Випромінювання мобільного телефону: 10 найшкідливіших пристроїв

Технології мобільного зв'язку впливають на всіх. Населення світу наразі перевищує 7 млрд людей, 5 млрд з них активно користуються мобільними телефонами.
Випромінювання мобільного телефону: 10 найшкідливіших пристроїв

Останнє оновлення: 15 грудня, 2018

В останні роки багато експертів з охорони здоров’я піднімали тривогу з приводу надмірного використання електронних пристроїв, які втручаються в наше життя все більше і більше, особиливо це стосується використання мобільного телефону. Це може здатися дивним і майже безглуздим, тому що з розвитком технологій передбачається, що вони принесуть багато нових рішень і будуть корисними для застосування у повсякденному житті.

Втім, це занепокоєння має певні підстави, оскільки з ростом технологій, особливо бездротових, мікрохвильові частоти можуть вплинути на наші організми у довгостроковій перспективі. Сьогодні ми поговоримо про наслідки випромінювання мобільного телефону.

Сьогодні дійшло до того, що ці пристрої можуть викликати рак та інші небезпечні захворювання. Серед досягнень у бездротових технологіях слід виокремити один з найважливіших бездротових пристроїв в еволюції технологій: мобільний телефон. Ми розповімо, як мобільні телефони можуть викликати рак та інші проблеми зі здоров’ям.

Як використання мобільного телефону пов’язане з раком?

ракові клітини
Новітні дослідження показали, що часте використання мобільних телефонів не таке вже й безпечне, як вважали раніше. Причини:
  • Мобільні технології розвиваються і переживають різкі й швидкі зміни через збільшення кількості та тривалості дзвінків.
  • Збільшення тривалості мобільних дзвінків посилює випромінювання, а отже, збільшує ризик розвитку раку.
  • Іншою подібною причиною є збільшення користувачів мобільних телефонів по всьому світу.
  • Статистика Асоціації стільникового зв’язку та Інтернету в США показують, що в 2010 році в країні було більше, ніж 303 мільйони абонентів мобільного зв’язку. Це втричі більше, ніж 110 млн користувачів у 2000 році.
  • Вважають, що в світі в 2010 році було більше 5 мільярдів користувачів, що користувалися послугами мобільного зв’язку.
  • Також важливим є той факт, що тканини людського тіла можуть поглинати енергію, яку випромінюють мобільні телефони, і це небезпечно, адже вони випромінюють радіохвилі – тип іонізуючої радіації, що дійсно небезпечний.

Що показують дослідження про використання мобільного телефону і рак?

Вплив мобільного телефону
За даними Міжнародної агенції з ракових досліджень, у 2011 році мобільні телефони були віднесені до групи 2B (потенційні канцерогени). Тобто “є можливий ризик”, що ці пристрої викликають рак.

Щоб дійти до такого висновку агенція використала довгострокові дані щодо інтенсивного використання різних типів мобільних пристроїв.

Дослідження показує, що оскільки мільярди користувачів по всьому світу часто використовують ці пристрої, недивно, що результати починають передбачати майбутнє.

Хоча наразі немає достатніх наукових доказів, щоб зробити висновки, експерти в цій галузі, як-от д-р Джордж Карло, вважають, що мобільна індустрія може привести людей на межу кризи охорони здоров’я. Він вважає, що випадки пошкодження головного мозку і деяких видів раку можуть частішати внаслідок швидкого поширення стільникових технологій.

Насправді, деякі проблеми зі здоров’ям і розлади вже пов’язані з випромінюванням мобільного телефону, серед них зокрема:

Які мобільні пристрої випромінюють багато радіації?

Для того, щоб мобільний пристрій пройшов сертифікацію Федеральної комісії зв’язку і отримав дозвіл на продаж на ринку в Сполучених Штатах, його максимальна швидкість поглинання або його питомий коефіцієнт поглинання електромагнітної енергії (англ. SAR) має бути нижче 1,6 Вт на кілограм.

Маючи це на увазі, ми склали список з 10 найшкідливіших мобільних пристроїв відповідно до їхнього випромінювання:

Motorola DROID MAX

SAR: 1.54

Motorola DROID ULTRA

SAR: 1.54

MOTOROLA MOTO Е

SAR: 1.5

Alcatel One Touch EVOLVE

SAR: 1.49

HUAWEI Vitria

SAR: 1.49

KYOCERA HYDRO EDGE

SAR: 1.48

KYOCERA KONA

SAR: 1.45

KYOCERA HYDRO XTRM

SAR: 1.44

Nokia Asha 503

SAR: 1.43

BLACKBERRY Z30

SAR: 1.41  • Instituto Nacional de Cáncer (NHI). Teléfonos celulares y el riesgo de cáncer. (2018).  cancer.gov/espanol/cancer/causas-prevencion/riesgo/radiacion/hoja-informativa-telefonos-celulares#r28
  • Zook BC, Simmens SJ. The effects of pulsed 860 MHz radiofrequency radiation on the promotion of neurogenic tumors in rats. Radiation Research 2006; 165(5):608–615. ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16669743
  • University of Gothenburg. ICT and mental health in young adults. Effects of computer and mobile phone use on stress, sleep disturbances and symptoms of depression. (2012). sciencedaily.com/releases/2012/06/120611134233.htm

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.