П’ять причин, щоб пити каву щодня

Кава приносить нам багато користі — фізичної та емоційної. Читайте про п'ять причин, щоб пити каву щодня, підтримувати активний спосіб життя та скористатися усіма перевагами цього чудового напою.
П’ять причин, щоб пити каву щодня

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

Якщо ви завжди думали про каву як про шкідливий напій, ви будете раді дізнатися, що насправді кава допоможе вам бути бадьорими та здоровими при помірному її вживанні. І якщо ви займаєтеся спортом, кофеїн, який міститься у каві, зможе також принести вам ще більше користі для здоров’я. Ведуться численні дискусії про те, чи варто пити каву щодня, про те, що вона приносить організму користь чи шкоду. Кава приносить нам багато користі — фізичної та емоційної. Адже вона не тільки добре смакує, вона може стимулювати, розслабляти та бадьорити. Ось п’ять основних причин, щоб пити каву щодня, підтримувати активний спосіб життя та скористатися усіма перевагами цього чудового напою.

Багато людей п’ють каву переважно зранку. А згідно з недавніми дослідженнями, випиваючи чашку кави, ви можете навіть втрачати вагу тіла. Іспанські дослідження, опубліковані в Rivesta Internacional de Nutrición Deportiva у Metabolismo (Міжнародний журнал спортивного харчування та метаболізму) виявили, що спортсмени, які пили каву перед тренуванням, спалювали близько на 15% більше калорій, ніж протягом трьох годин після тренування, у порівнянні з тими, які приймали препарати плацебо. Дозування, що викликало ефект, склало 4,5 мг кофеїну на один кілограм маси тіла. Для жінок, які важать 68 кілограмів, можна пити щоранку близько 300 міліграмів кофеїну, це приблизно 350 мл кави.

Дивіться пять причин, щоб пити каву щодня:

1. Покращує кровообіг

Нещодавно японські науковці вивчали вплив кави на кровообіг у людей, для яких вживання кави не є регулярною звичкою. Частина добровольців пила звичайну каву, частина – каву без кофеїну. Згодом, вчені вимірювали кровообіг у пальці, щоб дізнатись, наскільки добре працюють найдрібніші кровоносні судини в тілі. Звичайна кава викликала невелике підвищення артеріального тиску та поліпшення функціонування клітин. Люди, які пили каву з кофеїном, відчували збільшення кровообігу на 30% протягом 75 хвилин у порівнянні з тими, хто пив каву без кофеїну. Отже, якщо ви п’єте каву щоранку або після їжі, ви можете таким чином покращити кровообіг.

2. Зменшує болі у м’язах

біль м'язів

Вчені Іллінойського університету виявили, що вживання від двох до трьох чашок кави перед інтенсивним тренуванням можуть знизити ризик виникнення м’язових болів після навантажень. На думку дослідників, кофеїн можна використовувати як безпечний засіб усунення м’язових болей і в професійному спорті, і серед шанувальників фітнесу. Вчені пояснили цей феномен тим, що головним «болезаспокійливим засобом» є кофеїн. Речовина знижує ймовірність появи напруги в м’язах, яка і провокує біль. Цікавий факт, що кава діє однаково як на любителів напою, так і на тих, хто абсолютно байдужий до неї.

3. Покращує пам’ять

мозок

Ученими вже давно було з’ясовано, що кофеїн, який міститься в каві, стимулює мозкову діяльність. Але лише недавні дослідження показали, що величезний вплив кофеїн має на пам’ять людини та її здібності. Люди стають не такими забудькуватими, як раніше, і такий  чудодійний ефект зберігається протягом 24 годин.

Щоб з’ясувати, як саме кава впливає на людську пам’ять, проводилися спеціальні дослідження. Дослідники з Університету Джона Хопкінса дали людям, які не пили каву регулярно, препарат плацебо або 200 мг кофеїну через п’ять хвилин після вивчення серії зображень. На наступний день вони попросили обидві групи згадати зображення. Група, яка приймала кофеїн мала значно кращі результати. Це означає, що кава може допомогти вам покращити пам’ять. А це, у свою чергу, покращить роботу мозку в повсякденному житті. Виявляється пити каву щодня навіть корисно.

4. Допомагає зміцнювати м’язи

Кофеїн не лише бадьорить і тонізує, але зміцнює м’язи. Ще одне недавнє дослідження, проведене на тваринах: учені Університету Ковентрі (США) відкрили нові корисні властивості кофеїну. У дуже помірних дозах він робить м’язи більше пружними та сильними. Найбільш виражений ефект — у зрілому віці, якраз тоді, коли вічно бракує часу для додаткового фізичного навантаження. Із роками ефект дещо знижується. Проте вживання ранкової чашки кави, звичайно, з фізичними навантаженнями, буде хорошою підтримкою тонусу м’язів. Захисні ефекти спостерігалися також у діафрагмі, основному м’язі, який використовується для дихання. Певний вплив існує також і на м’язи спини. Результати показують, що при поміркованому вживанні, кофеїн може допомогти зберегти загальний фізичний стан та знизити ризик вікових змін.

5. Дає енергію м’язам

Кава може надати м’язам більшої витривалості. Недавнє дослідження, опубліковане в Журналі прикладної психології виявило, що невелика кількість кофеїну після тренування також може бути корисна, особливо для наполегливих спортсменів, які тренуються щодня. Одна чашка кави допоможе спортсменам займатися на третину довше їхнього звичного часу. Кофеїн допомагає спалювати жир для отримання енергії під час тренувань. Дослідження показали, що, в порівнянні з вживанням тільки вуглеводів, поєднання кофеїну та вуглеводів призводить до збільшення м’язового глікогену на 66% протягом чотирьох годин після інтенсивного тренування. Глікоген – вуглеводи, що зберігаються в м’язах – служить для забезпечення життєвою енергією під час тренувань і працює як живлення під час силових рухів м’язів. Якщо ви матимете більший резерв глікогену, ваша здатність до інтенсивного тренування збільшиться.

Ми сподіваємось, що тепер у вас з’явились причини, щоб пити каву щодня.  • Gotteland, Martín, & de Pablo V, Saturnino. (2007). ALGUNAS VERDADES SOBRE EL CAFÉ. Revista chilena de nutrición34(2), 105-115. https://dx.doi.org/10.4067/S0717-75182007000200002
  • Ramírez Prada, Dianna Mayrene. (2010). CAFÉ, CAFEÍNA VS. SALUD REVISIÓN DE LOS EFECTOS DEL CONSUMO DE CAFÉ EN LA SALUD. Universidad y Salud12(1), 156-167. Retrieved January 18, 2019, from http://www.scielo.org.co/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0124-71072010000100017&lng=en&tlng=es.
  • Roales-Nieto, J. G., San Pedro, E. M., Luciano, A. G., & Coronado, J. L. B. (2004). Efectos del consumo de café para la salud cardiovascular, la diabetes y el desarrollo de cáncer. Psicothema16(4), 531-547.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.