ефективним для людей, які мали ранні стадії розвитку хвороби Альцгеймера.

Дієта при хворобі Альцгеймера
 • Нейропсихологічні тести показали, що довготривала пам’ять покращилася від 3% до 84%.
 • Пацієнти відновили свій словниковий запас і мали кращу здатність розпізнавати обличчя.

Ці результати, без сумніву, вельми обнадійливі. Проте дослідники чітко впевнені щодо одного важливого аспекту: цей режим лікування буде набагато ефективнішим, якщо діагноз “схильність до розвитку хвороби Альцгеймера” поставлений пацієнту за допомогою генетичного аналізу.

Інакше кажучи, до того, як з’явилися основні симптоми захворювання.

Однак родичі дев’яти пацієнтів, які брали участь в дослідженні, скаржилися на великі труднощі при намаганні продовжити лікування:

 • Необхідність приймати численні пігулки: безпосередньо ліки, а також різні вітаміни і добавки.
 • Не так легко змусити пацієнта з хворобою Альцгеймера відпочивати сім годин на день або робити вправи щодня.

З цієї причини вони розробили комбіноване лікування, яке є дорогим і досить складним.

Незважаючи на це, результати є досить позитивними, і зараз вони сподіваються надалі домагатися прогресу на основі цих досягнень. Ми чекаємо більше інформації.

Джерела:

MPI Cognition: New Study: Reversal of Cognitive Decline in Alzheimer’s Disease

Science Daily: Pre and post testing show reversal of memory loss from Alzheimer’s disease in 10 patients • MPI Cognition: New Study: Reversal of Cognitive Decline in Alzheimer’s Disease
 • Science Daily: Pre and post testing show reversal of memory loss from Alzheimer’s disease in 10 patients
 • El Confidencial: Un grupo de científicos asegura haber revertido los efectos del alzhéimer

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.