Дізнайтеся про неймовірні властивості хвоща

Серед найкращих властивостей хвоща варто виділити його здатність боротися із затримкою рідини в організмі. До того ж хвощ характеризується високим вмістом силікону, завдяки якому він позитивно впливає на стан шкіри, волосся та нігтів.
Дізнайтеся про неймовірні властивості хвоща

Останнє оновлення: 02 лютого, 2019

Хвощ – це популярна лікарська рослина, що має незліченну кількість корисних властивостей. Натуральні засоби на основі хвоща покращують самопочуття при різноманітних захворюваннях та поповнюють запаси незамінних вітамінів та мінералів в організмі людини. У цій статті ми детальніше розповімо про неймовірні властивості хвоща, про які ви точно не здогадувалися досі.

Що таке хвощ?

Своєю дивакуватою назвою хвощ завдячує незвичайному вигляду. Знайти цю рослину можна поблизу водойм, адже для гарного та швидкого росту хвощ потребує високої вологості.

Ця рослина є досить поширеною у Європі. Відшукати та зібрати хвощ досить просто, тож якщо ви захочете спробувати натуральні засоби на основі цієї рослини, то зможете самотужки відшукати свіжий хвощ у природних умовах.

корисні властивості хвоща

Стебло хвоща заслужено вважають ефективним лікувальним засобом від багатьох внутрішніх розладів. До його складу входять незамінні мінерали та поживні речовини, зокрема вітамін С, силікон, калій, магній, сапоніни, таніни та флавоноїди.

Втім, головною властивістю хвоща є його потужна сечогінна дія на організм.

Синтетичні медикаменти та сечогінні препарати часто разом із сечею виводять з організму й інші поживні речовини та мінерали. Саме тому ми рекомендуємо віддати перевагу натуральним засобам на основі хвоща, адже вони компенсують цю втрату, поповнюючи запаси незамінних вітамінів.

Неймовірні властивості хвоща

Лікувальні засоби на основі хвоща

лікувальні властивості хвоща

Ми зібрали основні корисні властивості хвоща, про які ви могли не здогадуватися досі:

 • Хвощ володіє потужними сечогінними властивостями, завдяки чому він ефективно знімає набряки та виводить з організму зайву рідину. Своєю сечогінною дією хвощ завдячує високому вмісту калію та флавоноїдів. Саме ці корисні речовини знімають ознаки запального процесу та усувають дискомфортні відчуття.
 • Оскільки хвощ містить велику кількість флавоноїдів, він діє як природний антиоксидант. За допомогою натуральних засобів на основі хвоща можна зупинити передчасне старіння клітин та запобігти погіршенню роботи внутрішніх органів, що виникають у результаті згубного впливу вільних радикалів.
 • Завдяки високому вмісту мінералів хвощ усуває надмірну втому та прискорює процес відновлення організму. Саме тому засоби на його основі рекомендують регулярно вживати атлетам для поповнення запасів енергії.
 • Хвощ чудово загоює поверхневі рани. Ба більше, за допомогою засобів на основі цієї лікарської рослини можна прискорити процес відновлення організму після переломів та розтягнення м’язів.
 • Натуральні засоби на основі хвоща зменшують кількість сечової кислоти в організмі та запобігають розвитку подагри.
 • Хвощ є чудовим засобом для профілактики захворювань сечової системи, зокрема циститу та каменів у нирках.

Окрім цих властивостей, хвощ містить ще цілу низку переваг:

 • Засоби на основі цієї рослини володіють потужними антисептичними властивостями.
 • За допомогою хвоща можна зупинити діарею, яка часто виникає у результаті розладів травлення, гастроентериту та інших вірусних захворювань.
 • Хвощ слугує ефективним натуральним засобом для профілактики дефіциту заліза в організмі (анемії).
 • Натуральні засоби на основі хвоща часто використовують для лікування різноманітних захворювань ротової порожнини, зокрема гінгівіту та афтозного стоматиту.
 • Хвощ має здатність зменшувати неприємні ознаки геморою як зовні, так і зсередини. Ця рослина стане дуже помічною для жінок у період менструації.
 • За умови регулярного вживання натуральних засобів на основі хвоща можна зміцнити імунну систему та посилити захисні механізми організму. Цими корисними властивостями хвощ завдячує високому вмісту флавоноїдів.
 • Хвощ допомагає лікувати грибок шкіри.

Корисні властивості хвоща для догляду за шкірою та волоссям

корисні властивості хвоща для шкіри

На основі хвоща можна приготувати неймовірно ефективні косметичні засоби як для зовнішнього, так і для внутрішнього застосування. Цю рослину часто використовують косметологи для приготування натуральних засобів, завдяки яким можна значно покращити зовнішній стан шкіри, волосся та нігтів.

 • Шкіра: настій на основі хвоща та екстракт цієї рослини діють як ефективний тонік для шкіри обличчя. Ці засоби покращують структуру шкіри та підвищують її еластичність, тим самим знижуючи ризик появи передчасних зморшок. До того ж, хвощ слугує чудовим засобом для профілактики розтяжок.
 • Волосся: вірте чи ні, але за умови регулярного застосовування засобів на основі хвоща можна позбутися багатьох проблем, зокрема сильного випадіння волосся, передчасної появи сивини, посічених кінчиків та лупи. Якщо ви хочете мати міцне та здорове волосся, радимо регулярно вживати натуральні чаї та настої на основі хвоща.
 • Нігті: якщо ваші нігті є дуже ламкими та тонкими, засоби на основі хвоща допоможуть вам їх зміцнити.

Як правильно вживати хвощ?

Вірте чи ні, але у давні часи стебла хвоща вживали у свіжому вигляді, наче спаржу. Нині ж паростки цієї рослини часто їдять у деяких азіатських країнах, зокрема у Японії.

З лікувальною метою хвощ зазвичай вживають у такому вигляді:

 • Настій
 • Вітамінні добавки: екстракт, капсули або пігулки
 • Припарка
 • Трави для ванної

Зверніть увагу, що попри всі корисні властивості хвоща, зловживати засобами на його основі не варто. Курс лікування не повинен тривати довше 3-4 тижнів, між якими краще робити невеликі перерви.

Якщо ви використовуєте хвощ для лікування серйозних внутрішніх розладів, зокрема набряків та хронічної втоми, рекомендуємо не порушувати режим вживання засобів. Перериваючи курс лікування, ви суттєво знижуєте шанси на швидке одужання.

Хвощ та будь-які засоби на його основі не можна вживати під час вагітності або у разі гастриту. • Mimica-Dukic, N., Simin, N., Cvejic, J., Jovin, E., Orcic, D., & Bozin, B. (2008). Phenolic compounds in field horsetail (Equisetum arvense L.) as natural antioxidants. Molecules, 13(7), 1455-1464.
 • Nagai, T., Myoda, T., & Nagashima, T. (2005). Antioxidative activities of water extract and ethanol extract from field horsetail (tsukushi) Equisetum arvense L. Food chemistry, 91(3), 389-394.
 • Williams, E. D. (1979). Studies on the depth distribution and on the germination and growth of Equisetum arvense L (field horsetail) from tubers. Weed Research, 19(1), 25-32.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.