Як навчити дітей тайм-менеджменту

Обов'язок батьків - навчити дітей тайм-менеджменту, щоб допомогти їм бути продуктивними в навчанні та відчувати насолоду від ігор.
Як навчити дітей тайм-менеджменту

Останнє оновлення: 11 травня, 2019

Важливо, щоб діти навчалися щодня організовувати свої обов’язки і розумно використовували свій час. Вчитися у школі, виконувати свою домашню роботу і знаходити час на ігри… Вони можуть зробити все це, якщо навчити дітей тайм-менеджменту. Розклад батьків визначає повсякденне життя їхніх дітей.

Коли обидва батьки працюють поза домом або коли в сім’ї тільки один з батьків працює, життя дітей зазвичай заповнюється різними справами. Здається, їхній час повністю розписаний.

Однак той факт, що діти переходять від однієї справи до іншої, не означає, що вони вміють розумно використовувати свій час. Цілком імовірно, що навіть їхні батьки не вміють добре управляти своїм часом. І діти, і дорослі повинні мати певні навички управління часом.

Ваші діти повинні навчитися цінувати час

як навчити дітей тайм-менеджменту
Ваші діти, мабуть, чують, як ви часто говорите «Час – це гроші» або «У мене немає часу». Якщо ваші діти ще маленькі, вони, ймовірно, не розуміють, що ви маєте на увазі. Діти не мають відчуття часу і не знають, як він впливає на життя людей.

У міру підростання вони поступово починають розуміти такі поняття, як “сьогодні”, “завтра”, “прямо зараз” та “пізніше”.

Усвідомлення часу починається ще на світанку. Час вставати, одягатися, снідати і піти до школи. Ті перші хвилини дня є першою нагодою навчити дітей тайм-менеджменту.

Потім, коли вони приходять додому зі школи, вони повинні виконати домашні завдання, перейти до позакласної діяльності, а згодом пограти. Ви можете навчити дитину, що є час для кожної справи, і після завершення вони можуть насолоджуватися заслуженим відпочинком.

З іншого боку, неправильно займати весь час дитини. І це саме це роблить більшість батьків: придушують своїх дітей різними справами. Навпаки, діти повинні дізнатися, що якщо вони проявили відповідальність, вони можуть насолоджуватися вільним часом, який вони можуть використовувати, щоб робити все, що їм заманеться. Це найбільша винагорода.

Прочитайте цю статтю: Як заохотити дітей читати?

Як навчити дітей тайм-менеджменту

Напевно, ви вже знаєте, що приклад, який ви встановлюєте для своїх дітей, є вкрай важливим. Якщо ви завжди поспішаєте відвести дитину в школу і запізнюєтеся її забрати, ви не встановлюєте найкращий приклад навичок управління часом.

Організація щоденного розпорядку може допомогти вашій дитині зрозуміти, що ви організовуєте час, який ви проводите на роботі, вдома і з родиною.

Також необхідно організувати час, який вони присвячують домашній роботі та навчанню. Вони не повинні робити домашні завдання перед сном. Проекти, на виконання яких потрібно кілька днів, або підготовки до тестів не можна залишати на останню хвилину.

Таким чином, допомогти дітям організовувати їхні обов’язки – це найкращий спосіб навчити їх тайм-менеджменту.

Ви також повинні прищеплювати своїм дітям думку, що чим ефективніше вони виконуватимуть свою домашню роботу та інші обов’язки, тим більше вільного часу вони матимуть.

Найважливішим для дітей є час для гри. Отже, ми повинні скористатися цим інтересом, щоб навчити їх цінувати важливість бути добре організованими.

Допоможіть їм організувати свій час

як навчити дітей організовувати свій час
Наявність вільного часу для гри – це найбільша нагорода для дитини, яка змогла керувати своїм часом. Ось три основні рекомендації, які допоможуть їм ефективно використовувати свій час:

Встановіть розумні графіки

Ваша дитина повинна мати розклад дня та навчитися його дотримуватися. У ньому має бути час, щоб пограти, повчитися, подивитися телевізор, потренуватися або посидіти в Інтернеті.

Діти люблять розклади, однак це не означає, що там немає місця для спонтанності або гнучкості.

Розробіть порядок виконання справ

  • Коли ваша дитина встає з ліжка, вона повинна знати, що їй треба підготуватися до школи.
  • Вона повинна зробити свою домашню роботу, перш ніж зможе пограти.
  • Вона повинна зібрати свої іграшки, перш ніж взяти інші.
  • Перед сном дитина повинна скласти свій рюкзак на наступний день і прийняти ванну.

Розпорядок допомагає організовувати час і створювати гармонію.

Також рекомендуємо прочитати: 5 способів віднайти мотивацію

Розподіліть ролі та обов’язки

Ролі стимулюють дітей виконувати свої обов’язки. Ваша дитина повинна знати, що вона відповідає за “щось” дома.

Аналогічно, якщо у вас є двоє чи більше дітей, вам варто призначити кожному з них ролі та обов’язки. Наприклад, одна дитина може відповідати за прогулянку з собакою, а інша за полив рослин.

Остаточні міркування

Варто навчити дітей тайм-менеджменту, оскільки це гарантує, що вони завжди будуть робити свої справи вчасно.

Ба більше, ефективне управління часом дасть їм змогу ефективно виконувати всі свої обов’язки. Так вони зможуть насолоджуватися заслуженим відпочинком і вільним часом для гри та розваг.  • Prieto Ruz, T., España, E., & Martín, C. (2012). Algunas cuestiones relevantes en la enseñanza de las ciencias desde una perspectiva Ciencia-Tecnología- Sociedad. Revista Eureka Sobre Enseñanza y Divulgación de Las Ciencias.
  • rodin.uca.es/xmlui/handle/10498/14625

  • Escuela Nacional de Antropología e Historia (Mexico), C. L. (2003). Entre lo colectivo y lo individual: La experiencia de la escuela a través de relatos de vida. Nueva antropología.
  • Murga, H. V. (2014). Tipo de familia y ansiedad y depresión. Revista Médica Herediana.

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.