Як розшифрувати сигнали шкіри

Проблеми зі шкірою – це питання не тільки естетичне. Вони також часто свідчать про інші негаразди зі здоров'ям. Сигнали, що подає нам шкіра, часто варті того, щоб звернути на них особливу увагу.
Як розшифрувати сигнали шкіри

Останнє оновлення: 27 січня, 2019

Проблеми зі шкірою – це питання не тільки естетичне. Вони також часто свідчать про інші негаразди зі здоров’ям. Є різні захворювання, що відображаються назовні, і деякі сигнали шкіри варті того, щоб звернути на них особливу увагу. Дізнайтеся про про те, як розшифрувати сигнали, які нам подає шкіра, у цій статті.

Захворювання шкіри: види й симптоми

Це хвороби, які стосуються шкіри. Є велика кількість таких захворювань: від прищів до раку (меланоми); також сюди належать і хвороби, пов’язані з нігтями, жиром, волоссям і потовими залозами. Дерматологи лікують хвороби, які передаються статевим шляхом, тому що вони мають безпосередній вплив на шкіру (наприклад, ВІЛ і сифіліс).

Симптоми можуть бути різноманітними, хоча є деякі загальні критерії, адже виникають певні сигнали шкіри. Загалом, зовнішній вигляд, колір, текстура і температура патологічної ділянки відрізняються від здорової шкіри. Ознаками таких порушень можуть бути темні плями, прищі, невеликі опуклості, гній, лущення, кропив’янка, свербіж, виразки, біль або запалення.

суха шкіра

Причини більшості цих захворювань не з’ясовані, але відомо, що стрес і надмірна дія сонця має на них значний вплив. Крім того, поганий раціон, шкідливі звички та зовнішні чинники, як-от засоби побутової хімії або дія довкілля (наприклад, смог),  можуть впливати на здоров’я шкіри. В разі появи таких ознак потрібно проконсультуватися з дерматологом якомога швидше.

Що стосується галузі психології, тривога і страх також призводять до виникнення плям на шкірі, яка є зовнішнім покривом тіла. Вона діє як природний бар’єр під час різних нападів або загроз здоров’ю. У дуже чутливих осіб шкіра також надто схильна до подразнень. Жорстка шкіра свідчить про сильний характер її власника. Шкіра стає червоною, коли людина збуджується, а коли вона сильно пітніє, це вказує на незахищеність.

Сигнали шкіри можуть проявлятись через зміну кольору. Тому будьте уважними, якщо змінюється колір шкіри. Наприклад, дуже блідий колір може свідчити про слабкість або анемію. Синій відтінок спостерігають під час нестачі кисню в крові. Жовтувате забарвлення пов’язане з надлишком білірубіну.

родимки на шкірі

Сигнали шкіри: будьте уважними!

Варто періодично оглядати свою шкіру, щоб усунути ймовірність будь-якої хвороби. Будьте пильними до симптомів, перерахованих нижче.

Надзвичайно глибокі зморшки

Зморшки неприємні не тільки з естетичних міркувань. Вони можуть бути пов’язані з великим ризиком переломів кісток. Після менопаузи жінки, які мають більше зморшок на шиї та обличчі, схильні до зниження щільності кісткової тканини в п’ятах, хребті та стегнах. Це відбувається через нестачу колагену, який містить не тільки шкіра, а й кістки.

Висип у вигляді “метелика”

Висип-метелик, який з’являється на обличчі, – перший симптом вовчанки. Не слід поспішати з висновками, бо такий сигнал також може бути пов’язаний із дерматитом, розацеа або контактом з певним продуктом чи одягом. Щоб дізнатися про причину висипки, потрібно провести клінічні дослідження.

алергічна реакція шкіри

Мозолі на руках

У такому стані шкіра набуває білого кольору, стає товстою і жорсткою з яскраво вираженими зморшками. Це може повторюватися або проявлятися тимчасово. Близько 90% випадків, у яких виникають такі симптоми, пов’язані з раком. Якщо мозолі розташовані тільки на долоні, це може вказувати на рак легенів. Таке захворювання, як акантоз псапз, можна спостерігати, якщо людина хворіє на рак шлунка.

Оксамитові плями гіперпігментації

Оксамитові плями на шиї чи під пахвами можуть бути спричинені діабетом. Такі прояви мають наукову назву чорний акантоз, вони зазвичай асоціюються з доброякісними утвореннями або ожирінням. Зясувати причини виникнення можна, якщо дослідити рівень цукру в крові.

Червоні плями на зап’ястях

Свербіж та фіолетово-червоні плями в цій зоні відомі як червоний плескатий лишай, який також може з’явитися на щиколотках, в роті, на шиї, ногах, нижній частині спини і статевих органах. Причини його появи невідомі, але цілком можливо, що вони пов’язані з гепатитом С.

плями на шкірі

Грубі білі плями

Такі плями білуватого або тілесного кольору на спині – ураження у формі апельсина, які мають овальну форму з одного кінця і гостру з іншого. Це – ознаки рідкісного генетичного захворювання, яке називається бульбовий склероз. Він спричиняє доброякісні пухлини на різних життєво важливих органах, наприклад, на мозку.

Дуже тьмяна й суха шкіра

Така шкіра може бути ознакою дефіциту омега-3 жирних кислот, які покращують функції мозку і зменшують запалення та можливість ураження артритом, аритмією і раком. Цей стан також спричиняє затримку  природного циклу відлущування шкіри, тому вона стає сухою і лущиться. Якщо є інші симптоми, як-от: втрата ваги нез’ясованого походження, дихальна недостатність, набряки та болі у лімфатичних вузлах або втома – то такий стан може бути пов’язаний, наприклад, із раком.

дуже суха шкіра

Це може вас зацікавити ...
5 способів, за допомогою яких шкіра повідомляє про негаразди
Моє здоров'яНаписав та перевірив Моє здоров'я
5 способів, за допомогою яких шкіра повідомляє про негаразди

Шкіра - одне з найбільш великих вікон для здоров'я тіла. Зовнішній вигляд шкіри, колір та новоутворення можуть бути першою ознакою більш серйозних ...