Як контролювати спазми сечового міхура

14 Березня, 2019
Спазми сечового міхура зазвичай зникають, коли ви поліпшуєте певні звички. Однак, якщо цього не сталося, ви повинні звернутися до фахівця, щоб отримати діагноз і дізнатися про будь-які можливі проблеми.

Ваш міхур відповідає за зберігання сечі, що фільтрується нирками. Коли сечовий міхур починає наповнюватися, ви відчуваєте відчуття тиску. Це говорить вам, що настав час позбутися цієї рідини, щоб не виникли спазми сечового міхура.

Пацієнти, які страждають від звичайних спазмів, відчувають подібне почуття. Однак різниця полягає в тому, що м’язи скорочуються часто і раптово. Це майже ніколи не дає вам цього “сигналу” вчасно, щоб дістатися до туалету.

Ця проблема викликає мимовільне сечовиділення. Як правило, воно супроводжується сильним болем, що йде від таза до ділянки живота.

Фактично це вважають однією з фаз гіперактивного сечового міхура і нетримання сечі. Це дві хвороби, які регулярно вражають літніх людей.

На щастя, це симптом, з яким можна боротися природно. Це пояснюється тим, що є звички та домашні засоби, які допомагають зміцнювати м’язи цього органу та контролювати спазми сечового міхура. Це полегшує життя пацієнтів.

Хочете дізнатися більше? Читайте: Корисні продукти для захисту нирок та сечового міхура

Поліпште свої харчові звички

харчування і спазми сечового міхура
Харчові звички мають багато спільного з сечовим міхуром. Це особливо вірно, коли є ризик виникнення спазмів і вимушеного сечовипускання.

Хоча деякі люди не помічають цього, речовини в деяких продуктах послаблюють м’язові стінки цього органу. Як результат, це є можливою причиною проблеми.

Отже, ось яких продуктів важливо уникати:

 • напої та харчові продукти з кофеїном
 • смажені продукти та ковбаси
 • приправи та пряні страви
 • алкогольні напої
 • цитрусові соки
 • газовані безалкогольні напої
 • молоко та молочні продукти
 • рафінований цукор і борошно

Дотримуйтеся графіку сечовипускання

Сечовипускання за графіком – це метод, який дає змогу зміцнити сечовий міхур. Це також зменшує кількість разів відвідування туалету.

 • Це передбачає планові походи до туалету. Загалом, це має відбуватися кожні дві години. Мало-помалу ви повернете контроль над відчуттям того, що треба помочитися.
 • На початку це важко реалізувати на практиці. Це пояснюється тим, що ви можете страждати від витікання сечі. Однак, починаючи з поступово, кожні 40 хвилин, можна подовжити час між відвідуваннями туалету.

Тренуйте м’язи таза, щоб усунути спазми сечового міхура

вправи і спазми сечового міхура
Є вправи, які орієнтовані на зміцнення тазових м’язів. До них належать популярні вправи Кегеля. Вони зміцнюють стінки сечового міхура, що збільшує вашу здатність утримувати сечу й запобігати витіканню.

 • Під час цих вправ м’язи стискаються так само, як тоді, коли ви намагаєтеся зупинити потік сечі. Так ви робите, коли поблизу немає туалету.
 • Це вправи, які знижують ризик нетримання сечі. Ба більше, вони також надають вам сексуальні переваги.

Збільште споживання магнію

Магній – мінерал, який допомагає організму зберігати м’язи в хорошому стані.

Попри те, що він залучений у сотнях функцій у вашому тілі, іноді ви не отримуєте достатню кількість. Це викликає деякі проблеми та запальні реакції.

Тому люди, які мають спазми сечового міхура, повинні збільшити споживання магнію. Це допомагає полегшити спазми.

Цей мінерал можна знайти в таких продуктах, як:

 • пшеничні та вівсяні висівки
 • насіння льону і гарбуза
 • сушені трави
 • какао-порошок
 • сухофрукти
 • жирна риба
 • коричневий рис

Варто зазначити, що ви також можете отримати його ззовні. Ваша шкіра поглинає його, коли ви застосовуєте лосьйони або мазі.

Не куріть сигарети

як усунути спазми сечового міхура
Токсини в сигаретах безпосередньо впливають на здоров’я вашого сечового міхура. Вони також викликають дисбаланс у запаленні організму. Ці токсини можуть бути однією з основних причин спазмів і нетримання сечі.

Шкідливі речовини можуть навіть пересуватися через кров і впливати на цілісність м’язів і тканин.

Це стосується збільшення ризику інфекцій і раку.

Їжте хвощ

Хвощ є природним засобом, якщо у вас спазми сечового міхура, адже він містить речовину, що називається кремнієм. Ця сполука діє як блокатор сечі.

Його діуретичні властивості сприяють усуненню рідин, що зберігаються в тканинах вашого тіла. У результаті він контролює рівень запалення.

Також варто зазначити, що він допомагає уповільнити ріст бактерій у сечовому міхурі. Це зменшує такі проблеми, як цистит.

Чай з хвоща можна пити 2 або 3 рази на день. Він також доступний у таблетках або добавках.

Зверніть увагу на ці рекомендації для пом’якшення спазмів, щоб позбутися проблеми безпечним і природним шляхом.

Якщо спазми сечового міхура не зникнуть або погіршаться, зверніться до лікаря. Він може сказати вам про наявність ускладнень або серйозніших проблем, про які потрібно подбати.