Відмова від куріння: позитивні зміни в організмі

Ми переконані: після того, як ви дізнаєтесь, які неймовірні переваги для організму має відмова від куріння, то зможете швидше прийняти рішення кинути палити.
Відмова від куріння: позитивні зміни в організмі

Останнє оновлення: 28 грудня, 2019

Чи замислювалися ви раніше над тим, які позитивні зміни відбудуться в організмі, якщо ви відмовитеся від цигарок?

Тютюнові вироби виготовляють із тонких пластів нікотину, які при підпалюванні виділяють дим. Курець вдихає різні хімічні речовини (нікотин, шкідливі гази, канцерогени, вільні радикали, оксиданти, важкі метали та радіоактивні елементи), які за умови регулярного потрапляння в організм викликають сильне звикання та навіть залежність. Ось чому деяким людям дуже важко відмовитися від цієї шкідливої звички.

Цигарки та сигари вважають справжнім злом, адже всі постійні споживачі з часом стають залежними від тютюнових виробів. Характер цієї залежності є психологічним: людина щиро вважає, що не зможе жити без цигарок, адже її організм вже звик до них. З цього можна зробити висновок, що тютюн має психологічний та фізичний вплив на організм людини.

Ні для кого не таємниця, що регулярне зловживання тютюновими виробами підвищує ризик розвитку багатьох серцевих захворювань. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, куріння є однією з найголовніших причин розвитку раку легенів та інших порушень в роботі дихальних шляхів. Коли курець вдихає дим від цигарок, в її організм потрапляють токсичні речовини, які виділяє тютюн.

Активний курець – це людина, яка безпосередньо споживає тютюнові вироби. Утім, є ще пасивні курці, тобто люди, які регулярно вдихають дим від цигарок, чим також шкодять своєму здоров’ю. Серед основних наслідків куріння варто виділити порушення дихання, втому, надмірну нервозність та сильну залежність.

Зверніть увагу, що залежні від тютюнових виробів люди відчувають, що після куріння рівень стресу та надмірної нервозності в їхньому організмі суттєво знижується. Насправді цей ефект є лише психологічним навіюванням, адже насправді під час паління у головного мозку людини починає розвиватися залежність від тютюну.

Попри те, що цей процес є неймовірно складним, відмова від куріння має незліченну кількість неймовірних переваг для організму. Для того, щоб назавжди забути про цю шкідливу звичку, необхідно запастися неабиякою витримкою та силою волі. В цій статті ми зібрали п’ять найбільш позитивних змін, які зможе помітити курець після відмови від тютюнових виробів.

Відмова від куріння: які позитивні зміни зможе помітити колишній курець?

1. Після відмови від цигарок у вас покращиться дихання

Коли людина палить, вона вдихає дим та інші шкідливі речовини, які після потрапляння в організм, проникають одразу в легені. Активні курці часто страждають через порушення дихання, адже в їхньому організмі відбувається накопичення токсичних речовин. Без дихання людина не зможе існувати, а куріння ускладнює цей життєво необхідний процес.

Повірте, що відмова від куріння призведе до налагодження дихання, адже легені почнуть позбавлятися від шкідливих речовин, а отже й токсичний вплив від тютюнових виробів також зменшиться. Звісно, одразу кинути палити складно. Ви можете навіть відчувати сильну задишку, проте панікувати не варто, адже цей симптом є ознакою того, що легені почали процес виведення з організму токсинів.

2. Ви перестанете постійно відчувати втому

відмова від куріння усуне відчуття втоми

Відчуття втоми виникає в результаті порушення дихання через зловживання тютюновими виробами. Коли людина почувається втомленою, її організм стає ослабленим, а отже виконувати звичні справи в такому стані набагато важче. Такі звичні види фізичного навантаження, як піші прогулянки, біг та заняття активними видами спорту, для затятих курців стають справжнім випробуванням, адже вони відчувають нестачу енергії в організмі.

