Як лікувати ішіас і болі в попереку

Існує психологічна теорія, що ці типи болю виникають як соматизація невирішених емоційних проблем.
Як лікувати ішіас і болі в попереку

Останнє оновлення: 24 грудня, 2018

Є два дуже схожі симптоми, які викликають біль і блокують рухливість в хребті. Все більше і більше пацієнтів відчувають ці проблеми або від напруги, або сидячи і не рухаючись протягом тривалого часу. Докладніше про те, як лікувати попереково-крижовий радикуліт, ішіас та позбутися болю у попереку читайте в нашій статті.

Ішіас: про це вам обов’язково слід знати

Ішіас або попереково-крижовий радикуліт – це запалення сідничного нерва, яке проявляється такими симптомами: виражений біль у попереку, що віддає в ногу, біль в коліні, а також проявляється слабкістю в нозі, з’являється оніміння ніг, та інші неврологічні прояви.

Біль частіше за все поширюється від попереку, переходить через сідниці і спускається далі по ходу сідничного нерва.

Найчастіше з таким захворюванням стикаються дорослі, особливо чоловіки середнього віку, у яких професія вимагає малорухливої діяльності. Біль може тривати протягом декількох днів, тижнів і навіть років та обмежувати свободу пересування.

Ішіас трапляється, коли сідничний нерв стискається шляхом руху, піднімання важких предметів або, коли хребет знаходиться в одному положенні протягом усього дня. Коріння цього нерва починаються в спинному мозку і тягнуться через хребці вниз до сідниць і до кінчиків пальців ніг.

Наведемо деякі причини попереково-крижового радикуліту, які зустрічаються найчастіше. Отже, це:

 • Грижа хребетного диска
 • Звуження поперекового каналу
 • Синдром грушоподібного м’яза
 • Переломи
 • Пухлини
 • Хвороба Педжета (деформаційна остеодистрофія)
 • Вагітність

Симптоми недуги такі:

 • Біль, який посилюється в залежності від інтенсивності руху
 • Відсутність можливості рухатися вільно, наприклад, вставати з ліжка, зав’язувати шнурки або піднімати щось, нахиляючись донизу.
 • М’язова слабкість
 • Відсутність рефлексів
 • Кульгавість при ходьбі
біль у спині

Біль у попереку: про це теж вам слід знати

Болі та ішіас в поперековому відділі хребта є однією з найчастіших причин звернення хворих до терапевта, невропатолога або ревматолога. Знайдеться дуже небагато людей, які ніколи не відчували болю в поперековому відділі хребта.

Ті ж, хто хоча б раз відчув подібні відчуття, розуміють, наскільки обтяжливим може бути цей стан, і які муки відчуває при цьому хворий. Болі в попереку бувають не тільки у літніх людей, дуже часто з такою скаргою звертаються люди середнього і навіть молодого віку.

За сучасними даними основну масу пацієнтів з болями в поперековому відділі хребта складають люди від 35 до 50 років, тобто люди  працездатного віку.  Скаржаться на біль в області тулуба, а саме від того місця де закінчуються ребра і до початку сідниць.

Біль у попереку – це основна причина інвалідності у людей у ​​віці від 20 до 45 років і з часом ця хвороба молодшає.

Хребет складається з різних кісток (хребців), які за допомогою хрящів розділені на диски, для полегшення руху. Хребці також покриті тонким шаром хрящів і утримуються на місці завдяки м’язам і зв’язкам.

Поперекова область –  це нижня частина спини і складається з 5 хребців, які з’єднують грудну клітку з тазовими кістками і ногами. Така будова скелету людини дозволяє їй обертатись, переміщатись, згинатися та нахилятися і забезпечує силою для підйому, ходьби, бігу чи просто стояти. Коли ви страждаєте від болю в попереку, кожній із цих названих рухів буде викликати у вас біль.

Є два типи болю в попереку: специфічний і неспецифічний біль. Причина специфічного болю відома приблизно в 20% випадках. Деякі з речей, які викликають проблеми є остеоартрит (дегенеративний артрит), остеопороз, грижа міжхребцевого диска і стеноз хребетного каналу. У неспецифічних випадках, на частку яких припадає 80% випадків, точна причина болю невідома. Фактори, які часто викликають болі в попереку – піднімання важких предметів, стрес, погана постава або й психологічні фактори.

Біль у попереку може з’являтися через хвороби хребта, в цьому випадку він вважається первинним. Вторинний біль у попереку з’являється при хворобах внутрішніх органів, інфекційних хворобах, пухлинах.

