Як позбутися нав'язливих думок?

Одним із найкращих способів позбутися нав'язливих думок є регулярне фізичне навантаження. Якщо певні події або думки хвилюють вас настільки сильно, що не дають змоги виконувати звичні завдання, ми рекомендуємо піти на прогулянку. Це допоможе звільнити мозок від негативних думок.
Як позбутися нав'язливих думок?

Останнє оновлення: 04 листопада, 2018

На жаль, кожній людині на тому чи іншому етапі життя доводилося замислюватися над тим, як позбутися нав’язливих думок. Погодьтеся, ви також неодноразово прокручували одну й ту саму думку знову і знову.

Іноді людині важко одразу перестати думати про розрив з коханою людиною, вона не може забути свої певні думки та вчинки, а також викинути з голови важкий день на роботі.

Такі нав’язливі ідеї часто виникають у результаті нездатності рухатися далі після певних неприємних подій. Ба більше, навіть якщо ситуація давно вичерпала себе, людині однаково не одразу вдається позбутися нав’язливих думок та почати рухатися далі.

Як позбутися нав’язливих думок?

Відпускати негатив завжди дуже важко, проте можливо.

Сьогодні ми хочемо поділитися з вами кількома корисними рекомендаціями, які допоможуть позбутися нав’язливих думок. До того ж, ви зможете звільнитися від обмежень, які не дозволяють насолоджуватися життям на повну.

Навчіться виходити за загальноприйняті рамки

щоб позбутися нав'язливих думок, виходьте за рамки

Найкращий спосіб припинити про щось думати – це змінити обставини, у яких ви досі знаходилися. У більшості випадків найефективнішим способом боротьби з нав’язливими думками є піші прогулянки на свіжому повітрі та контакт із природою.

Немає жодного значення, будете ви гуляти наодинці чи з компанією. Утім, дуже часто за допомогою часу, проведеного на самоті, вдається досягнути бажаного ефекту. Якщо ви будете виділяти час на перегляд власних думок, вам буде простіше пропустити їх через себе та відпустити назавжди.

Піші прогулянки допоможуть вам очистити розум від негативу та побачити навколишній світ під іншим кутом. Деякі думки ви зможете викинути з голови, зрозумівши, що не можете нічого вдіяти або змінити, тож і хвилюватися через них не варто.

Марні думки, яких необхідно позбутися

Як ми вже згадували раніше, постійне “перемотування” одних і тих самих думок є марним та непродуктивним проведенням часу. Щойно така нав’язлива ідея потрапляє до вашої голови, вона захоплює вас у пастку, і вам нічого не залишається, окрім як постійно прокручувати ту саму думку.

На жаль, цей процес призводить до поступового наростання хвилювання та надмірної нервозності. У результаті ви не перестаєте думати про те, що давно потрібно було залишити у минулому та забути. Не варто дозволяти неприємним думкам ставати невіддільною частиною вашого сьогодення.

нав'язливі думки та депресія

Така поведінка є своєрідною формою страждання, а також демонстрацією нездатності пробачити себе за помилки минулого та навчитися жити далі. Під час пішої прогулянки неодмінно подумайте про те, наскільки руйнівними можуть бути нав’язливі думки, і який вихід ви можете знайти з цієї ситуації.

Чи займаєтеся ви тим, що вам насправді до душі?

Застрягнувши у монотонному циклі прокручування негативних думок, можна спровокувати розвиток неймовірно неприємних наслідків. Одного дня ви можете зі здивуванням зрозуміти, що колись улюблене заняття перестало приносити задоволення. Ви можете втратити бажання приділяти час своїм хобі, а отже почнете замикатися у собі та втратите інтерес до навколишнього світу.

На жаль, більшість людей, самі того не помічаючи, ховається у своїй зоні комфорту та стають заручниками загальноприйнятих рамок та правил.

Для того, щоб розірвати це замкнуте коло та позбутися нав’язливих думок, рекомендуємо піти на прогулянку та добре подумати над тим, чим саме вам хотілося б зайнятися цієї миті. Не варто докоряти собі за бажання змінити життя та вийти за межі встановлених суспільством обмежень.

як позбутися нав'язливих думок та вийти з депресії

Уявіть, що у вас більше не буде можливості щось змінити, а завтрашній день ніколи не настане.

Відвідайте музей чи кінотеатр, підіть на вечірку чи проведіть час разом з друзями. Робіть будь-що, від чого ви отримуєте задоволення, головне – не відкладайте це на потім! Тільки таким чином ви зможете не тільки позбутися нав’язливих думок, але й повернути жагу до життя.

Усвідомлення проблеми – перший крок до її вирішення

Приймаючи та усвідомлюючи наявність проблем є одним з найефективніших способів викинути з голови негативні думки та звільнитися від нав’язливих ідей.

Усвідомлення проблеми – це незамінний помічник у боротьбі з надмірною нервозністю. Ви навчитеся дивитися на проблемні ситуації під іншим кутом та вчасно відпускати негатив.

Аналізуючи одну й ту саму ситуацію знову й знову, ви однаково не зможете переграти події заново. Людина, яка так робить, більше схожа на змію, що кусає саму себе за хвіст.

Оскільки кожна людина є живою та вразливою істотою, іноді емоції беруть гору та заводять людей у пастку із нав’язливих думок. Насправді цей стан не призводить ні до чого позитивного, а тільки викликає страждання та докори сумління.

Не бійтеся просити про допомогу!

щоб позбутися нав'язливих думок, просіть про допомогу

Якщо вам доводиться докладати надто багато зусиль, щоб розірвати це прокляте замкнуте коло, це може свідчити про присутність більшої проблеми за звичайні нав’язливі думки. Зокрема, такий стан часто є ознакою залежності від несприятливих обставин.

У жодному разі не варто боятися вчасно просити про допомогу, адже це дозволяє звільнити мозок від негативу та перекласти частину своїх обов’язків на іншу людину. Не забувайте, що кожній людині емоційне здоров’я потрібно не менше за гарне фізичне самопочуття.

За допомогою близької людини ви отримаєте змогу почути інший об’єктивний погляд на свої негаразди. Товариш вкаже вам на наявність проблеми, яка псує вам життя, а також допоможе відшукати шляхи її вирішення.

Не варто боятися просити про допомогу, адже іноді намагання все зробити самотужки не дає людині змогу спокійно працювати, легко прокидатися вранці, бути продуктивною та отримувати задоволення від життя.

Насправді керувати власним розумом непросто. Власне, чим більше ви намагаєтеся контролювати свої думки, тим важче це вдається зробити.

Дуже важливо розуміти, чому розумі дає вам подібні сигнали і які причини не дають змоги позбутися нав’язливих думок. На жаль, найчастіше негативні ідеї мають тільки одну мету – змусити людину страждати ще більше. Саме тому важливо вчасно відпускати негатив.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.