Як навчитися плавати в басейні

14 Січня, 2019
Плавання має багато користі для здоров'я і є однією з найкращих вправ. Це також комплексна форма вправ, яка активізує всі частини вашого тіла. Ось чому час навчитися плавати, адже це може бути надзвичайно корисно для вас.

Навчання плаванню в басейні може бути набагато безпечнішим, ніж на пляжі. Хвилі та можливі течії, що утворюються вздовж берега і затягують, можуть викликати багато страху, що не допоможе вам навчитися плавати.

Басейн є безпечним місцем, де ви можете скористатися перевагами мілководдя. Завдяки сходам та поручням, ви також будете знати, що ви не ризикуєте потонути.

Як почати вчитися плавати в басейні?

Ми дамо вам деякі вказівки щодо того, як почати.

Виберіть місце, де можна встати

як навчитися плавати в басейні
Щоб навчитися плавати в басейні, ви повинні почати в тій частині, де вода не занадто глибоко, і ви можете стояти. Якщо вода глибша за груди, це може спочатку викликати багато занепокоєння.

Важливо відчути спокій і розслабленість, інакше неможливо навчитися плавати. Розгляньмо деякі конкретні кроки, які потрібно виконати, щоб розпочати:

  • Спочатку ноги: Тримаючись за сходи або бильця біля краю басейну, нехай ваше тіло підтримує вода, а ви рухайте ногами. Це дасть вам достатню впевненість у тому, що ви не потонете. Ви можете спробувати різні рухи ніг, які відповідають різним стилям плавання.
  • Спробуйте плавати: Після того, як ви будете контролювати рухи ніг, ви повинні спочатку практикувати стиль плавання, відомий більш широко, як жабка. Ваші ноги будуть згинатися і випрямлятися одночасно з руками перед вашим тілом.

Не пропустіть: Переваги плавання для тренування всього тіла

Перш ніж почати плавати самостійно, тримайтеся за поплавок або нехай хтось вас тримає, поки ви рухаєте руками. Це допоможе вам почуватися безпечно.

Зверніть увагу на своє дихання

Навчання плаванню в басейні вимагає не лише фізичної координації. Крім того, ви також повинні звернути увагу на своє дихання. Це дасть вам змогу проводите більше або менше часу у воді, залежно від того, як ви це робите.

Спочатку цілком нормально дихати трохи швидше, і ви швидко почуватиметеся виснаженими. На цьому етапі ви можете бути здивовані, як деякі люди проводять багато часу у воді.

Кожен стиль плавання має власну техніку дихання. Тоді, коли ваша голова занурена, потрібен ритм дихання. Коли голова виходить з води, ви вдихаєте велику кількість повітря. Спочатку нормально не вдихати достатньо.

Навчання плаванню збільшить ваші легені, тому, поки не буде достатньо практики, ви відчуватимете, що не отримуєте достатньо повітря або можете потонути. Але з вами нічого не станеться. Пробуйте далі.

Відкрийте для себе: Як плавання впливає на здоров’я людини

Ускладнюйте, щоб навчитися плавати

навчитися плавати в басейні
Коли ви відчуватимете себе більш безпечно у воді й зможете правильно плавати жабкою, не виснажуючи себе занадто сильно, додайте трохи зусиль. Ось деякі ідеї.

  • Спробуйте піти в глибшу воду: Навіть якщо ви все ще можете встати на ноги, постарайтеся наблизитися до більш глибоких ділянок басейну. Це перевірить ваше відчуття безпеки, і зрештою ви зможете поплавати в місцях, де не можете торкнутися дна, не боячись потонути.
  • Спробуйте інші стилі плавання: щойно ви освоїте основний стиль плавання, не зупиняйтеся на цьому. Є багато інших стилів, яких ви можете навчитися, як метелик або кроль. Додавання складності покращить ваші навички плавання.

Ви ще не знаєте, як плавати? Ви пробували, але кинули зарано?

Не занепадайте духом. З часом ви освоїтеся. Плавання є комплексним тренуванням, під час якого ви зможете отримати насолоду в басейні або на пляжі. Що може бути краще, ніж насолоджуватися одночасно з тренуваннями?

  • Soler, J. M. (1952). Natación. Natación. Publicado Mensualmente Por El Club Natación de Barcelona. https://doi.org/10.1016/S0304-405X(99)00053-7

  • Maglione, J. (2008). Manual natación para todos – natación para la vida. FEDERACION INTERNACIONAL DE NATACION.

  • Santos Pereira, J., Silva, J. E. da, Martin Dantas, E. H., Natali, A. J., & Vale, R. G. de S. (2006). Efectos crónicos de un programa regular de natación. Sobre la tensión arterial de adultos hipertensos. RICYDE: Revista Internacional de Ciencias Del Deporte = International Journal of Sport Science. https://doi.org/10.5232/ricyde2006.00402