Як виростити здорову дитину: не зривайтеся на ній!

Як виростити здорову дитину: не зривайтеся на ній!

Останнє оновлення: 12 травня, 2019

Діти не заслуговують на те, щоб батьки на них відігравалися за всі свої негативні емоції: стрес, надмірну нервозність, страх або будь-які помилки минулого.

На жаль, батьки дуже часто кричать на дітей, зляться на них або навіть карають без жодної причини.

Ми не завжди вчасно усвідомлюємо, що дітей не можна винуватити у тому, за яким сценарієм ми живемо. Так само на дітей не варто перекладати відповідальність за те, як складаються стосунки між вами та вашим партнером.

Ніхто не винен у тому, як складається ваше життя, особливо не варто звинувачувати у цьому дітей.

Чому ми зриваємося на тих, хто цього заслуговує найменше?

чому люди зривають злість на дітях

Іноді, зриваючи злість на дітях, ми сподіваємося на швидше та ефективне вивільнення накопичених негативних емоцій та несказаних слів.

Можливо, причиною такої поведінки є намагання впродовж дня зберігати витримку перед начальником через страх втратити роботу. Можливо, ви зриваєтесь на дітях через побоювання зізнатися, що просто терпіти не можете деякі риси свого партнера, проте не наважувалися зізнатися у цьому досі.

Рано чи пізно всі ці накопичені переживання можуть спровокувати вибух емоцій, і ви зірветеся на тих, хто цього заслуговує найменше.

Ба більше, дуже часто ми обираємо своїми жертвами беззахисних людей, над якими маємо владу. Зазвичай це діти.

Якщо діти вступлять з вами у конфлікт, ви одразу втратите свій авторитет над ними. Насправді ж за цими сварками ви можете не помітити, як почнете втрачати контроль над ситуацією.

Звісно, ми не рекомендуємо тримати всі негативні переживання у собі, адже це дуже шкідливо. Втім, спрямовувати свої емоції потрібно на правильних людей. Намагайтеся обережно підібрати слова, виявляйте повагу до співрозмовника, залишайтеся зосередженими, проте не намагайтеся приховати емоції, адже ви й самі знаєте, що рано чи пізно вони все одно вийдуть назовні.

Так само спробуйте вибудувати й стосунки із партнером. Не миріться з тим, що вас не влаштовує, а також у жодному разі не приховуйте свого щирого ставлення до поведінки та рис партнера.

Можливо, ви намагалися тримати у таємниці свою думку про дії та особливості характеру другої половини, сподіваючись, що партнер рано чи пізно зміниться. Втім, подумайте самі, яким чином ваш партнер зможе здогадатися, що щось не так, якщо ви нічого йому не говорите? Не варто грати зі своєю другою половинкою у здогадки, якщо хочете досягнути взаєморозуміння.

Діти страждають через те, що батьки зривають на них свою злість

виростити здорову дитину без сварок

Якщо ви хочете виростити здорову дитину, то у жодному разі не намагайтеся відриватися на ній за свої страхи, злість та розчарування. Подібна поведінка може у майбутньому серйозно відбитися на емоційному стані маленьких людей, які лише починають жити.

Що менше людині вдається розв’язувати свої проблеми, то сильніше вона зосереджується на подібних негативних переживаннях. Якщо так буде довго продовжуватися, то з часом ви почнете навіть маленькі неприємності перетворювати на величезну життєву драму.

Ми рекомендуємо почати працювати над собою, якщо ви хочете змінити життя на краще. Інакше одного дня ви втратите здатність розуміти, що подібною поведінкою не можете усунути причину проблеми. Ба більше, у ваших дітей з часом може знизитися самооцінка у результаті подібних психологічних експериментів.

Хороша самооцінка є неймовірно важливим аспектом у житті людини. Втім, якщо ви все довкола бачите лише у темних тонах, то так само будете ставитися і до своїх дітей.

Вірте чи ні, але такими діями ми підсвідомо провокуємо погану поведінку у власних дітей, адже через вас вони також почнуть вважати всі свої відчуття та дії неправильними. А чи пам’ятаєте ви, що дітей необхідно хвалити за гарні вчинки? Ніколи про це не забувайте, щоб не знизити самооцінку дитини.

Щоб виростити здорову дитину, необхідно піклуватися про її психологічний стан ще з юних років. Попри те, що більшість людей вважає, що діти не все розуміють, після такого виховання у дорослому житті у ваших сина або доньки можуть виникнути серйозні проблеми. Вони не лише страждатимуть через низьку самооцінку, але й втратять здатність йти вперед до своїх мрій. До того ж, через спостереження за вашими сварками з партнером, у ваших дітей також можуть виникнути серйозні проблеми в особистих стосунках.

Не звинувачуйте інших у власній нездатності виростити здорову дитину

поради, які допоможуть виростити здорову дитину

Ви можете помилково вважати, що вся вина за ваші помилки у вихованні дітей лежить на вашому начальнику, який до вас погано ставиться, або ж ваша друга половинка поводиться недостатньо розважливо.

Настав час поглянути на ситуацію під іншим кутом.

Не варто звинувачувати інших людей довкола за власну нездатність виростити здорову дитину. Навчіться брати на себе відповідальність за власні помилки. Тільки ви володієте здатністю реагувати на все, що довкола вас відбувається, найадекватнішим способом.

Якщо ви не навчитеся висловлювати свої справжні емоції, замовчуватимете своє справжнє ставлення до поведінки інших, а також вважатимете, що вони самі здогадаються змінити свою поведінку, то вам не вдасться нічого змінити у своєму житті, і все залишиться, як було.

Забудьте про всі страхи та упередження. Відчуйте свободу, яка настає, коли людина перестає боятися відверто говорити про свої відчуття. Почніть приймати рішення та припиніть проживати життя за чужим сценарієм.

Коли людина перебуває у цілковитій гармонії з собою, вам більше не потрібно буде шукати козла відпущення, на якому ви зриватимете злість.

Ваші діти не винні, якщо у вашому житті щось пішло не так. Почніть чесно зізнаватися у всіх своїх страхах та переживаннях, допоки вони не переповнили вас по вінця і не спровокували потужний емоційний вибух.

Зосередьтеся на теперішньому моменті та активно дійте, коли цього вимагають обставини. Не стримуйте у собі негативні емоції та злість. Звільніться від цього тягаря, і ви відчуєте нестримну свободу!  • Burgard SA, Ailshire JA. Putting work to bed: Stressful experiences on the job and sleep quality. J Health Soc Behav. 2009
  • Platt R, Williams SR, Ginsburg GS. Stressful Life Events and Child Anxiety: Examining Parent and Child Mediators. Child Psychiatry Hum Dev. 2016
  • Roskam I, Raes ME, Mikolajczak M. Exhausted parents: Development and preliminary validation of the parental burnout inventory. Front Psychol. 2017

Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.