Як припинити кричати на дітей?

Ви ніяк не можете припинити кричати на дітей? На жаль, іноді через шалений темп життя та незліченну кількість важливих зобов'язань та завдань, ми втрачаємо контроль над собою та зриваємося на власних дітях. Радимо прочитати нашу статтю, щоб ніколи не припускатися цієї помилки.
Як припинити кричати на дітей?

Останнє оновлення: 29 листопада, 2018

Звісно, іноді нам всім доводиться важко, і ми самі не усвідомлюємо, як починаємо виливати всі свої негативні емоції на власних дітей. Проте чи справді діти винні у наших негараздах?

Якщо ви не зможете припинити кричати на дітей щоразу коли у вас поганий настрій, це може призвести до зниження їхньої самооцінки. У поодиноких випадках дитина може агресивно відреагувати на таке ставлення батьків та зайняти захисну позицію.

Ба більше, діти навчаться копіювати вашу поведінку та будуть наслідувати всі ваші дії. З часом це може призвести до серйозних проблем в їхньому житті, зокрема вони не будуть вміти прислухатися до думки інших людей.

Чи зможете ви припинити кричати на дітей? Дізнайтеся з цієї статті!

Згадайте, у яких ситуаціях ви втрачаєте контроль над собою – це допоможе припинити на них кричати

чому батьки кричать на дітей

Перше, що потрібно зробити для того, щоб нарешті припинити кричати на дітей раз і назавжди – це зрозуміти, за яких саме обставин ви найчастіше втрачаєте контроль над емоціями. Якщо ви заперечуватимете наявність проблеми, вам не вдасться змінити ситуацію на краще.

Погодьтеся, ми всі іноді намагаємося заплющювати очі на реальний стан речей. Втім, на жаль, наслідки такої поведінки можуть вражати не нас, а наших дітлахів. Погодьтеся, діти зовсім не винні у тому, що ситуація вийшла з-під контролю, і ви переживаєте не найкращий етап у житті.

Перший крок до розв’язання проблеми є дуже простим. Проаналізуйте всі ті випадки, коли ви втрачали контроль над собою та кричали на своїх дітей.

Такий аналіз допоможе вам прослідкувати певну модель власної поведінки у складних ситуаціях. Для прикладу, найчастіше батьки кричать на дітей після довгого та виснажливого дня на роботі або після сварки з партнером.

Якщо ви зрозумієте, у чому полягає суть проблеми, ви зможете докласти всіх зусиль для опанування емоцій у майбутньому. Ба більше, надалі ви знатимете, яких саме ситуацій необхідно уникати для того, щоб зберігати спокій за будь-яких обставин.

З цього можна зробити висновок, що подібний аналіз проблем піде на користь не тільки дітям, але й вам самим.

Не варто звинувачувати себе у сварках з дітьми, адже кожній людині властиво втрачати терпець після сильного стресу на роботі або після сварки, під час якої ви втратили контроль над емоціями.

Ніколи не пізно почати працювати над собою та змінити свій характер, тож почніть це робити вже сьогодні!

Будьте обережними із власними очікуваннями

як навчитися припинити кричати на дітей

На жаль, очікування часто грають з нами у злі жарти, особливо коли ми прагнемо, щоб всі люди довкола нас поводилися так, як нам би цього хотілося.

Те саме стосується і наших стосунків з дітьми. Перш за все, ми завжди вважаємо, що діти зобов’язані помічати та розуміти очевидні, на наш погляд, речі. Втім, наші очікування не завжди збігаються з реальністю.

Для прикладу, якщо ваш син кидає до землі склянку, пояснити його поведінку можна кількома способами. Перш за все, він міг зробити це для того, щоб дізнатися, що трапиться зі склянкою після удару об підлогу. Погодьтеся, маленька дитина могла не знати про неприємні наслідки такого вчинку. У цьому випадку ви будете сварити сина за те, що він вчинив погано, хоч насправді дитина завчасно навіть не здогадувалася, що робить щось проти правил.

Малі діти не знають багатьох неписаних правил, якими керується світ. На жаль, зазвичай вони вивчають їх тільки через крики батьків.

Якщо на дитину постійно кричать, у неї падає самооцінка, вона втрачає впевненість у собі та починає страшенно боятися негативної реакції з боку батьків на всі свої вчинки.

Не забувайте добре подумати, перш ніж щось зробити. Іноді необхідно зупинитися та відступити замість того, щоб гостро реагувати на різні дрібниці. Життя у вас одне, тож спробуйте максимально наповнити його гармонією, спокоєм та щастям.

Дуже часто високі очікування не дозволяють нам бачити світ довкола у реальному світлі. Саме тому ми так легко втрачаємо контроль над ситуацією та поводимось несправедливо стосовно власних дітей.

Зупиніться, глибоко вдихніть – і лише потім дійте!

як опанувати емоції та припинити кричати на дітей

Як ми вже згадували раніше, необов’язково миттєво реагувати на ситуації, які змушують нас втрачати контроль над собою та реагувати доволі непередбачувано та агресивно на будь-які стресові обставини.

Натомість краще зробіть невелику паузу. За потреби вийдіть з тієї кімнати, де перебуває дитина, та підіть погуляти на свіже повітря. Глибоко подихайте, заспокойтеся та спробуйте максимально об’єктивно оцінити ситуацію, в якій опинилися.

Коли нас переповнюють емоції, ми втрачаємо здатність поводитися раціонально та виважено. Ми просто не можемо дати раду емоціям, починаємо кричати та говоримо все, що спадає нам на думку. При цьому ми часто навіть не усвідомлюємо, чи варто насправді цієї миті так поводитися та висловлюватися.

Якщо ви дасте собі трохи часу на роздуми, то зможете виявити багато обставин, на які раніше не звертали уваги.

Для прикладу, ви можете нарешті усвідомити, що ставите неймовірно високі вимоги та очікування до інших людей, що ваша дитина попросту не знає різниці між правдою та кривдою, або що ваша злість та негатив є результатом не нинішніх обставин, а вже давно накопичувалися через невирішені проблеми.

Якщо ви не зможете припинити кричати на дітей, то нічого так і досягнете. Ба більше, ви ще й подасте такою поведінкою поганий приклад своєму синові або доньці. Не бійтеся складнощів, адже будь-яку проблему можна вирішити спокійно, без криків та травмування дитячої психіки.

Звісно, вам знадобиться неабияка сила волі та щире бажання змінити свій норов. Сподіваємося, що вам це вдасться, якщо ви не будете забувати про те, що всі ваші слова та вчинки можуть мати серйозний вплив на поведінку ваших дітей.

Не забувайте, що дітлахи не винні у ваших негараздах та буденних проблемах.
Цей текст надається лише для інформаційних цілей і не замінює консультацію з фахівцем. У разі сумнівів проконсультуйтеся зі своїм фахівцем.