Як легко видалити подряпини з окулярів: 6 порад

Хоча немає якоїсь магічної формули, щоб видалити подряпини з окулярів, є деякі підказки, які допоможуть зменшити їх без особливих зусиль. Читайте далі, щоб дізнатися про них!
Як легко видалити подряпини з окулярів: 6 порад

Останнє оновлення: 24 квітня, 2019

Щоденна потреба видалити подряпини з окулярів може перетворитися на такий собі головний біль. Іноді подряпини можуть з’являтися через контакт з різними поверхнями.

Є продукти, які допомагають підтримувати лінзи окулярів у хорошому стані. Однак також можна створити засоби самостійно за допомогою побутових речей.

У цій статті ми поділимося 6 найкращими хитрощами, щоб видалити подряпини з окулярів. Спробуйте їх вже зараз!

Найкращі поради, щоб видалити подряпин з окулярів

Щоб окуляри довго були в хорошому стані, вам потрібно доглядати за ними належним чином. Це особливо стосується вас, якщо лінзи окулярів мають різне покриття. Тому перш ніж спробувати поради для видалення подряпин, потрібно з’ясувати, чи підходить вам цей спосіб очищення матеріалу.

Іноді просто звичайна вода і мило можуть видалити бруд. Це покращує якість лінз. Однак якщо цього недостатньо, можна спробувати інші методи, щоб окуляри вигладали, як нові.

Почніть просто зараз!

1. Харчова сода

харчова сода, щоб видалити подряпини

Одним із найкращих природних рішень для усунення подряпин з окулярів є харчова сода. Цей екологічно чистий засіб видаляє бруд і залишає лінзи блискучими.

Спосіб використання

 • Насипте трохи соди в миску і налийте зверху води.
 • Далі легкими круговими рухами втирайте утворену пасту в лінзи окулярів.
 • Промийте холодною водою і витріть тканиною.

2. Поліроль для меблів

Поліроль для меблів має здатність залишати лінзи окулярів у відмінному стані завдяки своїм інгредієнтам. Якщо використовувати її в мінімальних кількостях, це може бути чудовим рішенням для того, щоб видалити подряпини.

Спосіб використання

 • Нанесіть трохи поліролі на тканину. Потім протріть нею лінзи.
 • Обережно очистьте їх, поки вони не стануть чистими.

3. Зубна паста

зубна паста

Одним з альтернативних варіантів використання зубної пасти є видалення подряпин з окулярів. Насправді, завдяки її здатності відбілювати, це хороший варіант, щоб позбутися подряпин.

Спосіб використання

 • По-перше, нанесіть трохи зубної пасти на обидві сторони лінз. Добре розподіліть її по всій поверхні.
 • Потім обережно потріть тканиною 2 або 3 хвилини.
 • Нарешті змийте пасту холодною водою і добре витріть окуляри.

Примітка: Виберіть таку зубну пасту, яка не є абразивною. Переконайтеся, що вона не містить сильних хімічних речовин для відбілювання.

4. Автомобільний віск

Автомобільний віск є одним з альтернативних продуктів для видалення подряпин з окулярів. Як і з поліроллю для меблів, його потрібно використовувати в невеликих кількостях.

Спосіб використання

 • Нанесіть трохи воску на лінзи і протирайте їх невеликими кругами.
 • Поліруйте кілька хвилин.
 • Потім, якщо необхідно, змийте його.

5. Гірчичний порошок і оцет

гірчичний порошок і оцет

Мало відомий метод для видалення подряпин з окулярів – це поєднання гірчичного порошку та білого оцту. Ці інгредієнти допомагають видалити подряпини з лінз і зробити їх блискучими.

Спосіб використання

 • Зробіть густу пасту з гірчичного порошку та білого оцту.
 • Нанесіть його на лінзи. Потім втирайте його легкими коловими рухами за допомогою бавовняної тканини.
 • Добре промийте для видалення будь-якого залишку.

Примітка: Гірчиця може дратувати очі. Тому переконайтеся, що перед тим, як вдягати знову окуляри, ви ретельно промили лінзи.

6. Розпушувач тіста

Розпушувач тіста схожий на харчову соду, коли йдеться про видалення подряпин з окулярів. Його застосування допомагає усунути бруд і залишає окуляри, ніби новими.

Спосіб використання

 • Спочатку зробіть густу пасту з розпушувачем і водою.
 • Потім нанесіть її на лінзи круговими рухами і змийте.
 • Нарешті, протріть сухою, м’якою тканиною для отримання найкращих результатів.

Як ви можете бачити, є кілька способів видалити подряпини з окулярів, щоб одразу не довелось купувати нові. Якщо ви ще не пробували їх, оберіть той спосіб, який сподобався вам найбільше. Застосовуйте його, дотримуючись інструкцій. • Ayanniyi AA, Adepoju FG, Ayanniyi RO, Morgan RE. Challenges, attitudes and practices of the spectacle wearers in a resource-limited economy. Middle East Afr J Ophthalmol. 2010 Jan;17(1):83-7.
 • Hovis JK, Chou BR, Whitten K, Pfriem D, Pilecki N. Forward light scatter and visual acuity through scratched protective eyewear. Clin Exp Optom. 2014 Mar;97(2):140-6.
 • Kim IS, Yoo KH, Kim MN, Hong HK, Choi YS, Jo YC, Kim BJ, Lee JS. The fine scratches of the spectacle frames and the allergic contact dermatitis. Ann Dermatol. 2013 May;25(2):152-5.

Зміст цієї публікації носить виключно інформаційний характер. Ні в якому разі не можна використовувати для постановки або заміни медичного діагнозу, самого лікування або рекомендацій спеціаліста. Якщо у вас виникли запитання чи сумніви, зверніться до перевіреного спеціаліста та отримайте його схвалення перед початком будь-якої процедури.