Використання мобільного телефону впливає на ваше здоров'я

Хоча це правда, що використання мобільного телефону може призвести до проблем зі здоров'ям, ви можете їх уникнути, користуючить ним в міру.
Використання мобільного телефону впливає на ваше здоров'я

Останнє оновлення: 11 грудня, 2018

Важко уявити собі життя без використання мобільного телефону. Коли ви їдете в машині, вам, мабуть, цікаво, як люди пересувалися без GPS або як люди жили без миттєвого зв’язку.

Вам більше не потрібні книжкові полиці для енциклопедій, тому що тепер у вас більше інформації у мобільному телефоні.

Але їх чимраз більша доступність викликала побоювання стосовно того, що їхнє використання може шкодити нашому здоров’ю.

Більшість людей одразу уявляє собі електромагнітні хвилі, адже здається підозрілим, що такий потужний пристрій може бути нешкідливим.

Це правда, що радіохвилі небезпечні для організму. Вони входять через вуха і шкіру.

Коли електромагнітні хвилі потрапляють всередину організму, вони змінюють і послаблюють функції клітин. Тому рекомендують використовувати гучний зв’язок.

Однак використання мобільного телефону приносить також й інші проблеми.

З’ясуйте про них і вживайте відповідних заходів.

багато мобільних телефонів на столі

Побічні ефекти використання мобільного телефону

Тривога

Повідомлення на смартфоні тримають вас у постійній тривозі. Завжди треба прочитати повідомлення, перевірити електронну пошту, відповісти на дзвінок.

Інтернет генерує величезну кількість контенту, тож завжди є щось, щоб привернути вашу увагу.

Це створює значний рівень стресу, змушуючи вас сприймати телефон таким чином, що до недавнього часу було немислимо.

Зрештою багато хто з нас перевіряє телефон кожні кілька хвилин.

жінка гризе нігті
Тому варто вимикати сповіщення кілька годин на день. Таким чином, ви не лише позбудетеся постійного відчуття неспокою, але й звикнете робити щось без допомоги телефону.

Якщо ви використовуєте свій мобільний телефон для роботи, ви все одно маєте це спробувати. Не варто бути в офісі 24 години на добу.

Біль у м’язах та суглобах

Це неочікувана відповідь на питання, які проблеми зі здоров’ям викликає використання мобільного телефону, але це один з найпоширеніших розладів.

Коли ви пишете або щось читаєте на мобільному телефоні, ви напружуєте спину, шию і руки. Ви також повторюєте ті ж рухи знову і знову зап’ястками та пальцями.

У результаті в цих ділянках виникає біль, який призводить до пошкоджень, іноді навіть хронічних.

Щоб запобігти цьому, ми рекомендуємо нормування використання мобільного телефону і водночас збільшити час, який ви відводите на тренування.

дівчина пливе під водою в басейні
Одна з найкращих форм фізичних вправ для тіла – це плавання. Цей спорт активізує всі основні групи м’язів.

Воно також корисне з огляду на рухи, які ваші м’язи виконують під час плавання. Вони розтягуються і приводяться в тонус, таким чином, водночас відбувається лікування і профілактика.

Безсоння

Ми часто робимо помилку, хапаючи мобільний телефон перед сном або вже в ліжку. Ми думаємо, що це допомагає нам розслабитися, як читання перед сном.

Однак постійні оновлення та повідомлення захоплюють вашу увагу. Час іде, а ви цього не помічаєте до середини ночі.

Ось чому ми рекомендуємо відкладати пристрій вбік як мінімум за годину до сну та присвятити цей час для розслаблення.

чоловік і жінка лежать у ліжку з телефонами

Синдром фантомної вібрації

Стосунки з мобільним телефоном є дуже інтимними та постійними, через що навіть виник новий синдром.

Синдром фантомної вібрації з’являється, коли ви завжди думаєте, що ваш пристрій вібрує, через що змушені постійно перевіряти свій телефон. Це заважає сімейному життю та роботі.

Встановіть межі

Використання мобільного телефону дійсно може викликати проблеми зі здоров’ям, але вони можуть бути попереджені за допомогою розумних меж.

Докладіть зусиль, щоб дотримуватися суворих обмежень. Ви подаруєте собі час і витратите його на улюблені заняття, як-от: похід в кіно, приготування їжі, читання, танці тощо.

Немає нічого кращого, ніж витрачати свій час на щось, до чого ви маєте пристрасть, і не турбуватися про повідомлення.  • Bianchi, A., & Phillips, J. G. (2005). Psychological predictors of problem mobile phone use. CyberPsychology & Behavior, 8(1), 39-51.
  • Buysse, D. J., Reynolds, C.F., Monk, T.H., Berman, S.R., & Kupfer, D.J. (1989). The Pittsburgh Sleep Quality Index: a new instrument for psychiatric practice and research. Psychiatry Research, 28(2), 193-213
  • Choliz, M. (2010). Mobile phone addiction: a point of issue. Addiction, 105(2), 373-374.
  • Doane, L. D., & Thurston, E. C. (2014). Associations among sleep, daily experiences, and loneliness in adolescence: Evidence of moderating and bidirectional pathways. Journal of adolescence, 37(2), 145-154.
  • Muñoz-Rivas, M. J., & Agustín, S. (2005). La adicción al teléfono móvil. Psicología conductual, 13(3), 481-493.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.