Як правильно навчити дитину сидіти

Хочете знати, як навчити дитину сидіти? Читайте далі для додаткової інформації!
Як правильно навчити дитину сидіти

Останнє оновлення: 19 квітня, 2019

Батьки часто з нетерпінням чекають на перші здобутки дітей. Вони не можуть дочекатися першої посмішки, перших повзань та перших кроків. Попри те, що це відбувається поступово, цілком природно тривожитися. Кожен хоче бачити, як дитина сидить самотужки та якомога скоріше. Якщо ви хочете навчити дитину сидіти, читайте далі.

Перш за все, багато батьків часто запитують: чи готова моя дитина сидіти сама?

Слідкуйте за дитиною, щоб дізнатися, чи вона готова, не завдаючи шкоди спині. Найкраще, що ви можете зробити, – це не примушувати дитину. Ваша дитина зрештою сидітиме сама.

Ви повинні дати вашій дитині можливість проводити якомога більше часу вдома в зручному одязі. Крім того, дайте дитині простір для дослідження та тренування тіла. Якщо вона досягне певних етапів розвитку, то ваша дитина навчиться сидіти.

Як дізнатися, чи ваша дитина готова сидіти

як навчити дитину сидіти
Помилково примушувати дитину на будь-якому етапі розвитку. Кожна дитина унікальна. Не повинно бути календаря, що вимагає від неї певних дій у певні дні. Деяким дітям потрібно більше часу, тоді як інші діти розвиваються швидше.

Аналогічно, у деяких дітей з’являються перші зуби через три місяці, а в інших – через 8 місяців. Тому потрібно чекати, поки ваша дитина буде готова. Деякі діти починають сидіти у 6 місяців, інші ж не сідають, поки їм не виповниться рік.

Однак ви можете спостерігати за такими ознаками:

  • Якщо ваша дитина може лежати на животі, повертатися на спину, а потім знову обличчям вниз, це означає, що її м"язи стають сильнішими.
  • Ще однією ознакою є те, що ваша дитина може трохи сидіти окремо у своєму кріслі. Це починається приблизно в 6 місяців, але це не є чіткою датою. Це може статися у віці від 8 до 9 місяців.

Сидіння – особливий момент

Навчити дитину сидіти означає, що ваша дитина робить величезний прогрес у своєму психомоторному розвитку. Ця позиція допомагає дітям зміцнювати м"язи спини, а також запобігає неприємним відчуттям і проблемам при ходьбі. Щойно вони зможуть сидіти, їхні тіла будуть готові повзати та ходити.

Тому вам не варто змушувати дитину сидіти перед тим, як вона буде до цього готова. Нехай м"язи дитини розвиваються за власною швидкістю. Коли ваша дитина зможе сидіти, вона почуватиметься більш незалежною, щоб грати зі своїми іграшками та іншими речами, які привертають її увагу.

Дитина готова досліджувати світ!

Вправи, які допомагають навчити дитину сидіти

Вам цікаво, чи можна навчити дитину сидіти? Попри те, що краще зачекати, поки ваша дитина розвинеться у власному темпі, ви можете допомогти їй зміцнити м"язи за допомогою деяких вправ. Це не допоможе вашій дитині швидше виробити цю звичку, але ви можете полегшити розвиток.

Крім того, виконання цих вправ є ще одним способом провести час зі своєю дитиною. Ви можете допомогти їй поступово рости щасливою і здоровою.

Перед початком цих вправ, спрямованих навчити дитину сидіти, вона повинна подолати певні віхи психомоторного розвитку. Наприклад, ваша дитина може підняти голову, коли лежить і намагається сісти, коли ви тримаєте її руки.

Гімнастика з дитиною

гімнастика з дитиною
Для виконання цих активних вправ з дитиною постеліть ковдру на підлогу і беріться до роботи. Це посилить її м’язи живота, спини, шиї та рук! Також важливо, щоб поблизу було багато улюблених іграшок.

  • Покладіть дитину на спину. Сядьте спереду і тримайте руки дитини. Потім повільно підніміть її потроху, а потім покладіть назад. Повторіть це три або чотири рази.
  • Посадіть дитину на коліна, щоб вона могла на вас відкинутися. Плескайте в долоні або грайте в іншу гру. Вона віддалиться від вас, щоб сидіти самостійно. Ви можете допомогти, тримаючи руки дитини, коли вона не спирається на вас.
  • Покладіть дитину на спину. Покладіть іграшку зверху, щоб спокусити дитину її взяти. Ваша дитина намагатиметься повільно тягнутися, щоб ухопити іграшку.

Не перевантажуйте дитину

Якщо ви помітили, що ваша дитина втрачає інтерес до того, що ви робите, припиніть заняття. Так само, як і з будь-якою новою віхою, секрет сидіння – це стимулювання, а не сила. Не примушуйте. Насолоджуйтеся спільними моментами й намагайтеся далі. Незабаром ваша дитина буде готова до першої сидячої фотосесії!

Це може вас зацікавити ...
Навчіть дитину, як поводитися у випадку, якщо вона загубилася
Моє здоров'яRead it in Моє здоров'я
Навчіть дитину, як поводитися у випадку, якщо вона загубилася

Кожен повинен навчити свою дитину, як діяти у разі, якщо дитина загубилася. Ви не завжди зможете бути поруч, щоб оберігати свого нащадка. Якщо дитина раптом загубилася, вона має знати певні правила поведінки.