Як правильно пересадити рослини

Хоча пересадити рослини не складно, вам потрібно дотримуватися певних кроків, щоб рослина була здоровою. Ось кілька порад, які допоможуть вам пересадити рослини.
Як правильно пересадити рослини

Останнє оновлення: 25 липня, 2020

Хоча здається, що пересадити рослини просто, є кілька моментів, про які потрібно пам’ятати, щоб рослина була здоровою.

Пам’ятайте, що пересадка рослини не є чимось природним для рослини, а зміна контейнера чи місця може бути для неї шкідливою. У природному середовищі їх ніколи не пересаджують.

Тому пересадка рослини – це велика зміна, і якщо це зробити недостатньо добре, це може значно послабити рослину. У деяких випадках рослина може сильно постраждати та навіть загинути. Дізнайтеся деякі рекомендації щодо найкращої пересадки ваших рослин.

Як правильно пересадити рослини

Пора року

коли можна пересадити рослини
Деякі пори року кращі за інші для пересадки рослин. Вибір правильної пори року може допомогти рослині швидше адаптуватися до свого нового середовища.

Для пересадки щойно купленої рослини, незалежно від того, чи ви пересаджуєте її в горщик, чи в землю, пора року не має значення. Пересаджувати недавно придбані рослини можна в будь-яку пору року, не завдаючи надто сильної шкоди рослині. Ці рослини можна негайно пересадити.

Навпаки, якщо ви пересаджуєте рослину з землі в горщик, пора року може змінити значення, адже цей процес передбачає пошкодження коріння, тому краще почекати, поки вегетативна активність рослини буде мінімальною. Тому найкращий час для цього – взимку.

Однак якщо ви пересаджуєте рослину з горщика в землю, вам потрібно взяти до уваги полив. Тому найкраще пересаджувати ці рослини протягом літа. Це гарантує, що рослина отримає більше води, тому що інакше вона легко висохне.

Виберіть, який горщик використовувати

Один із найважливіших аспектів при пересадці рослини – правильно вибрати вазон. Замалий або занадто великий горщик зашкодить рослині. Замалі вазони не мають достатньо місця для росту та розширення коріння, а завеликий горщик не дає рослині отримати достатню кількість води.

Тому необхідно спостерігати за розвитком рослини та вибрати горщик, який дасть рослині правильно рости. Для цього горщик має бути на кілька сантиметрів глибше і ширше від рослини. Майте на увазі, що якщо рослина все ще росте і має значно більше вирости, можливо, її потрібно буде пересадити знову.

Щодо того, з чого має бути виготовлений горщик, і глиняні, і пластикові горщики мають свої переваги та недоліки. Пластикові горщики дуже легкі та дешеві, тому вони економні та легкі в транспортуванні.

Одним із недоліків пластикових горщиків є те, що з часом сонце послаблює пластик і вони тріскаються або ламаються. Інша проблема полягає в тому, що пластик не є пористим матеріалом, який може впливати на кореневу систему рослини.

Глиняні горщики дуже пружні й дають кореням правильно розвиватися. Безсумнівно, вони гарніші за пластикові. Однак вони дорожчі, і якщо вони падають, вони ламаються.

Діставання рослини

як правильно пересадити рослини
Діставання рослини є найделікатнішою частиною процесу пересадки, особливо якщо його пересаджувати з одного горщика в інший. Діставати рослину потрібно дуже обережно, щоб основа рослини, де вона контактує з ґрунтом, не розвалилася. Якщо це станеться, рослині буде складніше адаптуватися до свого нового середовища.

Полив – ще одна дуже важлива частина процесу пересадки. Після того, як намочите ґрунт, натисніть на горщик, щоб допомогти ґрунту відірватися від нього. Потім обережно дістаньте рослину за стебла або стовбур.

Розміщення рослини у новому середовищі

Щоб помістити рослину в новий горщик, важливо переконатися, що рослина перебуває в центрі горщика – щоб вона не була ні занадто високо, ні занадто низько, ні занадто далеко від краю. Засипте ділянку верхнім ґрунтом, притисніть кулаками, щоб утрамбувати ґрунт.

Якщо ви вирішили пересадити рослини, важливо заздалегідь підготувати верхній ґрунт відповідно до потреб вашої рослини. Це також допоможе рослині адаптуватися до середовища та допоможе забезпечити її поживними речовинами, необхідними для здорового розвитку.


Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.