Вогняне дихання в йозі: 6 переваг для здоров'я

Вогняне дихання - це техніка дихання в йозі, яка дуже корисна для тіла, але її варто робити дуже обережно. Якщо ви початківець, спочатку спробуйте виконувати вогняне дихання разом з інструктором.
Вогняне дихання в йозі: 6 переваг для здоров'я

Останнє оновлення: 02 січня, 2019

Пранаяма – це техніка дихання в йозі. Вона складається з різних дихальних вправ, які виконують під час різних асан або позицій. Вогняне дихання є одним із цих пранаям і має численні переваги для тіла.

Одним із найважливіших факторів в йозі є дихання, тому що воно дозволяє йогу розслабитися, глибоко вдихати і видихати під час виконання асан. Воно заспокоює розум, усуває напругу і посилає кисень у мозок.

Що таке вогняне дихання?

Санскритом його називають «капалабхаті». “Капала” означає череп, а “бхаті” – очищення. Тобто йдеться про очищення розуму.

Вправа допомагає контролювати тривогу, нерви, занепокоєння, смуток, біль, страх тощо.

Як його виконувати?

  • Для початківців вогняне дихання полягає в тому, що потрібно вдихати м’яко і глибоко через ніс, поки ви не заповните легені. Потім насильно видихніть, щоб вийшло все повітря.
  • Крім того, ви повинні стискати живіт через хребет, оскільки це стимулює діафрагму.
  • Збільшуйте ритм відповідно до власних потреб.

Які переваги має вогняне дихання?

Виконання вогняного дихання має багато переваг. Головним чином, воно забезпечує краще розуміння своїх емоцій і загальне здоров’я дихання. Крім того, є й інші переваги:

1. Вогняне дихання допомагає контролювати стрес

Контрольоване дихання покращує концентрацію і очищає розум від негативної енергії та стресу.

Коли у нас стрес, діафрагма скорочується всередину, в область сонячного сплетіння. Там ми зберігаємо свої емоції.

За допомогою вогняного дихання емоції здатні перетикати і залишати наше тіло. Це врівноважує його і покращує загальне психічне і фізичне здоров’я.

контролювати емоції

2. Очищає кров і виводить токсини з легенів

Вогняне дихання покращує кровообіг і допомагає очистити кров через кількість кисню, яку вона отримує.

Крім того, ця техніка допомагає очистити дихальну систему. Видаляючи все повітря, ви позбуваєтесь зайвих залишків з організму. Нове і чисте повітря потрапляє в легені після вдиху.

3. Покращує роботу легень

Люди часто не використовують свої легені на максимальну потужність, тому що вони дихають обмеженим, неглибоким способом. Ми часто робимо короткі вдихи, які не заповнюють повністю наші легені.

Якщо часто практикувати вогняне дихання, легені звикнуть до того, щоб вдихати більше повітря.

4. Зміцнює третю чакру

чакри

Ця чакра, яка також називається Маніпура, відповідає за фокусування на емоціях. Це найбільша і найсильніша з усіх чакр і стосується наших дій і емоцій.

Чи відчували ви коли-небудь порожнечу в животі, коли вам страшно чи сумно? Імовірно, це пов’язано з проявом дисбалансу третьої чакри в організмі.

5. Покращує пам’ять та концентрацію

Глибоке дихання не тільки наповнює киснем тіло, але й мозок.

Це покращує наші когнітивні здібності та концентрацію, оскільки допомагає мозку правильно функціонувати.

6. Стимулює функціонування травної системи

Травна система активується через постійне переміщення діафрагми під час виконання дихальних вправ.

Через виконання цих вправ можна також поліпшити травлення і запобігти проблемам зі шлунком.

Заходи безпеки

  • Якщо ви тільки починаєте робити вогняне дихання, завжди робіть це під наглядом інструктора, поки не освоїте його. Це делікатна техніка, яка вимагає часу і терпіння.
  • Не потрібно дихати швидко, це може призвести запаморочення. Ваша дихальна система не пристосована для вдихання і видихання великої кількості повітря дуже швидко. Дайте їй звикнути до цього поступово, щоб не перестаратися.
  • Якщо ви відчуваєте запаморочення, припиніть тренування. Не продовжуйте, якщо ви почнете відчувати себе погано. Унаслідок повторюваного впливу повітря на легені вони можуть втомитися, і це може призвести до втрати свідомості.
  • Слухайте своє тіло. Важливо завжди тренуватись правильно.
вогняне дихання в йозі

Протипоказання

Ця вправа не вагітних жінок і не для тих, хто має менструацію. Також вона не рекомендрвана для тих, хто має епілепсію, гіпертензію, емфізему або серцеві проблеми.

Вогняне дихання – це, без сумніву, техніка, яка корисна для здоров’я, оскільки вона покращує розумову діяльність та роботу легенів.

Тим не менш, цю вправу треба робити дуже обережно, якщо ви лише починаєте. Крім того, будьте обережні, якщо ви зробили її раніше, але хочете трохи збільшити навантаження. Головне в йозі – це терпіння. Ви не побачите прогресу наступного дня, але результат з’явиться поступово.

Займатеся з відповідальністю і терпінням.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.