Як проявляються розлади нирок

Зверніть увагу на своє тіло й ви побачите, що воно надсилає вам сигнали. Зокрема є низка симптомів, які можуть свідчити про розлади нирок. Якщо вчасно знати про можливі захворювання, можна вжити відповідних заходів і запобігти ускладненням.
Як проявляються розлади нирок

Останнє оновлення: 28 січня, 2019

Розлади нирок мають низку ознак, які повідомляють про те, що в роботі організму стався збій. Якщо ви сумніваєтеся, чи з вами все добре, важливо скористатися надійною інформацією, щоб провести самодіагностику, а також обов’язково звернутися до лікаря. Потрібно вміти відстежувати свої симптоми, адже це допоможе фахівцям правильно призначити лікування.

Основна функція нирок полягає у відфільтровуванні відходів.  Коли всі шкідливі речовини проходять фільтрацію, вони перетворюються на сечу та виходять з організму. В основному сеча складається з токсинів і води.

Найчастіше розлади нирок виникають, коли орган не може фільтрувати кров через нестачу рідини, зокрема води. Якщо людина п’є недостатньо води, в організмі затримуються токсини та відходи. Як наслідок, починають накопичуватися креатинін і сечовина, а це порушує роботу різних систем.

Чи можна виявити ниркову недостатність із самого початку?

які розлади нирок

У певних випадках є низка ознак, які вказують на порушення в роботі організму, щойно вони з’являються. Обов’язково звертайте на них увагу. Крім того, бажано не допускати розвитку захворювання до серйозної стадії, коли воно може спричинити фатальні наслідки.

Перш за все, перевіртеся на такі розлади:

діабет;

•  ниркові камені;

•  підвищений тиск крові;

•  застійна серцева недостатність.

Дуже часто буває складно одразу діагностувати ниркову недостатність. Її симптоми настільки неочевидні, що багато науковців називають цей розлад “мовчазним” захворюванням. 

Симптоми, які можуть свідчити про розлади нирок

Зміни в характері сечовипускання

Однією з дуже важливих ознак ниркової недостатності є зміна вигляду сечі. Йдеться не стільки про фізичні характеристики, скільки про частоту походів у туалет і обсяг сечі.

Коли розлади нирок лише починають проявлятися, організм виділяє більше сечі. Зазвичай із часом її кількість зменшується пропри те, що бажання сходити в туалет посилюється й виникає частіше.

Затримка рідини

Затримка рідини – це одна з очевидних ознак порушень у роботі нирок. Доказом цього є набряк ніг, який виникає без жодних фізичних навантажень.

У складніших випадках також можуть трохи набрякати щиколотки, руки й навіть обличчя. Людині доводиться приймати засоби проти затримки рідини.

Зверніть увагу на ці ознаки розладів нирок

Надмірне виснаження

Постійна втома й відчуття виснаження свідчать про порушення в роботі організму. Такі симптоми можуть бути ознакою проблем із нирками.

Затримка рідини, а також погане фільтрування токсинів і відходів, призводять до легкої втомлюваності.

Якщо ви помітили в себе такий симптом, перш за все, проконсультуйтеся з лікарем, щоб вивчити медичні причини втоми у вашому випадку. Таким чином, ви точно знатимете свій діагноз і зможете дотримуватися правильного лікування.

анемія та розлади нирок

Анемія – це ще одна очевидна ознака можливих проблем із нирками. Утім анемія не обов’язково означає, що ви страждаєте на якісь розлади нирок. Знову ж таки, зверніться до фахівців, щоб виявити природу порушень.

Загальний свербіж

Загальний свербіж, який також називають сверблячкою, дуже часто вказує на проблеми з нирками. Така ознака може виникати через накопичення токсинів, які перешкоджають роботі різних систем організму. Тому, якщо у вас виникає незрозумілий свербіж, неодмінно зверніться до лікаря.

Як то кажуть, поінформований – значить озброєний. Утім не варто думати, що будь-яка з цих ознак стовідсотково вказує на розлади нирок, адже вони можуть мати різні причини. Ми просто хочемо ще раз наголосити, що важливо стежити за станом свого організму й вчасно вживати необхідних профілактичних і лікувальних заходів.

Це може вас зацікавити ...
Світлий або білий кал: причини та лікування
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
Світлий або білий кал: причини та лікування

Якщо кал білого кольору, це свідчить про певну проблему. У цій статті розповімо про те, чому так відбувається, адже ця проблема потребує негайного ...