Вторинний біль завжди є причиною для комплексного обстеження хворого, оскільки найбільш частою причиною цього болю можуть бути доброякісні і злоякісні пухлини черевної порожнини і тазових органів.

Тому при появі болю в попереку так важливо знати правильний діагноз, а значить негайно звернутись до лікаря.

Інша класифікація болю у нижній частині спини за тривалістю: гострий і пронизливий (менше 7 днів), підгострий (від 7 днів до 7 тижнів) і хронічний (більше 7 тижнів).

біль у спині

Як слід лікувати попереково-крижовий радикуліт і біль у попереку?

Згідно з традиційною китайською медициною, таке захворювання, як запалення сідничного нерва і болі в попереку, впливає на нирки і сечовий міхур і пояснюється надмірним споживанням м’яса, пряних продуктів та алкоголю.

Існує психологічна теорія, яка припускає, що ішіас та біль в попереку – це сума невирішених емоційних проблем, як втрата роботи, розлучення, самотність, бідність і т.д.

Для того, щоб вирішити проблему пов’язану із болем у спині і ногах, було б дуже добре знати кілька лікувальних процедур. Найбільш природними та ефективними з них є:

Масажі

Останнім часом масаж спини набуває все більшої популярності, що пов’язано із багатьма аспектами, зокрема, із частими скаргами на біль у спині, а також з бажанням отримати розслаблення та задоволення.

Масаж спини усуває м’язові спазми і біль, покращує кровопостачання тканин, має рефлекторний вплив на біологічно активні точки, які відповідають за функціонування багатьох органів і систем, а також допомагає усувати защемлення сідничного нерва за рахунок підготовки спини до проведення мануальної терапії та використовується в комплексі лікування міжхребцевої грижі. Крім того, масаж спини має сильну емоційну складову, що дуже позитивно впливає на процес лікування.

Отже, налийте трохи мигдальної ефірної олії та звіробою в миску і змішайте з рівними частинами екстрактів арніки і розмарину.

Масажуйте в напрямку від стоп ніг до попереку. Такий масаж вас зігріє і розслабить ваше тіло.

Щоб даний масаж був ще більш ефективним, слід зробити масаж всього тіла, особливо слід звернути увагу на плечі і шию. Лікувальний масаж найбільш ефективний відносно поперекового болю. Особливо, якщо пройти цілий курс процедур. Гарне самопочуття і позбавлення від болю не змусять себе чекати!

Терапія

У випадку, якщо біль не викликаний емоційними або психологічними проблеми, порадьтеся з терапевтом. Лікар вам порадить як і за допомогою яких медичних препаратів полегшити біль, а пацієнт буде вільніше себе почувати при обговоренні проблем, травм та страхів.

Фізичні вправи

фізичні вправи

Якщо біль у попереку не проходить протягом трьох місяців, вчені запевняють, що допоможе йога, тай-чи, плавання, пілатес або аквааеробіка. Дванадцять тижнів занять йогою, на думку дослідників, усувають больові відчуття.

Виконувати такі вправи завжди дуже корисно для здоров’я в цілому і їх слід виконувати до тих пір, доки «тіло не почне стогнати», але не перестарайтеся! Не забудьте перед заняттями розігріти і розтягнути тіло.

І ще одне зауваження: вам слід переконатися, що ваш інструктор має кваліфікацію та досвід навчання людей з болями в спині.

Будьте активні

Намагайтеся уникати одного і того ж положення під час сну або сидіння протягом декількох годин. На роботі, варто було б встати і трохи прогулятися, наприклад, це утримає ваші м’язи і зв’язки в тонусі.

Застосування тепла

Якщо поряд з вами немає людини, яка вміє і може зробити вам масаж, і ви не маєте фінансової можливості звернутися до фахівця, у цьому випадку є чудовий вихід. Візьміть електричну грілку і покладіть її на хворе місце на півгодини. У цей час ви спокійно можете дивитись телевізор, читати книги чи свіжу пресу або розмовляти по телефону. Тепло, яке дає грілка, розм’якшить напружені м’язи.

У більшості людей поліпшення настає після перших семи днів. Через шість тижнів біль зникає у 90% людей. Якщо ви не починаєте відчувати себе краще через кілька тижнів і лікування не допомагає, призначте візит у ортопеда, який зможе визначити, чи звичайна у вас біль у попереку або щось більш серйозне.

Ми сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про те, як лікувати попереково-крижовий радикуліт і біль у попереку!
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.