Ви погіршуєте симптоми менопаузи?

Якщо ви не хочете, щоб період менопаузи став гіршим, вам потрібно поговорити з лікарем, який може порадити, як найкраще ввійти в цю нову фазу.
Ви погіршуєте симптоми менопаузи?

Останнє оновлення: 11 лютого, 2019

Подивімося правді в очі: менопауза є етапом в житті, що породжує серед жінок чимало страху. Чоловіки не можуть зрозуміти це, тому що вони можуть вести повноцінне й активне статеве життя до кінця своїх днів.

Натомість жінки стикаються з певними обмеженнями, тому що можуть відчути певний дискомфорт у сексуальному житті, починаючи приблизно з 50 років.

Через усю цю інформацію про гормональні зміни та пов’язані з ними фактори було б дивно не хвилюватися. Необхідно пам’ятати ось що: ви можете вести більш-менш нормальне життя після менопаузи. Іноді ви самі погіршуєте симптоми менопаузи.

Не переймайтеся через чутки, що життя руйнується під час менопаузи. Саме тому ми хочемо дати вам відповіді, щоб ви не зробили менопаузу ще гіршою, ніж вона має бути.

Деякі фактори, які можуть погіршити менопаузу:

1. Самолікування

І хто може вас звинуватити? Ви починаєте відчувати припливи, і цілком зрозуміло, що ви прислухаєтеся до порад інших людей.

Американське Суспільство Менопаузи недавно провело дослідження цього явища і відзначило, що близько 53% учасників сказали, що перепробували все.

менопауза та її симптоми

Вітаміни, трав’яні добавки, голковколювання і масаж – це деякі з доступних засобів, які допомагають з припливами, тривогою, болем, втомою та іншими симптомами, пов’язаними з менопаузою, які часто викликають проблеми. Більшість з них – натуральні або альтернативні методи лікування.

Однак є проблема: ви навряд чи точно знаєте, що приймаєте. Це відбувається, тому що такі добавки, як правило, не врегульовані офіційно.

Ви не ризикуєте тільки тоді, коли вибираєте засоби, які на 100% натуральні, але якщо ви використовуєте будь-які доповнення, можуть виникнути ускладнення.

Це не означає, що ці добавки не допоможуть вам контролювати припливи. Проблема в тому, що вони можуть містити певні хімічні речовини, про які ви ніколи навіть не чули.

Якщо ви плануєте спробувати будь-які ліки, варто переконатися, що інгредієнти цілком натуральні. Заради вашої безпеки рекомендуємо купувати трави безпосередньо на ринку. Вони можуть бути свіжими або сушеними, і ви навіть можете вирощувати їх самі.

2. Ви не дотримуєтеся основних рекомендацій

Як довго ви спали минулої ночі? Скільки води випили? Який ваш рівень стресу прямо зараз?

Немає нічого інноваційного в загальних рекомендацій: їсти овочі, багато спати й виділяти час на відпочинок. Дотримуючись цих порад, ви зможете значно зменшити тяжкість симптомів.

Якщо ви вже досягли початку менопаузи, треба підготуватися. Намагайтеся досягти ідеальної ваги й залишатися в гармонії з вашими симптомами. Коли вони з’являться, поговоріть з лікарем і запитайте, що саме вам треба робити.

вправи

Деякі жінки відчувають себе ніяково або думають, що лікар просто призначить гормони. Правда в тому, що є багато інших варіантів. Наприклад, ви можете збільшити споживання певних продуктів або більше спати.

Послухайте, що фахівець порекомендує. Ніколи не буває занадто пізно, щоб почати вести активніший спосіб життя і правильно харчуватися. Якщо ви досі не тренувалися, почніть з 30-40-хвилинної ходьби десь поруч з вашим будинком. Потім ви можете записатися в танцювальну групу.

Коли йдеться про дієту, найкращий варіант – натуральні фрукти й овочі. Спробуйте такі продукти:

  • звичайний йогурт
  • сезонні овочі (ви навіть можете вирощувати їх самі, якщо у вас є земельна ділянка)
  • сезонні фрукти
  • зернові та продукти з цільного зерна

3. Не шукаєте альтернативи

Ви підозріло ставитися до засобів, які зменшують припливи під час менопаузи? У цьому випадку, пам’ятайте, що гормональна терапія є найкращим інструментом для усунення припливів, які викликає менопауза.

Безумовно, варто проконсультуватися з лікарем. Вас оглянуть і пояснять, як ви можете поліпшити цей період.

Однак альтернативи не зводяться лише до цього. Ви завжди можете пошукати щось інше, якщо вважаєте, що запропоноване лікування надто агресивне.

Ви також можете спробувати такі варіанти, як медитація або йога, які, як виявилося, дуже корисні для стабілізації організму.

4. Ви відмовилися від сексу

сексуальне життя та менопауза
Де написано, що після настання менопаузи секс має скінчитися? Тепер, коли ваші діти виросли й живуть далеко від дому, прийшов час оживити сексуальне життя з вашим партнером. Вас ніхто не обмежує. Ви вдвох наодинці.

Важливо пам’ятати, що секс під час менопаузи можливий і може бути настільки ж приємним, як і раніше. Можливо, навіть більше.

Тепер вам не потрібно турбуватися про небажану вагітність, і ви глибоко розумієте свою половинку. Дайте собі можливість поекспериментувати. Візьміть відпустку і спробуйте щось нове. Побалуйте себе. Ви виявите, що менопауза не означає, що ви маєте припинити насолоджуватися життям.

Менопауза – це не кінець

Досягнення віку менопаузи не означає, що ваше сексуальне життя закінчилося. Ви самі можете погіршувати симптоми менопаузи, приймаючи неправильні рішення або турбуючись занадто багато.

Залиште ці упередження позаду і проконсультуйтеся з лікарем, щоб отримати найкраще уявлення про те, що ви можете зробити і як.  • Blümel, Juan Enrique, et al. “Prevalencia de los trastornos de la sexualidad en mujeres climatéricas: Influencia de la menopausia y de la terapia de reemplazo hormonal.” Revista médica de Chile130.10 (2002): 1131-1138.
  • Lugones Botell, Miguel, Tania Y. Quintana Riverón, and Yolanda Cruz Oviedo. “Climaterio y menopausia: importancia de su atención en el nivel primario.” Revista Cubana de Medicina General Integral 13.5 (1997): 494-503.
  • Pelcastre-Villafuerte, Blanca, Francisco Garrido-Latorre, and Verónica de León-Reyes. “Menopausia: representaciones sociales y prácticas.” Salud pública de México 43 (2001): 408-414.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.