Чи можна спати разом з дитиною всю ніч?

Коли батьки вперше привозять дитину додому, це час випробувань для всіх, особливо для новонароджених. Зробити так, щоб дитина спала всю ніч - це виклик для батьків, але насправді це не надто складно.
Чи можна спати разом з дитиною всю ніч?

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Найкращий спосіб навчити дитину спати всю ніч – це спати разом. Це, безумовно, досить суперечлива ідея, багато людей – за, а багато – проти. Усе ж таки велика кількість батьків зараз долучаються до того, щоб спати разом зі своїми малюками.

Це поширено у таких країнах, як Великобританія, Швеція, Китай і Японія. Наприклад, в іспаномовних країнах деякі батьки сплять зі своїми дітьми, а інші вважають це табу.

Але сьогодні, коли люди так багато говорять про те, як навчити дітей спати самостійно, вони також стурбовані тим, як навчити їх спати взагалі – як ніби це не є природним для всіх людей.

Чи можна навчити дитину спати?

спати разом з дитиною

Є конкретні методи, за допомогою яких можна навчити дитину спати, такі як метод Фербера і метод Естівіла. Вони навчають дітей спати поодинці без матері поблизу.

Метою цих методологій є навчити дитину спати самостійно, в іншій кімнаті, без мами, тобто без тихого, затишного оточення утроби.

Багато педіатрів говорять людям, які вперше стали батьками, використовувати такі методи. Проте це може призвести до появи стресу у дитини вночі. Якщо ви будете спати разом з дитиною, це допоможе краще задовольняти її потреби.

Методи тренування сну є стресовими для дітей. Вони плачуть, тому що вони хочуть бути поруч з мамою, а вона не бере дитину до себе. Потім вони продовжують плакати і лише засинають від виснаження.

Чому спати разом з дитиною це природно?

Значну частину своїх 40 тижнів в утробі дитина спить. Вона вміє спати; немає ніяких підстав навчати її. Вона вже навчилася спати – і в рухомому, шумному оточенні.

Мати ходила, займалася спортом, піднімалася і спускалася по сходах, водила машину … і весь цей час дитина спала. Вона чула, як її мама розмовляла, вона слухала її кровообіг, травлення, дихання … і все ще спала.

Коли дитина народжується, їй потрібно чути серцебиття своєї матері. Їй потрібно відчувати запах її шкіри, і вона буде плакати, якщо мами не буде з нею.

Але навіть якщо спільний сон визнається найкращим способом зробити дітей щасливим, багато матерів вирішують поставити дитяче ліжко в окрему кімнату.

Немовлята ссавців завжди сплять зі своїми матерями. Однак людські істоти – ніби найбільш раціональні види – єдині, хто відокремлює своїх малюків до того, як вони готові бути незалежними. Це парадоксально, чи не так?

Чи спати разом з дитиною є небезпечним?

Існують всілякі міфи про сон з дитиною і про те, як діти плачуть. Кажуть, що якщо батьки кожного разу, коли їхня дитина плаче, підходять до неї, вони її розбещують. Крім того, батьки можуть розчавити свою дитину, якщо будуть спати з нею.

У таких країнах, як Японія та Китай, діти сплять зі своїми батьками до 5 або 6 років. Вони не турбуються про те, як навчити своїх дітей спати, і вони не змушують їх спати в окремих кімнатах. Такі країни, як Великобританія та Швеція, також практикують спільний сон з дитиною.

Насправді, синдром раптової смерті немовлят (СРДС) є дуже рідкісним у цих країнах. Навпаки: СРДС частіше зустрічається у дітей, які сплять окремо від батьків.

Що кажуть експерти?

Марго Сандерленд, дитячий психолог, говорить у своїй книзі «Наука про виховання», що спати разом добре для дітей і допомагає їм виростати здоровими і щасливими. Сандерленд є директором Центру дитячого психічного здоров’я в Лондоні і опублікувала понад 20 книг.

Навчання спати або примушення дитини спати самостійно протягом декількох тижнів після народження, запускає вивільнення гормонів стресу, стверджує Сандерленд. Замість цього вона каже, що найкращий варіант – спати разом з дитиною до 5 років. Причина в тому, що до цього віку (а іноді і довше) діти відчувають страх віддаленості від матері.

Нільс Бергман, педіатр і неонатолог, і засновник методу Кенгуру для недоношених дітей погоджується. Його теорія полягає в тому, що дитина потребує шкіряного контакту з матір’ю.

Коли дитина відокремлена від матері, це викликає негативні емоції та гормони, які шкідливі для її мозку. Бергман стверджує, що матері повинні спати разом з дитиною протягом принаймні перших 3 років її життя.

У чому переваги спільного сну?

дитина спить сама
  • Дитина буде почувати себе більш в безпеці і захищеною. Коли вона буде плакати посеред ночі, мати заспокоїть і допоможе їй заснути знову.
  • І мати, і дитина будуть спати краще. Дитина буде прокидатися кілька разів вночі, і якщо вона буде спати в одній кімнаті з матір’ю, вона відчує її близькість і легше засне.
  • Немає жодної небезпеки, що батьки роздавлять свою дитину. Фактично, вони будуть більше усвідомлювати потреби своєї дитини і можуть бути більш уважними.
  • Якщо дитину потрібно погодувати, матері не доведеться вставати і йти в іншу кімнату; дитину можна годувати відразу.
  • Нічний плач майже зникне. Рівень стресу дитини буде нижчим, і вона буде в цілому щасливішою. Кожен в будинку буде спати краще.
  • Спільний сон дозволяє матерям, які працюють, проводити час зі своїми малюками. Коли мама повертається додому, діти відчайдушно тягнуться до неї, і коли їх годують, вони не хочуть відпускати свою матір. Спільний сон дає матері можливість провести час зі своєю дитиною.

Останні рекомендації

Спати разом як сім’я – це прекрасна річ. Варто спробувати! Подумайте про це перед тим, як забезпечити дитині стрес, поклавши її спати в окрему кімнату.

Можете повірити, що всі ваші захисні інстинкти будуть ввімкнені, якщо ви будете спати разом. Однак це не стосується випадків вживання алкоголю або наркотиків, оскільки батьки можуть втратити свідомість і завдати шкоди своїй дитині.

Якщо ви будете спати разом з дитиною, то забезпечите їй безпеку і любов, яку вона потребує, щоб вона виросла здоровою і щасливою. Це також найкращий спосіб забезпечити повний розвиток мозку дитини.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.