У процесі поступового очищення легенів від шкідливих токсинів, втома почне зникати, і людина відчуватиме раптовий приплив енергії. Відмова від куріння неодмінно зробить вас сильнішою та більш енергійною людиною. Щойно ви забудете про цю шкідливу звичку, постійне виснаження та втома більше вас не турбуватимуть.

3. Ви почнете вести здоровий спосіб життя

Активне та здорове життя – це одна з небагатьох переваг, які пропонує відмова від куріння. Ваше тіло почне змінюватися, і ви почуватиметеся здоровою людиною завдяки тому, що робота органів дихальної системи стане оптимальною. Щойно ви кинете палити, головний мозок почне отримувати більше кисню, тож ви зможете швидше реагувати на зовнішні подразники, а когнітивна функція головного мозку покращиться.

Зверніть увагу, що відмова від куріння – це чудовий спосіб зробити перший крок до налагодження щоденного раціону. Не забувайте, що регулярне зловживання тютюновими виробами призводить до погіршення апетиту. Зазвичай курці замінюють їжу цигарками, проте після відмови від шкідливої звички ви зможете знову правильно харчуватися. Ваш організм неодмінно подякує, адже ви почнете отримувати всі незамінні поживні речовини та вітаміни.

4. Ви зможете займатися спортом без проблем

Фізичне навантаження більше не буде видаватися вам непосильним випробуванням, адже відмова від куріння має не лише психологічні, але й фізичні переваги для організму. Не забувайте, що фізична активність – це чудовий спосіб поповнити запаси енергії та зменшити рівень надмірної нервозності.

Ми рекомендуємо обрати той вид спорту, який вам найбільше до вподоби, та зосередитися на процесі очищення організму від токсинів. Звільніть мозок від негативних думок та ретельно виконуйте всі вправи, які позитивно вплинуть на ваше самопочуття.

5. Ви зможете заощадити більше грошей

відмова від куріння зекономить гроші

Погодьтеся, що тютюнові вироби є дуже дорогими, адже процес виготовлення цигарок є досить складним та кошторисним. Якщо ви будете регулярно купувати цигарки, то ваш гаманець суттєво “схудне”.

Утім, щойно ви облишите цю шкідливу звичку, то зможете витратити заощаджені кошти на інші, більш корисні та потрібні речі. Для прикладу, ви отримаєте змогу інвестувати час та гроші у покращення раціону та цікаве проведення дозвілля. Процес заощадження коштів починається з маленьких кроків, одним з яких є відмова від куріння.

Як бачите, відмова від куріння є неймовірно корисною для організму. Щойно ви відмовитеся від цієї шкідливої звички, ваше життя докорінно зміниться. Так, спочатку вас переслідуватиме сильне бажання викурити цигарку, проте щойно ви зробите зусилля над собою, покращення самопочуття однозначно не забариться.

Повірте, ваш організм неодмінно вам подякує за такі позитивні зміни!  • OMS | ¿Afecta el humo de tabaco a los no fumadores?. (2012). Retrieved 16 September 2020, from https://www.who.int/features/qa/60/es/
  • Tabaquismo. Retrieved 16 September 2020, from https://www.who.int/topics/tobacco/es/
  • Ruiz, A. M., Gómez, I. R., Rubio, C., Revert, C., & Hardisson, A. (2004). Efectos tóxicos del tabaco. Revista de toxicología, 21(2-3), 64-71.
  • Karadoğan, D., Önal, Ö., Şahin, D. S., Kanbay, Y., Alp, S., & Şahin, Ü. (2018). Treatment adherence and short-term outcomes of smoking cessation outpatient clinic patients. Tobacco Induced Diseases, 16.
  • Corwin, E. J., Klein, L. C., & Rickelman, K. (2002). Predictors of fatigue in healthy young adults: moderating effects of cigarette smoking and gender. Biological research for nursing, 3(4), 222-233.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.