Взаємозв′язок між кавою і голодом

Вчені довели, що кава як найпопулярніший напій у світі також має вплив на голод. Багато людей використовують звичайну каву, щоб контролювати апетит. 
Взаємозв′язок між кавою і голодом

Останнє оновлення: 01 січня, 2019

Деякі дослідники вважають, що пиття кави спричиняє голод. Дізнайтеся про те чим однакові кава та голод у цій статті. Результати здивують вас!

Кава – найпопулярніший напій

Є факти, які показують, що наш голод і апетит знаходяться під контролем комплексу систем і залежать від того, що ми їмо або п’ємо (це стосується й кави). Вчені довели, що кава як найпопулярніший напій у світі також має вплив на голод.

Багато людей використовують звичайну каву, щоб контролювати свій апетит. Справді, кава дає велику кількість енергії й робить вас більш пильними. Вона покращує фізичну працездатність і зменшує апетит. Тим не менш, дослідження показали: якщо ви хочете схуднути, краще пити каву без кофеїну.

кава та філіжанка кави

То чи корисна кава? Усе відносно. Не всі люди засвоюють каву однаково. Ви повинні знати, що цей напій змінює нейротрансмітери і гормони (особливо рівень кортизолу та інсуліну). Саме тому кава змушує одних людей “прокидатися”, а  інших  – “спати”. Це може змінюватися залежно від того, скільки ви п’єте кави, від часу доби, вашого віку, фізичної статури тощо.

Чи робить вас кава голодними?

Гормони впливають на апетит і задоволення. Тому ви можете бути більше голодними в певний час доби, ніж інші. Жінки, наприклад, їдять більше, коли вони голодні. Чоловіки можуть з’їсти багато, коли вони перебувають під великим тиском або стресом.

кава

Є три гормони, які відповідають за голод: грелін, лептин та пептид YY. Перший секретується в шлунку, другий синтезується в жирових клітинах, а третій знаходиться в кишечнику.

Чи може кава допомогти втратити вагу? Як? Шляхом модифікації виробництва кожного гормону. Те ж саме відбувається і з вашим настроєм. Ви коли-небудь помічали, що коли ви голодні, ви божеволієте або стаєте занадто запальними, а після їжі – щасливими? Пам’ятайте популярний вислів: “повний шлунок робить щасливим серце.”

Дослідники розглянули дві гіпотези, щоб з’ясувати, який взаємозв′язок між кавою і голодом:

Гіпотеза #1: кава (без кофеїну або з кофеїном) зменшує відчуття голоду, лептин, грелін, збільшує задоволення і пептид YY.

Гіпотеза #2: Ті ж самі ефекти, що й у першої гіпотези, але з тією різницею, що вони тривають тільки протягом 60 або навіть 120 хвилин після їжі для перетравлення її організмом.

ароматна кава

Група добровольців пила каву, а потім описувала свої почуття протягом трьох годин. Висновки, до яких вони дійшли, такі:

  • Тоді як кофеїн використовують для придушення апетиту, кава без кофеїну показала найнижчі рівні голоду (поряд з двома гормонами) і збільшення пептиду.
  • Що більша кількість пептиду YY, то менший голод. Люди, які брали участь в експерименті, заявили, що вони не мали апетиту протягом трьох годин, проте їхні рівні пептиду YY зменшився через півтори години.
  • Ще один цікавий висновок полягає в тому, що скорочення масштабів голоду і збільшення пептиду залишалися незмінними до й після вживання глюкози. Це дає змогу припустити, що деякі з компонентів кави не змінюють травлення.

Можливо, причина того, що кава зменшує голод, в тому, що так вона змінює гормон задоволення.

Варто відзначити, що кава має багато антиоксидантів.

Тим не менш, деякі з її компонентів є шкідливими для певних людей, особливо якщо вони п’ють її занадто багато. Якщо ви використовуєте кофеїн для зменшення апетиту, варто розглянути інші стратегії.

Насамперед, пити каву без кофеїну, а потім їсти інші здорові продукти, які мають той же ефект. Для деяких людей це яблуко, для інших – зернові, для когось – банан або помідор.

Також ви повинні пам’ятати, що є й інші чинники, які роблять вас голодним. Наприклад, дефіцитний сніданок, який не містить фруктів, молочних продуктів і зерен; використання шлунка в будь-який час (“перекушування”); вживання їжі, коли вам нудно або бракує мотивації, коли відчуваєте занепокоєння або стрес та в період гормональних змін.

Не варто очікувати, що кава буде магічним вирішенням проблеми. Якщо ви не їсте правильно щодня, імовірно, ваш шлунок буде просити щораз більше й більше їжі.  • Clifford M. N., Wilson K.C. (1985). Coffee: Botany, Biochemistry and Production of Beans and Beverage. Westport, Connecticut: AVI Publishing.
  • Kummer C. (2003). The Joy of Coffee: The Essential guide to Buying, Brewing, and Enjoying. Boston: Houghton Mifflin.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.